Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 280 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Svadba
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Čo hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Svadba Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tomino
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 13. 03. 2006
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: 16 05, 2007, 19:20    Predmet: Svadba Odpovedať s citátom

Ahojte priatelia!

V tejto téme by som sa chcel venovať vášmu hudobnému "repertoáru" na svadbách. Či hráte svadobné pochody, alebo aj piesne ako napr. Prijmi Matka v náruč dietky, Hymnus lásky a pod.
Touto cestou by som sa chcel obrátit aj na našich administrátorov aby nám odporučili, pomohli pri výbere vhodných skladieb.

Za vaše odpovede vám vopred ĎAKUJEM
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 16 05, 2007, 20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

no na zaciatok sa podla mna hodi najvias pochod od Wagnera......ale moze byt aj od Bartholdiho....no neviem co na koniec.......to by som aj ja rad prijal nejake odporucania ma slavnostne postludium
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 16 05, 2007, 21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som casto volil nevsedny vyber skladieb: vstup: Moyzes - Slávnostná predohra, záver : Eberlin - Tokáta d-moll. Pocas zápisnice som buď improvizoval, alebo hral Widor 5 symf/3 časť a pod. Myslim si, ze nikde nie je napisane, ze na svadbach sa musi zahrat svadobny pochod. Ak si to vyslovene snubenci nezelali, tak som to nehral, lebo je to uz dost otrepane a staci drobna chybicka, kazdy si to uz vsimne... Potom som piesen na vstup nehral, skladba na vstup bola zvycajne aj tak dlhsia, chvilu museli cakat. Piesen by to zbytocne natahovala. Na prijimanie som najcastejsie hraval O laska, nadej, spasa.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 17 05, 2007, 8:34    Predmet: Odpovedať s citátom

na ano.....ja som len vravel, ze svadobny pochod sa hodi, ale je tiez aj podla mna dost otrepany....preto som sa pytal na nejake ine typy
A ten Moyzes je tazka skladba a kde by sa dala zohnat??
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 17 05, 2007, 9:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vobec nie je tazka, ma asi 3 strany, ja som to hral v II.roc na ZUSke, cize aj noty mam odtial. Bohuzial, nemam skener, ani nikoho, kto by mi to mohol oskenovat.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 17 05, 2007, 10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

A je to aspon pekna skladba...ci sa mi to oplati zhanat.......lebo Moyzes ma taku specialnu modernu hudbu nie nahodou??
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 17 05, 2007, 15:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, Moyzes - to je 20. storocie. Ale tato skladba je pomerne jednoducha, je pekna (aj harmonicky je pomerne jednoducha, nevyzaduje od posluchaca, aby sa nejako zamyslal nad jej obsahom). Myslim si, ze uz v nazve sa vyjadruje jej poslanie - je to slávnostná predohra, ktora vsak nesmie zakryt podstatu toho, co nasleduje po nej.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zuzu
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 03. 2007
Príspevky: 71
Bydlisko: Žemberovce / Marianka

PríspevokZaslal: 17 05, 2007, 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

U nas byva malo sobasov za rok, takze u nas svadobny pochod vobec nie je otrepany....Na zaciatok hram svadobny pochod od Bartholdyho ako uvodnu piesen hram Prijmi Matka snubencov par...je to presne ta ista melodia ako Prijmi Matka v naruc dietky, len iny text.....Ten text je aj v niektorych spevnikoch...A na koniec, ked sa podpisuju, spievam Schubertovu Ave Mariu, samozrejme transponovanu...Potom Wagnerov svadobny pochod..
_________________
Zuzana Vojteššáková - organistka Baziliky Minor v Marianke a farnosti Žemberovce
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 18 05, 2007, 11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám skúsenosť, že väčšina ľudí zúčastnených na sobášoch nevie ani kedy vstať a kedy si sadnúť, takže si nemyslím, žeby mali svadobné pochody prepočúvané. A myslím, že sa im počíta, ak zaznejú oba. Počas vstupu hrávam Wagnerov, hoci sa mi príliš nepáči. Ak je sobáš so sv. omšou, tak po pochode zahrám Bože, ktorý stav manželský z JKS, hoci k tej piesni mám takmer odpor Smile. Prijímanie, ak vôbec je, býva mimoriadne krátke... Zahrám len kratučkú predohru a je po ňom... Takže 278 sa mi ani neoplatí. Dávam tam také hitovky, ktoré každý pozná, väčšinou 283 alebo 303. Počas podpisovania hrám od Bacha Jesus bleibet meine freude (Jesu, Joy of Man's Desiring) BWV 147. Počas odchodu potom Mendelssohnov svadobný pochod. A keď je v kostole ešte veľa ľudí, ktorí pomaly vychádzajúc blahoželajú mladým, tak dám ešte skrátenu verziu Widorovej Toccaty z 5. symfónie alebo nejakú imrovizáciu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 18 05, 2007, 12:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím vás, môže mi niekto poslať Bartholdyho svadobný pochod? Nemôžem nájsť noty a už si to objednal jeden pár Smile. Prípadne mi stačí link. Vďaka!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 18 05, 2007, 12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Prosím vás, môže mi niekto poslať Bartholdyho svadobný pochod? Nemôžem nájsť noty a už si to objednal jeden pár Smile. Prípadne mi stačí link. Vďaka!

Našiel som toto:
http://www.mfiles.co.uk/scores/mendelssohn-wedding-march.pdf
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 18 05, 2007, 17:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka, Jožko!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 18 05, 2007, 17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemate niekto noty Cisarsky pochod od Edwarda Elgara.....pretoze original je to napisane pre orchester.....tak ci nemate transkripciu pre organ??
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 18 05, 2007, 21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

pani kolegovia

neviete mi poradit nieco na zaver alebo na zaciatok, ale aby to malo poriadne grady?? myslym nejaky dobry pochod a nie preludiove skladby typu Bach a podobne....

vopred dakujem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Marek Tarkos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 09. 2005
Príspevky: 82

PríspevokZaslal: 18 05, 2007, 22:15    Predmet: Bartholdiho pochod...NIE!!!! Odpovedať s citátom

Chcel som iba podotkunt ze Bartholdiho pochod by sa vobec nemal hrat na na svadbach ..ved je to neliturgicka skladba...ked uz sme na liturgckom a organovom fore...Je to velka chyba organistov..Sam, studujem liturgicku prax a hymnologiu na konzerve...Opakujem :VELKA CHYBA ORGANISTOV,ZE HRAVAJU Bartholdiho pochod na svadbach... tato skladba s liturgickou hudbou nema nic spolocneho...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Čo hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 1 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd