Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 318 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - organár Vladimír Gazdík
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Organárske služby na Slovensku

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
organár Vladimír Gazdík Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 14 09, 2007, 14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Peto, vysvetli ostatnym, podla akeho kluca chces posudzovat vysku ceny akejkolvek opravy, rekonstrukcie a restaurovania organa a jeho casti.

Restaurovat organ nie je ako kupit auto, ze akoze kupim novu Fabiu, alebo Golfa a vsetkym je jasne, ze ak to ma motor 1.9 TDI a zakladnu vybavu, tak to stoji tolko a tolko. Sa prebud a ak tu na niekoho vytahujes zavadzajuce informacie, aspon si skus obhajit svoju teoriu, ktora Ti takpovediac visi vo vzduchu.

Sudnym rozmyslanim clovek dospeje len k tomu, ze sa snazis zhadzovat osoby, o ktorych takto pises a nemas v ruke nic, prosto cista KAMUFLAZ ...a potom, ak tu nepises vobec nic konkretne o cenach pana Gazdika, ani inych organarov, ako si prisiel na to, ze prave Gazdik robi za nesmierne vysoke ceny?

Takze skus vymysliet, ako objektivne a otvorenie hovorit o konkretnych cenach a hlavne pracach, za ktore boli zaplatene a o ich porovnavani, prinieslo by to system do veci a aspon v mojich ociach by si nevyzeral ako skolkar, ukazujuci prstom na niekoho, na koho ukazuje a ani nevie, preco. Wink

Pisem to hlavne preto, lebo pri posudzovani roboty tohto majstra mozem celkom suhlasit s Milosom, ktory napisal mimo ineho:
"Je ťažké posudzovať prácu organára... ...podľa mňa sa investícia do opravy vyplatila!"
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 14 09, 2007, 17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubos napísal:
Sa prebud a ak tu na niekoho vytahujes zavadzajuce informacie, aspon si skus obhajit svoju teoriu, ktora Ti takpovediac visi vo vzduchu. Sudnym rozmyslanim clovek dospeje len k tomu, ze sa snazis zhadzovat osoby, o ktorych takto pises a nemas v ruke nic, prosto cista KAMUFLAZ ...a potom, ak tu nepises vobec nic konkretne o cenach pana Gazdika, ani inych organarov, ako si prisiel na to, ze prave Gazdik robi za nesmierne vysoke ceny?



dobre... ale ved ja som len prejavil svoj nazor.... a Ty mas ake zmyslanie o "druhej strane" - Valovic, Reiffers,...??????
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 15 09, 2007, 14:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
dobre... ale ved ja som len prejavil svoj nazor.... a Ty mas ake zmyslanie o "druhej strane" - Valovic, Reiffers,...??????

Tak ho prejavuj konkretnejsie a vecnejsie, priatelu. "Druha strana" akoze Valovic a Reiffers? O nich mam pozitivne zmyslanie. Oni maju spolocnu firmu?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 15 09, 2007, 14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubos napísal:
"Druha strana" akoze Valovic a Reiffers? O nich mam pozitivne zmyslanie. Oni maju spolocnu firmu?



aj o valovicovi??? ved nedavno si ho mal v zuboch za tu racu....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 17 09, 2007, 13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
aj o valovicovi??? ved nedavno si ho mal v zuboch za tu racu....

ale Peto, neber to osobne, niekedy mam pocit, ze si s menovanym panom pokrvny brat. Aj jemu sa niektore organy vcelku pekne podarili... Takze aj o nom zmyslam pozitivne.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 17 09, 2007, 14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubos napísal:
ale Peto, neber to osobne, niekedy mam pocit, ze si s menovanym panom pokrvny brat. Aj jemu sa niektore organy vcelku pekne podarili... Takze aj o nom zmyslam pozitivne.



zaujimave,.... ale dobre, beriem to na vedomie....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 17 09, 2007, 17:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To ma tesi. Podobne ma tesi kazdy dobre opraveny organ. Aspon dobre, nemusi byt vyborne, takych na Slovensku moc nie je. Mozno sa to casom bude lepsit, teda, myslim, ze je cielom nas vsetkych, aby sa to len zlepsovalo. Na ceste k tomu prajem vsetkym majstrom vela zdaru.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Milos Sismic
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2007
Príspevky: 65
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: 18 10, 2007, 9:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
Frantisek_Beer napísal:
milos napísal:
Podľa mňa sa investícia do opravy vyplatila!


A koľko zato zobral ?


nejako to tu s odpovedou na cenu opravy zakapalo... zeby to urobil pan gazdik zadarmo???



Ospravedlňujem sa za odmlku, ale akosi som nemal čas na internet (nepustili ma deti). Laughing

Peter a František, videli ste niekedy organ v Nitrianskej.Strede? Zopakujem, že je to 220 ročný nástroj. Ja ten nástroj poznám od roku 1978. Z písomnosti vieme, že posledná oprava a ladenie boli v roku 1903 organárom Vincentom Mozsným za 300 korún ? grajciarov ?. Vrstva prachu, ktora bola vo vnútri nástroja a v píšťalach tomu aj naznačovala. Prácu ktorú vykonal p.Gazdík som už opísal v predchádzajúsom článku.
Akú cenu by ste boli ochotný zaplatiť? 10000, 20000,30000, ........100 000 alebo viac?
Na opravu sa poskladalo pár ľudí z obce a všetci im môžeme byť vďačný!
14.10.2007 sme mali vysluhovanie sviatosti birmovania a znel úžasne!

Miloš 45 r.


Naposledy upravil Milos Sismic dňa 18 10, 2007, 21:29, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Milos Sismic
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2007
Príspevky: 65
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: 18 10, 2007, 19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím František!

Je nekorektné rozprávať o peniazoch, ak zoznam prác by bol na dlhé rozprávanie. Ak náhodou pôjdeš okolo Topolčian ozvi sa a ja Ti zabezpečím vyskúšanie organu a môžeme sa o tom porozprávať v kľude.

Miloš 45 r.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 18 10, 2007, 21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

milos napísal:
Je nekorektné rozprávať o peniazoch, ak zoznam prác by bol na dlhé rozprávanie. Ak náhodou pôjdeš okolo Topolčian ozvi sa a ja Ti zabezpečím vyskúšanie organu a môžeme sa o tom porozprávať v kľude.



ale veď pokiaľ viem, organ bol vyčistený, naintonovaný a naladený... mal by som záujem to vidieť...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Milos Sismic
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2007
Príspevky: 65
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: 18 10, 2007, 21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedykoľvek.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jarmila
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 27. 09. 2006
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: 23 06, 2008, 13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Bola tu reč o oprave organu v ev.a.v. kostole vo Vrbovom, ktorý generálne opravil p. Vladimír Gazdík. Som kantorkou v CZ Vrbové. Kto má záujem, môže si pozrieť niekoľko fotiek z tejto opravy na http://www.ecavvrbove.wgz.cz/oprava-organu-2004-2006 . Kolaudovali Prof. Ján Vladimír Michalko a Dr. Mayer. Práca síce trvala z rôznych objektívnych i osobných príčin p. Gazdíka dlhšie, ale ako napísal na inom mieste iný kolega organista, oplatilo sa počkať. Všetci teraz nástroj chvália, treba ešte napr. urobiť klávesnicu- obloženie, ale to sa nedalo do zmluvy.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Palo25
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 10. 2008
Príspevky: 75
Bydlisko: Nová Dedina

PríspevokZaslal: 18 01, 2010, 16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím Vás mohli by ste mi niekto poslat kontakt na tohoto organára? Velmi pekne Vám ďakujem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 20 02, 2011, 14:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubos Ihring napísal:
ak tu nepises vobec nic konkretne o cenach pana Gazdika, ani inych organarov, ako si prisiel na to, ze prave Gazdik robi za nesmierne vysoke ceny?Takze skus vymysliet, ako objektivne a otvorenie hovorit o konkretnych cenach a hlavne pracach, za ktore boli zaplatene



Lubo, mám konkrétnu odpoveď na Tvoju otázku,... ventilátor pre 8 registrový organ - 2300 EUR. viac info na http://podhradie.fara.sk/prace/organ
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 20 02, 2011, 19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem myslym ze co som pozeral cenniky tak origos od laukhuffa vychádzal na nejakých 1600-1700€ tiez mame 8reg. organ, madarske duchadlo by sa dalo udajne splasit za 800-900€.
Este sa mi nie velmi paci pri tej oprave ze konce pistal pravdepodobne nba mixture su spravene s papieroven lepiacej pasky, podla mna to trebalo zrezat a naletovat nove konce. Paska to je riesenie tak na 2-3roky max. 5...

http://podhradie.fara.sk//files/active/3/2211_large.jpg
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Organárske služby na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.20 sekúnd