Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 240 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Anketa- profesionálnosť organistov
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Hra na organe

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Anketa- profesionálnosť organistov Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Aké je vaše najvyššie dosiahnuté hudobné vzdelanie?
a)Mám za sebou alebo ešte si len robím štúdium na VŠ (organ, cirkevná hudba)
7%
 7%  [ 5 ]
b)Mám alebo si robím konzervatórium (organ, cirkevná hudba)
13%
 13%  [ 9 ]
c)Vychodil som alebo chodím na ZUŠ (klavír).
35%
 35%  [ 23 ]
d)Chodil som na kurz klavíra.
9%
 9%  [ 6 ]
e)Som samouk.
33%
 33%  [ 22 ]
Celkom hlasov : 65

Autor Správa
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 10 09, 2007, 15:46    Predmet: Anketa- profesionálnosť organistov Odpovedať s citátom

Túto anketu robím z príležitosti SOČ, na túto anketu potrebujem najmenej 30 ludi, dufam ze tu sa ich tolko nájde, budem rád, ak mi pomôžete. Snažím sa ňou zistiť profesionálnosť organistov, ktorí hrajú na rôznych miestach Slovenska.Prosím aby hlasovali ľudia, ktorí sú starší ako 18 rokov z dôvodu jednotnosti vekovej hranice opýtaných. Ďakujem
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 10 09, 2007, 23:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dávať na jednú loď ZUŠ klavír a organ je nezmysel. Keď som ja začínal so štúdiom organu, bola podmienka najprv absolvovať klavír, až potom bolo možné pokračovať v organe. Ja som dostal výnimku, že som v šiestom ročníku klavíra robil súbežne aj klavír aj organ... Táto možnosť však v ankete nie je. Taktiež je pravda, že organ sa neučí na každej ZUŠ a úroveň je veľmi rozdielná...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 11 09, 2007, 14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero, ale na tomto fóre sú aj organisti, ktorí majú iba klavír na ZUŠ alebo nejaký kurz a to je všetko a napriek tomu sú organisti. Mne ide o to, aby som mohol na práve toto poukázať.
ďakujem za pripomienku, svoju ankteu ihneď doopravím políčkom Iné, verím, že potom si miesto nájdeš.

Prosím administrátora, aby v rámci svojich možností upravil moju anketu a dpolnil tam ďaľšiu možnosť odpovede f) Iné.
Ďakujem.

_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 11 09, 2007, 17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda že si neoddelil vyštudovaných konzervatoristov od zatiaľ študujúcich. Mohlo by to byť zaujímavé porovnanie. Zaujímalo by ma, koľkí absolventi konzervatória zostanú hrávať v kostole...
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 11 09, 2007, 19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímalo by ma, čo robia vzštudovani vyskokočkoláci organisti...uplatnia sa tu na Slovensku?? alebo musia ist prec?? alebo maju este
inu pracu okrem hrania??
Uplatní sa vyštudovaný organista na Slovensku????
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 8:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Gusto napísal:
Uplatní sa vyštudovaný organista na Slovensku????



ano uplatni... v nejakom kostole, kde maju nejaky rozpadnuty organ a hra za 30-50 SK za omsu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 9:07    Predmet: Odpovedať s citátom

nemozte na to pozerat cez peniaze, koho to fakt bavi, hra aj zadarmo a aj na rozpadnutom organe a v jeho snahe ten organ dat dohromady a nie sa stazovat, ze ma za to malo penazi.....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 9:23    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="matus"]nemozte na to pozerat cez peniaze, koho to fakt bavi, hra aj zadarmo a aj na rozpadnutom organe a v jeho snahe ten organ dat dohromady a nie sa stazovat, ze ma za to malo penazi.....[/quote]

Embarassed Evil or Very Mad Embarassed

Pozdravujem vsetkych naturistov, hrajte zadara...ved Pan Boh to aj tak odplati. A ti ktori to studuju budu mat smolu...
Matus vystuduj organ, hravaj zadarmo a potom sa uvidi Twisted Evil
_________________
Matus Cigan - poloorganista/amater svojho casu kdekolvek v Bratislave

Niekto hovori co vie a niekto vie co hovori...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

matus napísal:
nemozte na to pozerat cez peniaze, koho to fakt bavi, hra aj zadarmo a aj na rozpadnutom organe a v jeho snahe ten organ dat dohromady a nie sa stazovat, ze ma za to malo penazi.....




matus, kolko mas rokov??? asi este malo, lebo nemyslis na to, ze mlieko nestoji 1 korunu a chleba 3 koruny a rozok 5 halierov... benzin uz tiez nestoji 2 koruny.... z coho chces zit???? a dalsia vec, organ ti nikto neopravi bez penazi - zadarmo... ale,... skoda slov... vidim, ze socializmus vladne aj medzi organistami
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 11:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som povedal svoj nazor
ked vystudujete skolu, musite byt dobry aby ste sa uplatnil a potom si mozete klast podmienky. Sa vam nepaci, ze mate 50 sk za omsu?? a kolko vlastne casu pocas tej omse naplno hravate?? ani nie polovicu, ostatny cas je kazen a ine liturgicke ukony, takze za hodinu by to robilo 100 sk a tolko nema nikto s vystudovanou strednou skolou a konzervatorium stredna skola je..... a nehovorim este o profesionalnosti v danom obore.....takze by som bol s tymi 50-timi korunami spokojny a komu sa nepaci, nech ide robit do nejakej firmy....som zvedavy kolko vam daju tam na hodinu......
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 11:40    Predmet: Odpovedať s citátom

matus napísal:
ja som povedal svoj nazor
ked vystudujete skolu, musite byt dobry aby ste sa uplatnil a potom si mozete klast podmienky. Sa vam nepaci, ze mate 50 sk za omsu?? a kolko vlastne casu pocas tej omse naplno hravate?? ani nie polovicu, ostatny cas je kazen a ine liturgicke ukony, takze za hodinu by to robilo 100 sk a tolko nema nikto s vystudovanou strednou skolou a konzervatorium stredna skola je..... a nehovorim este o profesionalnosti v danom obore.....takze by som bol s tymi 50-timi korunami spokojny a komu sa nepaci, nech ide robit do nejakej firmy....som zvedavy kolko vam daju tam na hodinu......




ano.... kostolne pokladnicky v nedelu "praskaju vo svikoch" a organistovi daju za omsu 50 SK.... co ma organista z vikendu, ked v sobotu musi hrat minimalne 2 omse a k tomu este minimalne 4 sobase???? a v nedelu aspon 3 omse??? a dalsia vec - k hodnoteniu organistu by mala byt pridana aj priprava na liturgiu... samozrejme, ked to niekto flaka a necvici, nedal by som mu ani halier... ale su taki, ktori sa pripravuju a cvicia.... piesne, improvizacie, zalmy, pripravuju zalmistov a cvicia so zborom....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Matus, aby sme tu celkom neodbočili od témy, reagujem na tvoj príspevok v téme Hobby, alebo zárobková činnosť
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Stanislav Brath
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 06. 2006
Príspevky: 60
Bydlisko: Stitare,okres Nitra

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter, kto Ta najima na svadbu ? Ten Ta nezaplati ?Je to praca na dohodu. Plati to aj na na vysku odmeny za pracu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 16:10    Predmet: Odpovedať s citátom

no dobre ze pokladnicky su plne.....ale to si musite dohodnut s fararom a nie tu vykrikovat, ze organisti maju malo penazi. A presne tak, ma platit ten, co si sobas objednava.

Len pre zaujimavost, kolko by ste chcely za omsu, aby ste boli spokojny??
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
lukas
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2006
Príspevky: 145

PríspevokZaslal: 12 09, 2007, 16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

matus napísal:
... a kolko vlastne casu pocas tej omse naplno hravate?? ani nie polovicu, ostatny cas je kazen a ine liturgicke ukony.....


ano, ale na tej omsi aj tak musime byt cely cas... alebo si pocas nej odskocim domov?? to asi tazko ked byvam dost daleko, a ked este k tomu priratam cas ktory precestujem a "premrham" cakanim na spoje, tak veru ze to neni hodina , ale ovela viac...
l.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Hra na organe Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.24 sekúnd