Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 321 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Zazili ste nejaky mensi alebo vacsi ''trapas''?
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Zazili ste nejaky mensi alebo vacsi ''trapas''? Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gabbyka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2009
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: 25 07, 2010, 16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte. Pridám i ja svoj zážitok, síce smutný, ešte teraz mi je do plaču, no čo už, také veci sa stávajú.

Mali sme takú menšiu - väčšiu slávnosť, zopár (dosť) cudzích ľudí. Poďakovanie za 10 rokov činnosti speváckeho folklórneho zboru. Deň predtým nám vypadla píšťala B - čko I. oktáva, používané pomerne často Sad tak sme ju opravili, zasunuli a ešte hodinu pred omšou bolo všetko ok. Len čo omša začala, hrala som predohru k JKS 247 a v tom niežeby vypadla znovu ale hrala sama a mala som pocit, že naraz hrajú sami od seba aspoň tri klávesy, bolo to hrozné, nič nedávalo zmysel, Kyrie úplne mimo, žalm našťastie odhratý na klávesách, kt. tam našťastie boli, potom menšia oprava v útrobách organu počas Verím.., spoločné modlitby uplne čisto, už som sa potešila a ďakovala Bohu, pieseň znovu všetko naraz, potom prefácia, kňaz musel s úsmevom prestať spievať, lebo sa asi ani nepočul Smile potom po oprave to už prestalo, a dohraté to bolo už čisto. Toto sa mi ešte nikdy nestalo. Keby som vedela ktorá nota - klávesa to je, nehrala by som ju, ale to sa spustila nepochopiteľná lavína, akokeby tých kláves bolo veľa a hrali pri každom registri a máme len jeden manuál Sad
Tak to sa stalo mne a je to čerstvé, ešte nepoznám ani postrehy ľudí a nášho pána farára, ktorý mal asi z toho občas srandu Very Happy a ja slzy v očiach Crying or Very sad Držte sa, nech sa Vám to nikdy nestane ...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Len v takých chvíľach by sme ocenili digitál... Smile
Preto nie je dobré zanedbávať pravidelnú údržbu. Keď si zavoláte organára raz ročne na prekontrolovanie, naladenie prípadnú opravu, suma ktorú do toho vrazíte je mnohokrát nižšia ako keď sa rozhodnete v poslednej chvíli, pred tým ako sa už už ide rosypať. Toto by sme mali "vtrepať" niektorým našich duchovným pastierom, ktorý si myslia že organ bude hrať večne bez údržby a potom keď sa oprava šplhá na státisíce až milióny sú prekvapení Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 27 07, 2010, 0:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobný problém mal kolega z vedľajšej obce na odpuste - jemu sa zasekla klávesa na poslednom tone predohry, prestal hrať - vypol organ a nechal spievať ľudí...po kyrie to stihol "rozkyvat" a potom to uz bolo OK....mozno sa tomu dalo predist iba obcasny povysavanim bordelu pod a medzi klavesami... tie organy sa ozaj vedia kedy pokazit...

Ja mam skor obavy s presviecania ludi nez farara. Ked sa zacalo uvazovat s opravou organu asi za 2000€ tak ludia povedali fararovi ze si pospievaju aj sami a ze organ na elektriku ta co mu treba...vsak hraje...rozumej vydava zvuk Twisted Evil
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
katy666
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 01. 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Rabča 336

PríspevokZaslal: 11 11, 2010, 20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Ja nepotrebujem niekomu nanucovať svoje skúsenosti, ide mi o to, že toto fórum je verejné a môže si ho prečítať:

1. stará babka, na ktorú sa tu väčšinou kydá, že spieva falošne a pomaly
2. kňaz, na ktorého sa tu kydá, že je to namyslený a tupý človek, čo sa nevyzná do liturgie
3. neochotní kostolníci
4. šlendriánski organári
5. mizerní (často dehonestujúco označení ako "dedinskí") organisti
6. mizerná úroveň omší vysielaných v rozlhlase
7. skazená mládež, ktorá ohrozuje základy Cirkvy.

A to nehovorím o tom, že ak si to bude čítať neverec alebo inoverec, tak si veru o nás katolíkoch vytvorí krásny obraz. Takže preto sa zastávam mladých.


máš pravdu, že je to verejné fórum a každý si tu môže čítať aj písať a je pravda, že pravidlá slušnosti, by mali platiť aj tu, ak sa niekto nemôže obhájiť, tak je to nefér; na druhej strane, každý, kto tu napísal o skúsenostiach či už s mladými alebo inými zbormi, naozaj čerpal z vlastných prameňov; u nás v Rabči máme tiež viac zborov - 2 či 3 mládežnícke a jeden ženský (sú to vlastne sttaršie ženy vo veku 50-60 rokov); tiež nás raz zatracujú a raz chvália, či už jedných alebo druhých, ale raz sme takí, všetkým ľuďom neulahodíme; okrem toho spivame na chválu a slávu nášho Pána a to je podstatné
PS: A ešte jedne vec - ľudová múdrosť vraví: Kto spieva, dvakrát sa modlí Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strana 17 z 17

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd