Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 465 návštevník(ov) a 1 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Trenčín Juh
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Trenčín Juh Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 28 07, 2015, 13:41    Predmet: Trenčín Juh Odpovedať s citátom

Chcel by som poprosiť organistu kostola Trenčín Juh, aby sa mi ozval v súkromnej správe.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 31 07, 2015, 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení kolegovia z Trenčína a z okolia!
Nedávno ma oslovili známi, ktorí budú mať 8. augusta sobáš v kostole v Trenčíne na sídlisku Juh, či by som im nešiel zahrať na obrad, lebo vraj nevedia zohnať organistu. Keďže mne ten dátum veľmi nevyhovuje, lebo majú k nám prísť rodinný priatelia akurát vtedy na tri dni, napísal som SS užívateľovi "petoSova", ktorý tu pred nedávnom písal o plánoch stavby nového organa do spomínaného kostola, že ako to tam vyzerá. Odpovede som sa však nedočkal. Otvoril som potom túto tému na tomto fóre, no vidíte všetci, aký to malo efekt. Pýtal som sa snúbencov, či sa im už podarilo niekoho zohnať, vraveli, že nie.
Čo sa to v tom kostole deje??! Nik tam nehráva? Je tam vôbec organ, organista? Snúbencom som sľúbil, že keď fakt nikoho nezoženú, tak tam pôjdem, no príde mi to nenáležité a rozum sa mi pozastavuje nad tým, aby som musel byť pol dňa preč z domu a cestovať sto kilometrov, lebo v takom veľkom meste niet organistu, kto by odohral jeden sobáš!
Prosím Vás, ozvite sa mi niekto z Trenčína či z blízkeho okolia a skúste mi pomôcť!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 31 07, 2015, 14:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovnakú otázku položil pán Michal Jozefovič do facebookovej skupiny Organ-Kráľ hudobných nástrojov.
Poradil som mu tam organistu z Trenčína Tadeáša Gavendu. Či sa už dohodli a ako sa dohodli, neviem.
Jedná sa o tú istú osobu, ktorá oslovila i Teba, Juraj?


Naposledy upravil FrantišekBeer dňa 31 07, 2015, 14:22, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 31 07, 2015, 14:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď tam platia toľko ako v KE, tak sa nečudujem, že každý organista uprednostní kúpalisko alebo rúbanie dreva.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 31 07, 2015, 20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, Ferko, oslovili ma iní, hoc vylúčiť sa nedá, že ten pán Jozefovič mohol riešiť záležitosť týchto mojich snúbencov. Tohto Tadeáša Gavendu nepoznám. Máš naňho kontakt? Môže navštevovať túto stránku?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 01 08, 2015, 7:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslal som ti správu s číslom.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 02 08, 2015, 14:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestačilo sa snáď spýtať miestneho kňaza, aby dal kontakt na miestneho organistu?
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 02 08, 2015, 20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi si múdry! Myslíš, že som idiot?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 02 08, 2015, 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Preco by som si to mal mysliet? Len som tu chcel uviest najjednoduchsi sposob, ktory by mal vzdy fungovat.

Edit: Vychadzal som z predpokladu, ze ti Vasi znami nie su miestni. Ak je opak pravdou (patria do danej farnosti), tak potom moja otazka bola naozaj zbytocna a opsravedlnujem sa.
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 04 08, 2015, 16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Juraj, mohol by si nám aj dať vedieť ako to dopadlo Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 04 08, 2015, 23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážený zúčastnení tejto diskusie!

Nechcem sa nikoho dotknúť ale snúbenci boli na náukách poučení naším p. farárom o tom ako si zadovážiť miestneho organistu na sobáš. Ak by boli chceli, kňaz by im veľmi ochotne poskytol číslo na hlavného organistu a dohodli by sme sa všetci podľa daných okolností. A ak sú veriaci a navštevujú kostol pravidelne myslím, že im nemôže robiť problém prísť za organistom i osobne po sv. omši, ktorá sa u nás hrá takmer každý deň. Nerozumiem tomu, ak sú z našej farnosti, prečo sa dozvedám od osôb, ktoré vôbec nepoznám a cítia sa dotknuté, že si im nikto neozýva. A ak už sa chce niekto do toho zapájať, kontakt na miestneho farára si vie každý jednoducho nájsť.

Žiaľ nie sme zamestnanci kostola a máme právo na voľno, ktoré nám z pracovných povinností patrí a to musí každý pochopiť. A ak si snúbenci ešte k tomu želajú kvalitného organistu, nech si ho zháňajú na vlastnú zodpovednosť.

Pre nich je to veľký deň, ale pre organistu rozbitá sobota bez aspoň slovíčka ďakujem.
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 04 08, 2015, 23:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tadeáš zohnal organistu. Ďakujem jemu ale aj Tebe Ferko. Smile Tak som mu ďakoval, že som sa zabudol opýtať, kto to vlastne bude a odkiaľ. Dúfam, že tam nebude musieť cestovať z ešte väčšej vzdialenosti. Uistil ma ale, že je to človek spoľahlivý a keď sľúbil, určite tam pôjde.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 04 08, 2015, 23:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte jedna vec, toto fórum prestalo byť pre mňa zaujímavé preto ho navštevujem veľmi zriedka. Ohovárania, osočovania a rôznych krívd máme okolo seba dosť na to aby sa nachádzali ešte aj na kresťanskom fóre.

Prajem Vám pekný čas!
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 04 08, 2015, 23:45    Predmet: Odpovedať s citátom

JurajZareczky napísal:
Tadeáš zohnal organistu. Ďakujem jemu ale aj Tebe Ferko. Smile Tak som mu ďakoval, že som sa zabudol opýtať, kto to vlastne bude a odkiaľ. Dúfam, že tam nebude musieť cestovať z ešte väčšej vzdialenosti. Uistil ma ale, že je to človek spoľahlivý a keď sľúbil, určite tam pôjde.


Vidím, že ste múdry a presne viete ako to bolo
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 05 08, 2015, 10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak ešte môžem niečo dodať, rád by som napísal, že podľa mňa bola táto téma už na začiatku nevhodne otvorená.

Ak som niekde domáci organista, nevidím dôvod, aby som sa na želanie ozýval niekomu, kto to vyžaduje. Ak niekto niečo potrebuje, ozve sa on sám, ako písal Peter Sova, kontakty sú na internete, a ak sú snúbenci z daného kostola, mali to riešiť osobne.

Ale to už nemá nič spoločné s kydaním na toto fórum, pretože my sami, organisti, tvoríme jeho úroveň.
Akí sme my, také bude aj fórum.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.13 sekúnd