Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 417 návštevník(ov) a 1 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - trnavská kauza
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možnosti úpravy príspevkov a písania odpovedí
trnavská kauza Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 17 12, 2012, 17:47    Predmet: trnavská kauza Odpovedať s citátom

Dobrý deň,
ak vcera odvysielane veci maju co i len desatpercentnu pravdu, tak sa pytam trnavcanov, kde boli doteraz, ze dovolili veci zajst az tak daleko. U nas v malej farnosti musi pan farar na konci roka vystavit ucet za hospodarenie farnosti a precitat spravu o hospodareniza uplynuly rok. My tu zakladame nekonecne temy o tom, kolko by mal organista za svoj vykon dostat penazi a na druhej strane sa peniaze sypu celkom inym smerom. Nechcem byt prorokom, ale toto som uz dvakrat zazil a to v roku 1968 a 1989, ked niekto nezavisly zacal sa pytat. Som zvedavy, dokedy budu nasi biskupi mlcat a ci vobec budu schopni nejakej akcie. Myslim ze nie a budu vsetko tutlat. Tak potom isto clovek si povie, ze na vieru nepotrebuje ani cirkev ani kostol.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 17 12, 2012, 21:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravda, aj sami biskupi robia svojim postojom zlé meno cirkvi - slaboverní alebo neveriaci majú zas ďalší dôvod prečo očierňovať cirkev, nechodiť do kostola, nadávať na pápeža a tak pod.
Na jednej strane uznávam, že biskupa odvolali pre jeho benevolentnosť voči istým veciam, či vystupovaním na verejnosti v nevhodných príležitostiach... Ale aby mu zakázali slúžiť sväté omše??? Teda to rozhodne nie je správne! Podľa jeho slov, ktoré odzneli na TA3 vysvitlo, že sa chce stretnúť s pápežom, no ten mu neodpovedá ani s ním nijako nekomunikuje = odmieta ho priať... KBS vyzýva biskupa Bezáka aby sa ospravedlnil svätému otcovi!!! ...Ale pýtam sa, prečo by sa mal ospravedlňovať keď ho nechce prijať? Nie je to trošku postavené na hlavu? Bezák jednoznačne urobil chybu, keď išiel do takých televízii ako Markíza, či TA3. Nechcem hodnotiť jeho predchodcu Sokola, nakoľko si ho nepamätám, ale väčšina ľudí si na neho nespomína práve najlepšie... To však neospravedlňuje terajšie udalosti.
Osobne si myslím, že by si, ako to aj sám povedal, zaslúžil stretnutie so svojim kolegom, nadriadeným Rímskym biskupom, no zdá sa mi, že možno ani pápež nevie o čo tu ide a dobre ho tam niekto očiernil. Ale v každom prípade by si svätý otec mohol nájsť čas na tak závažnú vec.
Tiež biskup Bezák spomínal, že mu vyčítali to, že chodil do fitka a tak pod. ...To je asi najväčšia hlúposť čo mu mohli našiť... Akože ten kto je biskup nemá právo ísť medzi normálnych ľudí?
Uznávam však, že hovoriť na Pohode pred tamojšími ľuďmi, že Boh je pohoďák je nanajvýš nevhodné a nedôstojné. Možno to myslel dobre, a chcel tým ľuďom povedať, že aj vo všedných veciach môžu cítiť Božiu prítomnosť, ale jednoducho to prehnal...
Toľko môj názor na túto "kauzu" ktorú využili médiá nie na pomoc biskupovi, ale na očierňovanie cirkvi, a momentálny postoj KBS tomu rozhodne dopomôže...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MichalSykora
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2007
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 18 12, 2012, 10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Viaceri papezi vyzdvihli ulohu medii. Vazim si biskupa Balaza, ktory zalozil krestanske radio. Zapajal sa do diskusii.. Ked vidim biskupa Bezaka v televizii, tiez ma to potesi. Naopak som velmi smutny, ked sa vysiela "paskvil" z bohosluzieb aj z niektorych katedral.

Cirkev ma byt transparentna. Z oficialnych katolickych medii sme sa nic nedozvedeli a pre mna je ta kauza zaujimava, lebo pana biskupa poznam uz dlhsie. Mozem prehlasit, ze je to ten isty Bezak, ako bol pred 10 rokmi. Cirkev su ludia. Ked niekto pomenuje ludi spravnym menom, tak to nie je ociernovanie ani nekolegialita. Je to laska.
_________________
Michal Sýkora, Kostol sv. Arnolda Janssena v Petržalke
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 20 12, 2012, 9:36    Predmet: Odpovedať s citátom

" Niektorých ľudí pripavil o Vianoce biznis. Teraz sa snažia media pripraviť o prežívanie vianočných sviatkov aj veriacich."

Myslím si, že k tejto téme nemáme znalosti, na tento web to nepatrí , téma vhodná na odstránenie od admin.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 20 12, 2012, 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja zas neviem načo sa všetci do toho staraju. Papež vie čo robi, keď ho odvolal, mal na to mocny dôvod, prípadne niekoľko dôvodov.

Pri tejto priležitosti mi napada iba: "Každe kraľovstvo vnutorne rozdvojene vo dvoje padne a neobstoji"
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 20 12, 2012, 15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Ja zas neviem načo sa všetci do toho staraju. Papež vie čo robi, keď ho odvolal, mal na to mocny dôvod, prípadne niekoľko dôvodov.

Pri tejto priležitosti mi napada iba: "Každe kraľovstvo vnutorne rozdvojene vo dvoje padne a neobstoji"


Preco je to tak, ze sa vsetci do toho starajú je uplne jasný:
Slovensko – teda jeho dnešná situácia má v duchovne rozbitej a dezorientovanej Európe niekoľko výhod.
Jednou z týchto výhod súčasného Slovenska je aj kompaktná Cirkev, ktorá nie je postihnutá „modernizáciou“ – presnejšie rozkladom. Nedávno tu bol pokus „novátorov“ z tzv. teofóra - na čele s niekoľkými kňazmi. Arcibiskup Zvolenský v tomto smere urobil rázny krok. Nijaké iné hnutia odporu – ako povedzme v susednom Rakúsku (Wir sind Kirche) , nijaká nebezpečná vzbura. Cirkev na Slovensku je hierarchicky pevná, má veľký rešpekt u veriacich a jej slovo má svoju váhu.
Tento fakt niekomu zrejme veľmi vadí.

Náhoda, ze uz je "informacná" stránka, aby ludia vystúpili z Cirkvi?

Pomáhame ľuďom, ktorí chcú formálne zrušiť svoje väzby s Rímskokatolíckou cirkvou na Slovensku. Bez ohľadu na ich dôvody.
Hoci tu predkladáme aj niekoľko konkrétnych dôvodov, prečo by ste nad opustením cirkvi mohli uvažovať, nie je našim cieľom presvedčiť vás o tom, aby ste sa pre vystúpenie rozhodli. Skôr predpokladáme, že už svoje dôvody máte. Či už cirkev plánujete opustiť kvôli znechuteniu nad pomermi, ktoré v tejto organizácii panujú, alebo preto, že ste jednoducho prestali veriť, pomôžeme vám dostať sa von zo začarovaného kruhu, to je všetko. Neponúkame k cirkvi žiadnu alternatívu, predpokladáme, že tú ste si už našli sami.
http://zbohom.sk/


Nepáči sa vám fungovanie cirkvi ako inštitúcie

Prekáža vám to, akým spôsobom Rímskokatolícka cirkev funguje? Alebo sa vám zdá, že nereaguje na škandalózne obvinenia, ktoré padajú do jej vlastných radov, primeraným spôsobom? Formálne vystúpenie môže byť tým najúčinnejším vyjadrením vášho nesúhlasu s fungovaním Rímskokatolíckej cirkvi.
http://zbohom.sk/preco





List kňaza a teológa arc. Róbertovi Bezákovi z roku 2011
Najdôstojnejší pán
Mons. Róbert Bezák
Arcibiskup
Trnava
Vaša excelencia, najdôstojnejší pán Arcibiskup!
Dlho som váhal, či Vám mám napísať, alebo nie, ale predsa som sa len rozhodol. Prečítal som si veľmi podrobne článok v časopise Týždeň z 18. júla 2011 o Vašom vystúpení na Pohode v Trenčíne.
http://www.magnificat.sk/2012/07/ad-kauza-arc-robert-bezak-cssr-ii-alebo-pohoda-ako-pre-koho/

Branislav Michalka

Nič nie je desivejšie ako svet dusený a zalievaný informačnou lávou, pri pravidelných výbuchoch žurnalistickej slovnej erupcie. Z krátera unifikovaných médií, napájaných telurickými pokynmi súčasných budovateľov Nového svetového poriadku, sa valí unisono nárek, či oslavná tiráda a zadusený svet lapá po dychu. Zmätený občanko sa pýta: som skutočne sám? Som jediný kto si myslí, že to tak nie je? Média trúbia do ohlúpnutia a postavičky liberálno-murárskeho orloja sa zjavujú jedna po druhej, aby odrapotali svoje sentimentálne frázy s dobre zaplateným planúcim pohľadom.

Kauza Bezák sa stala kameňom uholným pre slovenských liberálov, murárov, ekumenov, tolerantov, skrátka pre všetkých sluhov Krásneho nového sveta. Trúbia unisono na poplach. Ale povážte! Oni žialia nad tým, že Cirkev týmto aktom utrpí a veriaci sa odvrátia od Cirkvi. Skrátka, Cirkev príde o dôveru. Toho náreku! Toho lamentovania! Toho strachu o dobro Cirkvi! Kto by si to pomyslel, že všetci tí protestanti, agnostici, židia, rockeri, homosexuáli, poslanci a podobné Božie dopustenia, tak milujú katolícku a apoštolskú Cirkev? Zdá sa, že by za ňu aj krv vycedili, len aby zostala bez poškvrny.

The Case of the "Bishop with a Human Face" Dismissed by the Pope
In Slovakia, Archbishop Bezák has the support of the media. He is seen as open and modern. But Benedict XVI has removed him. For bad management of the assets of the diocese and for infidelity to doctrine and discipline

by Sandro Magister

celé tu: http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1350329?eng=y
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 20 12, 2012, 23:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jasne. List ktory prisiel z Vatikanu hovori za vsetko. Obnovenie jenoty. Nechce sa prisposobvit vecsine tak nech zmizne...Po viacnesobnom precitani som nadobudol pocit ze p. Bezak nebol pre zvysnych slovenskych biskupov prijatelny a problem sa vyriesil, radsej nech "odide" jeden clovek za lud... no sympatak bol...skoda, ale fakt tam napasoval a niekedy to bolo na hrane slusnosti co povystrajal to musim uznat...

Ideal Slovenskeho biskupa ma byt "suchar" ktory v zasade kazen nudne odveklikuje s papiera co si vopred alebo mu niekto vopred napise (obcas mam pocit ze to fakt citaju prvy krat), pripadne bude z hlavy suvisle rozpravat o nicom aspon 20min. bez toho, aby v tom normalny clovek - veriaci lajik, nasiel nejaku konkretnu myslienku...nevravim ze vsetci sucasny slovensky biskupy su taky, no tretina az polovica by tam mozno aj spadala ta alebo tu...

Inac by mali este vykopnut aspon jedneho biskupa, lebo aj ja viem o jednom co sportuje, bicikluje, lyzuje a predpokladam ze chodi aj do fitka a pritom nema obleceny mundur ale je vo sportovom ci teplakoch...je to normalne? alebo stretnut knaza v krcme ci restike na pivku ci vinku? Je to normalne? a predsa som mal to stastie. Aj sluzobnik bozi je iba clovek, preco by sa obcas nemohol spravat ako normalny clovek? Ano ked sa najde spravna miera je to OK.

Co sa tyka cirkvi moj nazor je na to taky aby mala istu formu uctovnictva, napr. knihu prijnov vydavkov, vsetky operacie by mali byt verejne pristupne, mala by byt volena seriozna ekonomicka rada, mali by sa robit vyberove konania pri rekonstrukciach kostolov do ktorych by sa mohla zapojit hociaka firma v konecnom dosledku by to prinieslo usporu. Teraz sa to robi potajme a uzitok s toho na ukor veriacich co na dany ucel obetuju financie ma kadekto. Ked s tym nemaju problem obce a mesta preco by cirkev mala mat?

Bezak je najvecsi pohodak, aspon si to taraz v pohode uzije, nema ziadne starosti a dokonca ani z omsami sa trapit nemusi. Fakt to obcas prestrelil, musi za to niest zodpovednost. Berme to tak Boh si ho vyvol a nemozeme vediat ake ma s nim plany. A mozno to co nam dal zazit bolo z jeho vole, urciote bol pre nas vsetkych prinosom a bol biskupom od srdca a bolo na nom vidno ze to robil s krestanskou laskou a najlepsie ako vedel, aj ked nie kazdemu sa to pacilo a ako kazdy clocvek aj on spravil chyby. No viete kto nic nerobi nic nepokazi.

Cas vsetko ukaze, za predpokladu ze zajtra nebude koniec sveta Razz ... Very Happy
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
PeterLoydl
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 06. 2009
Príspevky: 56
Bydlisko: Petržalka - Lúky

PríspevokZaslal: 22 12, 2012, 0:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No, Koniec sveta sme prežili Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 22 12, 2012, 0:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovoľte, aby som zareagoval na túto veľmi chúlostivú a nepríjemnú tému:

1. Asi som mimo, ale nechápem, čo arcibiskup Bezák povystrájal. Prednášal aj v bratislavskom seminári a osobne poznám mnohých jeho poslucháčov, ktorí sú dnes dobrými kňazmi. Navyše pochádza z rehole, ktorú starší ľudia volali jednoducho misionári. To, že vystúpil na Pohode a snažil sa svoj slovník prispôsobiť zhromaždeniu, by som mu už len z tohto aspektu nevyčítal. V každom prípade jeho úmysel bol určite dobrý a nevieme, či to niekto nepotreboval počuť.

2. Jediné čo chcem vedieť, je pravda. Ale to, čo celý čas predvádza KBS a čo kričí zopár ortodoxných laických organizácií a internetových stránok, celej veci nič nepridáva. Na jednej stránke som dokonca čítal úžasne nenávistný článok, ktorý veľmi oplzlo tituloval každého, kto sa p. Bezáka zastal, pod rúškom obrany tradície a Cirkvi. Pokiaľ otec arcibiskup urobil chybu, za ktorú si tento trest zaslúžil, prosím, nech je potrestaný. Ale nech sa vie, za čo. Frázy, že je to pre jeho dobro, aby to ostalo utajené, sú nezmyslom a v tomto prípade mu len škodia a samotnej Cirkvi škodia ešte 10x viac. To, že z prostredia KBS už vyšli najmenej tri, či viac názorov na to, za čo je potrestaný, zaváňa klamstvom a zavádzaním ľudí. Jednoducho - neprijali jeden, dva či tri dôvody, vymyslíme si ďalší, ten možno prejde.

3. Pokiaľ sú predstavitelia našej Cirkvi presvedčení o pravde, myslím, žeby sa riadili podľa známeho výroku z Písma: Ak je to od ľudí, samo sa to rozpadne, ale ak je to Božie, nič proti tomu nezmôžeme. Prečo teda suspendovali mnohých kňazov len za to, že mu vyjadrili svoju podporu? Poznám prípad dvoch bratov kňazov - rehoľníkov. Jeden je redemptorista, druhý jezuita. Obaja sú suspendovaní. Niekoľkí františkáni boli rôznym spôsobom potrestaní len za to, že sa zúčastnili na nejakom sedení, kde bola vyjadrená podpora odvolanému arcibiskupovi, hoci sa zúčastnili bez akejkoľvek osobitnej aktivity. Jeden z týchto bratov bol exorcista pre trnavskú diecézu a tento úrad mu bol odňatý z dôvodu, že sa nenašiel žiaden dokument, ktorý by ho oprávňoval pokračovať v činnosti. (arcibiskup Bezák ho potvrdil v úrade len ústne, pretože túto službu zastával už za jeho predchodcu). Mnohí kňazi sa pýtajú to isté: Kde je pravda? Ale boja sa čokoľvek povedať, pretože by boli preložení alebo suspendovaní. Toto jednanie silne pripomína praktiky rokov minulých, kedy bol mnohým aktívnejším kňazom odňatý štátny súhlas. Dnes sa takto správa Cirkev k vlastným kňazom.

Nikto z nás nevie, o čo v tejto kauze ide. Pokiaľ urobil chybu, nech sa pomenuje. Ale podľa posledne zverejneného listu bol odvolaný len preto, že akosi nezapadol do KBS. Nemôžem poprieť moje sympatie k odvolanému arcibiskupovi a bohužiaľ, modlím sa za to, aby som sa mýlil. Pretože pokiaľ by som mal pravdu, bolo by to čosi strašné pre celú našu Cirkev na Slovensku.

Cirkev by už mala zaujať jasné stanoviská k mnohým veciam. Aj v nej boli a sú nehodní kňazi, ale aj novodobí mučeníci, ktorí za svoju vieru zaplatili životom pri politických vraždách v minulom režime, kým tí druhí rezali kariéru a je im dobre aj dnes.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 22 12, 2012, 10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero.....užasný článok si tu napísal...suhlasím s tebou na plnej čiare Very Happy Ale pripomínam....že pokým si cirkev na slovensku v tomto nevie urobiť poriadok...kedy si myslíte že bude na slovensku CIRKEVNA HUDBA????? nikdy... Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 22 12, 2012, 14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vieš, tu nejde o článok, pôvodne som sa k tejto téme nechcel vyjadriť, pretože môžem mnohých ľudí uraziť a to aj neprávom. Ale dnes žijeme v trochu inej dobe, ako bolo pred sto, či dvesto rokmi. Cirkev bude vždy čeliť útokom a tie dnes robia hlavne médiá. Ale pokiaľ nedôjde ku dialógu, všetky reči typu: vy ste len ovce, my sme pastieri akurát poburujú ľudí. Mojou vierou to neotrasie - všetci sme len hriešni ľudia, chyby robí každý. Ale v Cirkvi sú mnohí, ktorí čakajú na akési ospravedlnenie, prečo by nemali chodiť do kostola, či rovno byť členmi našej Cirkvi. O hudbe v našich kostoloch sa nevyjadrujem, zažil som to na vlastnej koži a pochopil, že na Slovensku je perspektívnejšie sa venovať zametaniu ulíc, ako pracovať na sebe v pozícii chrámového hudobníka. Poznal som mnohých skvelých kňazov, no poznal som aj zopár takých, s ktorými som si ľudovo povedané nesadol. Lenže keby som bol sám, tak by som si spytoval svedomie ja. Ale keď za posledný rok odišlo, alebo muselo odísť zo služby asi 5 mojich kolegov z rôznych kútov našej arcidiecézy, pochopil som, že môžem kľudne spať s vedomím, že som hájil pravdu.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 23 12, 2012, 14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlasimm s tebou Ferko.

Mozno sa aj pravdy boja. Vyplavanim pravdy na povrch by sa mohli stat asi iba dve veci:

1) p.eacb. Bezak by ostal zosmiesneny pred celym narodom, kedze by vysli na javo jeho zavazne pochybenia o ktorych vedel a umyselne v mediach klamal ze o nicom nevie. Zostal by zahanbeny pred celym narodom a ani pes by za nim nebrechol.

2) KBS by utrpela hanbu lebo by vyslo najavo ze zosnovali jeho degradaciu falosnymi svedectvami a podvodmi. To by mohlo mat zaujimave nasledky.

Inak Fero mas pravdu nieco alebo niekto tu nehra cistu hru a to ze nechavaju ludi v neistote skodi to cirkvi, kedze aj mna sa par veriacich na tu temu pytalo. Ale vies je to cisto slovensky pristup vsetko ututlavat a zametat pod koberec.

Teraz posobim aj v jednom zbore v Michalovciach ako spevak - "terorista", snazime sa aspon malou troskou pozdvihnut uroven lit. hudby v Michalovciach a okoli, takisto ponuknut alternativu k mladeznickym brnkackam, ktore sa tu velmi rozmohli, co ma trapi je to ze cesto sa preferuju pri slavnostiach a odpustoch. Ked teenegeri aj dospelaci co sa pripravuju na birmovku spievaju piesne vhodne tak pre 1st. ZS je to na zamyslenie. Ved ake by bolo krasne keby na birmovke zaspievali napr. Veni Creator. Uvidim ako dpopadneme, fungujeme necely rok, kedze so zborom nacvicujeme nielen starsie spevy, ale aj nejake veci z novej tvorby najme od Dufku, Adamka, Surina...

Snad take pozitivujm ze dnes v TV NOE bola omsa z Trnavy, po dlhom case som videl v TV slovensku omsu co bola na celkom dobrej urovni a milo ma prekvapilo vekove zlozenie chramoveho zboru, kedze to nebol klub dochodcov.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Marek Jamrich
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 11. 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: 23 12, 2012, 22:19    Predmet: Poslušnosť Odpovedať s citátom

Najdrahší! Ak vy, ako cirkevní hudobníci, nie ste poslušní a neviete poslúchnuť, ako to môžeme očakávať od ostatných veriacich?

Buďte svätí, aspoň sa snažte. Žehnám vám, v tomto vianočnom období+, Marek, diakon
_________________
Marek Jamrich
kňaz
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 23 12, 2012, 23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

??? ...Poslúchať je jedna vec, ale aby z nás robili ovce je druhá!
Či je Bezák taký, alebo onaký je jedno. Aj bez neho svet pôjde ďalej.
Túto a podobné iné situácie využívajú ľudia, ktorí si našli ďalší dôvod prečo neísť do kostola a nadávať na cirkev... nič viac a nič menej!!! (vlastná skúsenosť so strany známych)
Takže namiesto upevňovania viery, sa KBSka a mnohí ďalší rozhodli svojim postojom robiť pravý opak... zaujímavé...

Prajem požehnané sviatky, aj v týchto neľahkých časoch. Nech vás neodrádzajú udalosti posledných mesiacov, alebo prístup mnohých kňazov k vašej snahe posunúť hudbu na lepšiu úroveň, ale práve naopak, nech je vám to posilou do ťažkých dní, aby ste nestrácali vieru, ale svojou hrou a spevom obohacovali liturgiu, na Božiu slávu! Prídu aj lepšie časy, no nie sami od seba...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 24 12, 2012, 0:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Drahý kolega Marek. Čo je podľa Vás poslúchať? Spýtam sa jednoducho. Máme dokument o hudbe v liturgii. Kňaz však žiada postupovať v rozpore s týmto dokumentom. Tak kedy som poslušný? Ak sklopím uši a poslúchnem kňaza, ktorý má jediný argument, že to tak vždy bolo, prípadne, že som len ovca a on je pastier, tak mám poslúchať? Ale potom zasa nie som poslušný tomu, čo zaväzuje nás oboch, nie? Tu nejde o neposlušnosť, alebo o to, aby sme ukázali za každú cenu vzdor. Tu ide o problém, že medzi kňazmi nie je v týchto našich otázkach žiadna osveta a väčšina z nás, čo máme aspoň trochu prehľad v tom čo a ako sa má robiť, sa tak automaticky stáva nepriateľmi, rebelmi a nehodnými živlami, s ktorými je vždy len problém, lebo neposlúchame.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možnosti úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.22 sekúnd