Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 312 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Vykanie vs tykanie
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Pripomienky, návrhy, želania...

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Vykanie vs tykanie Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Viliam Gurbal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 04. 2006
Príspevky: 131
Bydlisko: Jantárová 2, Košice

PríspevokZaslal: 20 06, 2007, 14:29    Predmet: Joozi, môžem Ti tykať? Odpovedať s citátom

Je pravdou, že keď tu nájdem niekoho, s kým sa rýchlo spolu zhodneme a máme si aj viac, čo povedať, alebo máme práve rovnakú slinu, tak sa ľahko môže stať to, čo aj mne, že sa viac uvoľní myslenie a človek sa už príliš nekontroluje, verí, že tu môže nájsť (medzi kolegami) pochopenie.

Už som naznačoval v predchádzajúcich príspevkoch, že by nebolo šťastné, keby sa chrámový organista, ktorý tu zablúdi mal silný pocit, že tu existujú dve skupiny - odborníci (alebo aj iní so skúsenosťami) a tí, ktorí nemôžu získať skúsenosti ani vzdelanie, napriek tomu sa angažujú ako chrámoví hudobníci. Tí sa možno musia zmieriť s postavením na strane neodborníkov. Toto delenie by sa mi nepozdávalo ako správne, bola by to trochu hanba, keby sme sa videli len ako skúsení, či neskúsení, vzdelaní, či nevzdelaní.

Každý predsa ešte do niečoho nedorástol, a hádam každý, aj ten s najväčším postavením, či vzdelaním tu môže s láskou a s pochopením citlivo reagovať na problémy iných (aj keby to boli super nepopulárne témy, ako je hudobný vkus duchovenstva, či dôsledné uplatňovanie starozákonného oko za oko....medzi samotnými organistami)

Vil.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 20 06, 2007, 22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

marko napísal:
Slovo odborník nič nevyjadruje. Napríklad v súvislosti s duchovným vykryštalizovaním našej slovakofarmy na odborníkov - SAV -nemožno nespomenúť rok 1968, kedy výrazne poklesla odborná úroveň a odkedy sa tam praktizuje systematické potláčenie akýchkoľvek náznakov duchovnosti. Ak stále pochybuješ, prečítaj si nasledovné "prosté" názvy a určite mi dáš za pravdu. Laughing

Poznámky k formovaniu hudobnej kultúry a funkcií hudby prostredníctvom médií.
Hudobná kultúra pod vplyvom médií. Edícia Musicologica Slovaca et Europaea, XXII. Bratislava : Ústav hudobnej vedy SAV.
Akulturačné a globalizačné procesy postmodernej éry a ich odraz v hudobnej kultúre, zvlášť nonartificiálnej.
Quo vadis musica : Premeny sociálnych funkcií hudby. Bratislava : Veda, 2006.
Hudba v súčasnej liturgii ako predmet výskumu : Stratifikácia, determinanty rozvoja. In: Podpera, Rastislav (ed.): Hudba v súčasnej liturgii. Edícia Musicologica Slovaca et Europaea, XXIV. Bratislava : Ústav hudobnej vedy SAV, 2006,

Prešlo už pár dní, ale tomuto stále absolútne nerozumiem a možno nie som sám... Pán Marko, vidím, že prehľad máte... Ale ako súvisí slovakofarma, SAV (Slovenská akadémia vied?), hudba, duchovnosť a odbornosť, a čo ste chceli ukázať vymenovaním názvov nejakých diel (dokonca s miestom a rokom vydania Rolling Eyes), to vôbec nechápem...
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
zrušený užívateľ - marko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 08. 2006
Príspevky: 168
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 20 06, 2007, 23:42    Predmet: Joozi, môžem Ti tykať? Odpovedať s citátom

Viliam napísal:

Každý predsa ešte do niečoho nedorástol, a hádam každý, aj ten s najväčším postavením, či vzdelaním tu môže s láskou a s pochopením citlivo reagovať na problémy iných (aj keby to boli super nepopulárne témy, ako je hudobný vkus duchovenstva, či dôsledné uplatňovanie starozákonného oko za oko....medzi samotnými organistami)
Vil.

Vilko, chcem sa Ti poďakovať za Tvoj čas ktorý si v posledných dňoch našiel na moje emaily a telefonickú debatu (napr. dnes od 21.40 - 23.56). Tvoje slová ma veľmi povzbudili a Tvoje rady majú pre mňa veľkú hodnotu.
Obávam sa ale že Tvoja otázka "Joozi, môžem Ti tykať?" nebola adresovaná správne a novopečený pán inžinier si nenájde čas aby reagoval na Tvoju ponuku na tykanie.
Záverom by som chcel pogratulovať Františkovi Beerovi k jeho dnešným 18. narodeninám.


Naposledy upravil zrušený užívateľ - marko dňa 03 07, 2007, 21:50, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Viliam Gurbal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 04. 2006
Príspevky: 131
Bydlisko: Jantárová 2, Košice

PríspevokZaslal: 21 06, 2007, 0:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Janko, dnes som pochopil,
že až príliš som sa snažil,
a to sa nevypláca ...

Dobrú noc všetkým
Viliam
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zrušený užívateľ - marko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 08. 2006
Príspevky: 168
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 21 06, 2007, 6:47    Predmet: Re: Joozi, môžem Ti tykať? Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
marko napísal:
Záverom by som chcel pogratulovať Františkovi Beerovi k jeho dnešným 18. narodeninám.


Vďaka, ale ja som mal 18. narodeniny 13. mája a nie dnes Wink


Pordón, vzniklo malé nedorozumenie v suvislosti s dátumom osláv Tvojho krásneho životného jubilea.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 21 06, 2007, 11:54    Predmet: Re: Joozi, môžem Ti tykať? Odpovedať s citátom

marko napísal:
Obávam sa ale že Tvoja otázka "Joozi, môžem Ti tykať?" nebola adresovaná správne a novopripečený pán inžinier si nenájde čas aby reagoval na Tvoju ponuku na tykanie.

1. Nepostrehol som, že by sa ma Viliam pýtal, či mi môže tykať.
2. Viliam je môj vzor, a preto by som si čas isto našiel (, ale asi by som sa na fóre nevyťahoval, že sme spolu telefonovali 2 hodiny a 16 minút) Rolling Eyes.
3. Za mňa hovoriť nemusíš, aj keď som inžinier, čas si nájdem a svoje názory viem prejaviť aj sám.
4. U nás sa používa slovo "novopečený" a nie "novopripečený". Verím, že u vás sa bežne používa to druhé, takže určite si ma nechcel verejne uraziť na fóre, však?
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 21 06, 2007, 12:03    Predmet: Re: Joozi, môžem Ti tykať? Odpovedať s citátom

marko napísal:
Obávam sa ale že Tvoja otázka "Joozi, môžem Ti tykať?" nebola adresovaná správne a novopripečený pán inžinier si nenájde čas aby reagoval na Tvoju ponuku na tykanie.



joozi napísal:

4. U nás sa používa slovo "novopečený" a nie "novopripečený". Verím, že u vás sa bežne používa to druhé, takže určite si ma nechcel verejne uraziť na fóre, však?



u nas sa slovo pripeceny pouziva na oznacenie cloveka, ktoremu "sibe"
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zrušený užívateľ - marko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 08. 2006
Príspevky: 168
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 21 06, 2007, 15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
RastislavPodpera napísal:
Vazeny p. Marko, bude taky laskavy, ak chcete pisat do tohto fora, piste k teme, ktoru ste si zvolili. Zbytocne vyvolavate konflikty.
Vdaka, admin.



Suhlasim


Moj prispevok obsahoval reakciu na predmet suvisiaci s touto temou. Naviac v nom bolo podakovanie cloveku ktoreho si vazim a zablahozelanie mlademu talentovanemu organistovi k narodeninam. Mojim zamerom nebolo vyvolanie ziadnych konfliktov, takze ma mrzi ak nejake vznikli. j
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Viliam Gurbal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 04. 2006
Príspevky: 131
Bydlisko: Jantárová 2, Košice

PríspevokZaslal: 21 06, 2007, 23:41    Predmet: Re: Joozi, môžem Ti tykať? Odpovedať s citátom

Viliam je môj vzor, a preto by som si čas isto našiel ....

Joozi, nemyslím si, že som pre Teba vzor vo všetkom, ja nehrávam prelúdia a fúgy na záver omše, fakt sa necítim ako o vzor...
Lichotí mi takpovediac Tvoje vyznanie a rád by som Ti odovzdal bez všetkého všetko, čo viem, ak si myslíš, že Ti viem niečo odovzdať - tak s radosťou!

dobrú noc!
Viliam
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPuhovich
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 28. 08. 2005
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 25 06, 2007, 22:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Priatelia!
Dúfam, že vás všetkých tak môžem nazvať. Tieto "žabo-myšie" spory čo sa tu vedú sú niekedy veľmi úsmevné, ale na druhej strane niekedy pôsobia ako "spam" a zbytočne zaberajú miesto keď to už tak môžem povedať na servery...
Všetky tieto spory by boli zažehnané keby všetci hneď na úvod splnili jednu veľkú požiadavku, ktorá červeným svietila na úvodnej strane a to: aby všetci vystupovali a boli podpísaný vlastným menom, priezviskom a minimálne mestom bydliska prípadne pôsobenia. Myslím si že potom by aspoň väčšina z nás vedela o koho sa jedná a na základe toho by mu buď vykali alebo tykali.
PS: ak má niekto problémy ako je to s vykaním či tykaním v spoločnosti rád prostredníctvom mailu objasním spoločenským protokolom sa zaoberám už zopár rôčkov.
Ďakujem za pochopenie a dúfam, že si zmeníte svoje iniciály a bude to fungovať tak ako má.
Prajem všetko dobré...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zrušený užívateľ - marko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 08. 2006
Príspevky: 168
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 29 06, 2007, 1:22    Predmet: Odpovedať s citátom

jednohviezdičkový najskúsenejší organista o fóre napísal:
mne to trochu pripomína nedávne súdružské časy, keď si všetci vyššie postavení komunisti tykali a oslovovali krstnými menami


MartinPuhovich napísal:

Tieto "žabo-myšie" spory čo sa tu vedú sú niekedy veľmi úsmevné, ale na druhej strane niekedy pôsobia ako "spam" a zbytočne zaberajú miesto keď to už tak môžem povedať na servery...


Ahoj Martinko,
pozornejšie si prečítaj príspevky na túto a na ďalšiu "šesťhviezdičkovými" znormalizovanú a zmrazenú tému a zistíš že mnohé sú omnoho viac ako iba úsmevné "žabo-myšie" vojny alebo spam.

Želám Ti dobrú nôcku,
Janko
_________________
Ján Marko

----------------
konto tohto užívateľa bolo zrušené administrátormi organisti.sk, nakoľko napriek viacerým upozorneniam zo strany administrátorov a užívateľov neprestal s osobnými invektívami na ostatných užívateľov a administrátorov.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DaliborKalna
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 06. 2007
Príspevky: 36
Bydlisko: Ostermundigen, Švajčiarsko

PríspevokZaslal: 30 06, 2007, 13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, no a mne neostava nic ine, len dodat, ze touto temou som netuzil vyvolat ziadne konflikty medzi zabami, mysami, alebo inymi zivymi organizmami... len som chcel vediet, ako je to s tykanim, resp. vykanim na tomto fore a navrhnut tykanie, a priori...
Zial ako ste uz urcite aj sami zistili tato tema odkryla ovela zavaznejsie inkonzistencie vo vztahoch medzi organistami, liturgistami, a podobne....
Na koniec chcem vyjadrit len nadej, ze tato a podobne diskusie budu viest k lepsiemu, a nie naopak...
_________________
Vďaka a pekný deň
Dalibor
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPuhovich
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 28. 08. 2005
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 03 07, 2007, 16:29    Predmet: Odpovedať s citátom

marko napísal:
jednohviezdičkový najskúsenejší organista o fóre napísal:
mne to trochu pripomína nedávne súdružské časy, keď si všetci vyššie postavení komunisti tykali a oslovovali krstnými menami


MartinPuhovich napísal:

Tieto "žabo-myšie" spory čo sa tu vedú sú niekedy veľmi úsmevné, ale na druhej strane niekedy pôsobia ako "spam" a zbytočne zaberajú miesto keď to už tak môžem povedať na servery...


Ahoj Martinko,
pozornejšie si prečítaj príspevky na túto a na ďalšiu "šesťhviezdičkovými" znormalizovanú a zmrazenú tému a zistíš že mnohé sú omnoho viac ako iba úsmevné "žabo-myšie" vojny alebo spam.

Želám Ti dobrú nôcku,
Janko


Ahoj Janko,
prosím Ťa keď sa v tejto téme bavíme o tykaní a vykaní tak sa bavme stále o nej a nie o ďalších iných veciach, máš pravdu prečítal som si všetky príspevky k tejto téme. Ešte raz opakujem ak si všetci upravia profil a bude tam meno + priezvisko + bydlisko a pripadne aj vek tak je problém o ktorom tu rozprávame už na šiestich stranách vyriešený.
A ešte raz pripomínam ak má niekto problém so spoločenským protokolom tak sa v maily, kľudne môže na mňa obrátiť rád poradím. A už prosím Ťa prestaň rozdeľovať "fóristov" na 6 a inak hviezdičkových skús sa prosím držať témy a o nej slušne diskutovať.
Ďakujem..........
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Viliam Gurbal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 04. 2006
Príspevky: 131
Bydlisko: Jantárová 2, Košice

PríspevokZaslal: 03 07, 2007, 23:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáč, toto fórum a spoločenský protokol????????
to Ti naozaj chýba toto vykanie?
Viliam
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPuhovich
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 28. 08. 2005
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 03 07, 2007, 23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Viliam napísal:
Prepáč, toto fórum a spoločenský protokol????????
to Ti naozaj chýba toto vykanie?
Viliam


Zase sa nechapeme mne vobec nechyba ziadne Tykanie Vykanie len som chcel povedat tolko ze ak niekto potrebuje poradit staci povedat...
aj tak tu vsetkym tykam a mnohych poznam aj osobne a ak napise niekto pod svojim ozajstnym menom koho poznam a Vykam mu tak mu budem aj tu a je to .. podla mna tu stale vedieme zbytocne reci o niecom co vobec nema súvis s problematikou organou organistou a hudbou...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Pripomienky, návrhy, želania... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 6 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.23 sekúnd