Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 441 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného veľk
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného veľk
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MilanPlechlo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 04. 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Nová Dubnica

PríspevokZaslal: 07 06, 2014, 20:35    Predmet: Sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného veľk Odpovedať s citátom

Bol zavedený nový sviatok na štvrtok po zoslaní Ducha Svätého. V DPK som nič nenašiel, preto prosím p. Podperu a kolegov poradíte? Ďakujem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DusanCaja
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 02. 2008
Príspevky: 54
Bydlisko: Cífer

PríspevokZaslal: 09 06, 2014, 10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Brožúrku s formulárom tejto omše, ktorú vydal SSV, nemám, ale na internete som našiel toto: http://notitiae.ipsissima-verba.org/pdf/notitiae-2012-335-368.pdf. Na s. 363-365 sú uvedené antifóny na introit a communio.

Úvodný spev
Predpísaná téma spevu: porov. Hebr 7,24;9,15.

Spev na prijímanie
Predpísaná téma spevu: Ja som s vami po všetky dni, až do skončenia sveta. (Mt 28, 20b). Odporúčané verše: Ž 110 (aspoň myslím, spracoval som to podľa DPK).
Ja som s vami (ann.), podľa RM


Na tomto odkaze sú formuláre votívnych omší v angličtine. Na s. 2382 je podobný formulár sv. omše - Our Lord Jesus Christ, the eternal high priest:

Úvodný spev
Predpísaná téma spevu: Pán prisahal a nebude ľutovať: „Ty si kňaz naveky podľa radu Melchizedechovho.“ (Ž 110,4)
Kriste, ty si kňaz naveky podľa radu Melchizedechovho (la-us), LS II, s. 166

Spev na prijímanie
Predpísaná téma spevu: Toto je moje telo, ktoré sa obetuje za vás; tento kalich je nová zmluva, uzavretá mojou krvou. Kedykoľvek budete prijímať, robte to na moju pamiatku. (1Kor 11, 24. 25) Odporúčané verše: Ž 23 alebo Ž 116.
Pán Ježiš hovorí – Toto je moje telo (Adamko), podľa RM, OCM a GR
Pán Ježiš hovorí – Toto je moje telo (Šurin), ADP, č. 25, podľa RM, OCM a GR
Pán Ježiš hovorí – Toto je moje telo (Tomáš op.), LS III, s. 24, podľa RM, OCM a GR
alebo iné spevy, ktoré odporúča DPK ako spev na prijímanie na Zelený štvrtok (večerná omša na pamiatku Pánovej večere)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MilanPlechlo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 04. 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Nová Dubnica

PríspevokZaslal: 11 06, 2014, 17:39    Predmet: Sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného veľk Odpovedať s citátom

Prečítal som formulár omše a Budem hrať: Int. Srdce kňažské Kristovo 2. verš(viď Modrá knižka . 74-5; Of 255.4; Com 27O.5,6;Záver 499.3. ˇYalm 40, Ref: Hľa prichádzam Pane... Pripomienky rád prijmem a ďakujem za reakciu. M.Plechlo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.23 sekúnd