Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 348 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Hala Koniareň (R13)
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Hala Koniareň (R13) Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Čo na to hovoríte?
Páči sa mi to.
6%
 6%  [ 2 ]
Nepáči sa mi to.
93%
 93%  [ 31 ]
Celkom hlasov : 33

Autor Správa
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 26 07, 2013, 20:51    Predmet: Hala Koniareň (R13) Odpovedať s citátom

Priatelia, počúval niekto dnešný priamy prenos na Lumene? Zapol som rádio počas otčenáša. Ten bol spievaný a capella, tak isto aj ďalšie odpovede. Potom sa ozvala kapela Ameň Kameň.

- Ako predohru na Agnus dei zvolili tému z filmu Gladiátor.
- Nasledovala elektronickým klavírom doprevádzaná JKS299 (Zdrav' buď, Kriste najmocnejší), kde po druhej slohe bola "medzihra" zo skladby Shape of my heart od Stinga.
- Úvod na pieseň JKS288 (Tebe žijem, Ježiš môj) tvorilo akési psychedelické tikanie hodín s rôznymi abstraktnými zvukmi ako z nejakého thrilleru, nakoniec pieseň skončila na spôsob čardáša.
- Ako gratiarum sa spievala mariánska pieseň JKS394 (Ó, Mária bolestivá) v rytme funky-house. Predohra podozrivo pripomínala zvučku z Bambuľky.

Krátky záznam možno nájsť v archíve rádia Lumen. Počas kázne asi nastala nejaká porucha a záznam tam končí (http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=11).
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MichalJurecko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 10. 2008
Príspevky: 89
Bydlisko: Spišské Podhradie

PríspevokZaslal: 26 07, 2013, 22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi by bolo dobré ak by si to poslal kompetentným v priateľskom ale priamom duchu.

http://mladez.kbs.sk/kontakt

Tá hudba nebola vkusná, ani zaujimavá, ani k veci ... Na druhej strane sa moze stat organizátorom (podľa mňa veľmi dobrej akcie), že to proste neustriehli.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 27 07, 2013, 12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Radšej si ani nevypočujem, nechcem mať ujmu na psychickom zdraví...
Som apatický, že niekto kompetentný sa k tomu vyjadrí, tobôž že sa to nejako bude riešiť...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 28 07, 2013, 21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Síce som nepocúval, ale viem si to predstavit, no proste katastrofa.
Ale predsa som si to vypocul ale to je otrasné, to co za cirkus to vobec pustili do priameho prenosu?
Keby som tam bol tak im dorazne dohovorím a odisiel by som prec, na takom nehoráznom rámuse by som nevydrzal, by ma porazilo.
Ze toto vobec biskup dovolil?

Asi sa inspirovali tu:
http://www.youtube.com/watch?v=07cesYsbxBw
http://www.youtube.com/watch?v=zo_1_WZ5DmA#at=73
http://gloria.tv/?media=476241

pre porovnanie sv. omsa z kostola Panny Márie Karmelskej v Riu, kde sa zúcastnila mládez z Iuventutem:
http://ars-the.blogspot.sk/2013/07/algumas-fotos-do-pontifical-solene-na.html

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.612287895459112.1073741856.231290870225485&type=1


Naposledy upravil ReneHumaj dňa 29 07, 2013, 21:29, celkovo upravené 2 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 29 07, 2013, 9:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Dopočul som sa od ľudí, čo tam boli, že ak náhodou niekto išiel okolo a nebol tam vopred zaregistrovaný, tak na to, aby ho na omšu pustili, chceli zaplatiť 30 Eur. Dokonca tento poplatok vymáhali od kňaza, ktorý chcel koncelebrovať.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
juraj zajko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 03. 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: 29 07, 2013, 23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Lumen (aj pre toto) skoro vôbec nepočúvam a podobným akciám sa zďaleka vyhýbam. Šetrí to kopu nervov Smile Len neviem ako sa tomu vyhnem za pár rokov, keď to prerastie všade... Idea
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Trnovský mág
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 01. 2010
Príspevky: 128
Bydlisko: Lendak

PríspevokZaslal: 30 07, 2013, 0:26    Predmet: Odpovedať s citátom

no koment ....
_________________
21r,učiaci sa hru na organe /organista
farnosť Obetovania Pána= S V
farnosť Cyrila a Metoda= T ž
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 30 07, 2013, 10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Otec biskup Filo by mohol zasiahnut Very Happy
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 31 07, 2013, 17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako oficialne vozidlo R13 je použita stara sanitka s bielymi sklami vzadu a s napisom AMBULANCIA na prednej časti vozidla. Nad tým je akási nálepka manifestujúca R13. Mám taký pocit, že celé toto R13 je jedna blamáž a vonkoncom to organizatorom nevychadza... každopadne, nie som tam, takže môžem iba hádať
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
dankajakubcova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 02. 2007
Príspevky: 107
Bydlisko: Pohorelá

PríspevokZaslal: 01 08, 2013, 7:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Kompetentní to nebudú nijako riešiť.
Každý chce byť dobrý, milý, zlatý, chápavý. Len sa zabúda na staré príslovie - ohýbaj ma mamko, dokiaľ som ja Janko.
ˇAké posolstvo sa podsunulo zúčastneným - hľa, toto je ono, toto je in, my sme tu z celého Slovenska a takto to má vyzerať.
Ja som učiteľka a hoci nie vždy sa mi páči všetko, čo musím deti učiť, robím to, pretože to vyžadujú predpisy- záväzné učebné osnovy atd.
A ako je to v našej Cirkvi? Mám pocit, že každý sa už bojí povedať pravdu ohľadom liturgickej hudby a spevov, aby nebodaj niekoho neurazil.
Prečo sa mám urážať, keď mi človek, ktorý sa vyzná, povie, že sv. omšša bola zle zostavená, spevy neadekvátne....(pre každého by to malo byť poučenie - kto sa chce učiť). Som z toho dosť znechutená.
Asi pred mesiacom bol prenos v STV (asi) v nedeľu, za prítomnosti JE..biskupa Žilinskej diecézy a prvá pieseň na Communio - gospelová skupina - absolútne neliturgická pieseň (ale Pán Ježiš sa tam spomínal) - pre mňa hrozné. Myslím si, že pred každým prenosom by mal niekto kompetentný z KBS minimálne prebrať so zodpovednými liturgiu vysielanej sv. omše, ktorá ide do éteru. No a ten Ružomberok - žasnem a je mi smutno.
ps : A s tými 30 eurami som to od priamych účasstníkov počula tiež.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 01 08, 2013, 8:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že veľa citlivých a zrelých ľudí hodnotí hudbu na tejto akcii ako minimálne kontroverznú ak nie priamo nevhodnú. Verím, že aj mnohí, ktorí si "prišli na svoje" v kútiku srdce tušia, že to bol úlet a nemalo by to byť štandardom.

Tak isto verím, že program bol diskutovaný s kompetentnými, ale že nebolo povedané všetko. Myslím, že bolo oznámené, že okrem hymny akcie zaznie zopár mládežníckych piesní a k tomu staré dobré JKS v modernom prevedení. Asi sa však zamlčalo, že v strede JKS piesne sa objaví medzihra zo Stinga, atď. Verím, že ak by sa o tom vedelo, nik by to neschválil.

Mimochodom, rozprával som s kamarátmi, ktorí tam boli. Sami povedali, že to bolo kontroverzné. Napr. celá omša sa začala piesňou Celebration od Kool and the gang. Pred Baránkom odišli preč. Rozrpávali sa aj s kňazmi a vraj väčšina z nich hudbu kritizovala a nazvali to viac koncertom ako omšou.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MichalSykora
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2007
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 02 08, 2013, 10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Nasiel som par ich videi na youtube. Velmi pozitivne hodnotim instrumentalne casti, medzihry. Viem, ze ludia nie su zvyknuti na medzihry, ale v tom predsa nemozu vidiet problem..

Na youtube som nasiel "O Maria bolestiva" a to nema s Bambulkou nic spolocne. Prevedenie podla mna velmi pekne.

http://www.youtube.com/watch?v=fF4Mb7V8S6s
_________________
Michal Sýkora, Kostol sv. Arnolda Janssena v Petržalke
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 02 08, 2013, 10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Znovu sa prejavuje typicky slovensky problem- nedosledne precitany text.
Nikto nepise, ze medzihry su problemom. Problemom je to, co je tymi medzihrami a aku maju formu.
Dalej je napisane,
Citácia:
- Ako gratiarum sa spievala mariánska pieseň JKS394 (Ó, Mária bolestivá) v rytme funky-house. Predohra podozrivo pripomínala zvučku z Bambuľky.
Dolezite je spojenie predohra pripominala.
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 02 08, 2013, 12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Medzihry sú určite dobré, ozvláštňujú pieseň, poskytujú oddych pre spevákov, atď. Problém je, ak v piesni JKS299 príde mezihra zo Stinga.

Treba povedať, že hudobníci skupiny Ameň kameň sú veľmi šikovní, to je počuť. Držia rytmus, nezjednodušujú harmónie. Ale keďže sú takí šikovní, mohli si dať tú námahu a skomponovať nejakú medzihru na tému JKS299. To platí aj pre ostatné predohry. Nebuďme lepičmi, ktorí lepia predohru z jedného, slohu z iného, medzihru z ďalšieho.

Myslím si, že problém je v tom, že oni nevedia, že Sting sa na omšu nehodí, alebo aj keď vedia (po prečítaní Musicam Sacram, LSI.), dovolia si takýto úlet, lebo vedia, že mladí na to sadnú ako na lep.

Predohra na Youtube z roku 2011 je úplne iná ako tá, ktorá odznela teraz.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 02 08, 2013, 12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne nie som proti, ak sú veci vkusné, a ak účel svätí prostriedky (teda docieliť, aby sa ľud, najmä mladí, zapojili do spevu).

Ako môžme na tom videu vidieť a počuť, ani fakt namakaná a rytmická predohra so sólo saxofónom nedocielila, že sa do spevu okrem pár sólistov niekto zapojil.
Hudobníci hrali fakt výborne, to ocenili aj poslucháči potleskom na konci.

Prečo sa však dnešní mladí kresťania stávajú poslucháčmi, ktorí si hudbu pri omši vypočujú, ale do spevu sa nezapoja? Prečo ani chytľavá a rytmická interpretácia nedocieli, aby spev mladých "hučal kostolom"?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.22 sekúnd