Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 440 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Trojdnie
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Trojdnie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PavolVozar
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 09. 2015
Príspevky: 5
Bydlisko: Baškovce

PríspevokZaslal: 26 03, 2016, 15:13    Predmet: Trojdnie Odpovedať s citátom

Moje prvé trojdnie,dnes som už s nervami v koncoch.Čo mám robiť? A to mam ešte spievať EXULTET Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 27 03, 2016, 17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mám za sebou prvý Zelený štvrtok, našťastie žiaden prúser.
No pokiaľ má na vzkriesení kantor sám odspievať všetky žalmy, omšu, procesiu a ešte aj Exultet, tak to je o hlasivky... Ja som mal ísť spievať raz Exultet, no tak pilne som ho nacvičoval že som si preťažil hlasivky tak nakoniec som nešiel, lebo som zachrýpol na zelený štvrtok, našťastie 3 dni hlasového kľudu a liečebnej kúry babských receptov - mlieko s medom, čaje z mety, šalvie, materinej dúšky, harmančeka, lipy, cibuľa s medom, na chleba maslo cesnak čily, kloktanie s52kou, ináč pomáha aj pohár červeného vína no nepil som, lebo vo veľkom týždni zo zásady žiaden alkohol nepijem, okrem prijatia krvi Kristovej ak pôjdem aj ku bratom gréckokatolíkom. Exultet je pomerne náročný spev pokiaľ spevák nemá dobrý hlasový rozsah (napr. ako ja od H po e2), tak musí sa trafiť do dobrej tóniny inak to bude zlé.

Na nervy je dobrý čaj z medovky pomáha aj pri tréme, mal som ten problém asi prvé dva-tri roky, keď som začal hrávať, šálka čaju hodinku pred omšou pomohla.
Ak si alergik tak ostáva už iba konvenčná medicína Frontin alebo Diazepam, podľa toho či sa chceš iba ukľudniť alebo rovno zaspať Smile

Prajem Požehnanú Veľkú Noc.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.16 sekúnd