Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 461 návštevník(ov) a 1 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Analógový organ
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Analógový organ
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 04 01, 2013, 8:00    Predmet: Analógový organ Odpovedať s citátom

Zdravím vás,

chcel by som sa vás spýtať na nejaké názory a postrehy ohľadne analogových organov, konkrétne typ Johannus opus 230. Hneď na úvod vás prosím o vecné pripomienky. Nejdeme tento nástroj umiestňovať do kostola, jeho využitie by bolo čisto len na súkromné účely. Je mi jasné, že nemožno očakávať nejaký extra dobrý zvuk od analógového organu, ale skôr by ma zaujímali nejaké reálne skúsenosti s takýmito nástrojmi, či by to postačovalo na domáce cvičenie a pod.

Za pripomienky ďakujem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 04 01, 2013, 11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Na domace cvičenie kľudne postačuje aj synťak... aspoň mne
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 04 01, 2013, 12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Na domace cvičenie kľudne postačuje aj synťak... aspoň mne


Lenže na synťáku asi ťažko nacvičíš organové skladby, kde je treba aj pedál a aspoň 2 manuály. A to sú také skoro všetky...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 04 01, 2013, 20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Na yotube mas videa staci zadat nazov nastroja do vyhladavaca. Na domace cvicenie je to OK. zvuk vzdialene pripomina organ, je to zvukovo hrajsie ako hammond. Pocul som vsak aj taku famu ze sa tam generuju aj nejake neblaho posobiace frekvencie pri nejaktorych modeloch, udajne sa to po dlhsom hrani prejavovalo bolestou hlavy alebo psychickou nepohodov.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 04 01, 2013, 22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

djmayo napísal:
... Pocul som vsak aj taku famu ze sa tam generuju aj nejake neblaho posobiace frekvencie pri nejaktorych modeloch, udajne sa to po dlhsom hrani prejavovalo bolestou hlavy alebo psychickou nepohodov.

Pochybujem. Išlo by o infrazvuky, to jest o frekvenciu nižšiu ako počutelny zvuk, čiže ako 20 Hz. Taketo zvuky spôsobuju bolesti hlavy, pocity strachu a podobne. Niektore organy v svetovych divadlach maju v pedali aj taketo pišťaly, ktore v podstate nepočuť, ale u ľudi to spôsobuje pocit strachu. Pochybujem, že by nejaky reproduktor, vyskytujuci sa v analogovych organoch dokazal vydavať take zvuky
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 11 01, 2013, 14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Matúš, čo presne by ťa zaujímalo? Pred 2 týždňami som kúpil starý analógový Thomas OH-3 organ a postupne si ho prerábam na MIDI. Jednak pôvodné zvuky sú doslova nepríjemné, jednak kontakty na klávesach už nie celkom spoľahlivé, ozývalo sa rôzne rapčanie, brumenie a pod.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 11 01, 2013, 16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

No Johanus Opus 230 je z novsich analogacov a katastrofa to zvukovo nie je. Spomynane problemi vyssie sa vsak po rokoch u tych nastrojov mozu prejavovat.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 11 01, 2013, 17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Matúš, čo presne by ťa zaujímalo? Pred 2 týždňami som kúpil starý analógový Thomas OH-3 organ a postupne si ho prerábam na MIDI. Jednak pôvodné zvuky sú doslova nepríjemné, jednak kontakty na klávesach už nie celkom spoľahlivé, ozývalo sa rôzne rapčanie, brumenie a pod.


Tak zaujímajú ma celkovo skúsenosti s takýmito nástrojmi. Pretože aj keby na to mám financie, nie som ochotný dať 5000€ za digitálny nástroj a aj to je v podstate úplne spodná hranica. Podľa mňa by to malo na domáce hranie stačiť. Počul som už aj ten Johannus 230, zvukovo to nie je až taká katastrofa. Ten tvoj nástroj je z akého roku?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 11 01, 2013, 22:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pouzivany digital mi ponukali za priblizne od 1500€ vyssie, za Johanus 230 pytaju tak o 2-3 stovky menej. Z analogoch sa mi zdal cosi lepsie Eminent Omegan no je to vec vkusu su na tom plusminus na rovnako. Ked chces mozem ti dat kontakt na pana co mi to ponukal, pripadne mi napis mail a napisem mu nech ta kontaktuje.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 14 01, 2013, 21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Matúš, čo presne by ťa zaujímalo? Pred 2 týždňami som kúpil starý analógový Thomas OH-3 organ a postupne si ho prerábam na MIDI. Jednak pôvodné zvuky sú doslova nepríjemné, jednak kontakty na klávesach už nie celkom spoľahlivé, ozývalo sa rôzne rapčanie, brumenie a pod.


Keď sa ta môžem opýtať, aký soft a banku zvukov plánuješ použiť?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 15 01, 2013, 20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj nástroj je z roku 1964. Na eBay sa predávajú od 100 eur, len je problém odvoz. Ja som mal šťastie na známych. Chcem použiť Hauptwerk a nejaký free organ, buď základný StAnnesMoseley alebo Jorgensen2MWet alebo skúsim pohľadať ešte niečo iné.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
JakubFazik
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 06. 2008
Príspevky: 180
Bydlisko: Petržalka - Háje

PríspevokZaslal: 25 01, 2013, 21:48    Predmet: elektofonicky Johannus Odpovedať s citátom

Ja mam podobny, Johannus,OPUS 220. Dva manualy, pedal.... staci
Hoci to ma daleko od zvuku digitalov, na domace cvicenie, a za cenu, za ktoru som ho kupil, stoji za to ho mat. Dokonca, od leta, kedy som z izby odstranil znacnu cast nabytku a koberec, uz si ani nezapinam dozvuk...
Jo, a co este ocenujem, su lahko vykonatelne drobne opravy Smile Raz za polrok ho musim otvorit a prispajkovat nejaky odpadnuty drotik... ale inac v pohode... Very Happy
_________________
Smile Smile Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.22 sekúnd