Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 310 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Anketa- odmeňovanie organistov
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Hobby alebo zarobková činnosť?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Anketa- odmeňovanie organistov Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Aké je finančné ohodnotenie vašej práce ako organista?
a) som platený pravidelne, mesačne dostávam do 500Sk.
15%
 15%  [ 13 ]
b) som platený pravidelne, mesačne dostávam do 1000Sk.
13%
 13%  [ 11 ]
c) som platený pravidelne, mesačne dostávam do 1500Sk.
8%
 8%  [ 7 ]
d) som platený pravidelne, mesačne dostávam do 2000Sk.
8%
 8%  [ 7 ]
e) som platený pravidelne, mesačne dostávam nad 2000Sk (ale menej ako je súčasná minimálna mzda v SR)
8%
 8%  [ 7 ]
f) som platený väčšou sumou ako je súčasná minimálna mzda v SR.
0%
 0%  [ 0 ]
g) nie som platený pravidelne, za neurčité časové obdobie dostanem mzdu do 1500Sk.
6%
 6%  [ 5 ]
h) nie som platený pravidelne, za neurčité časové obdobie dostanem odmenu nad 1500SK.
4%
 4%  [ 4 ]
i) finančnú odmenu dostávam iba za každý pohreb a sobáš do 500Sk.
4%
 4%  [ 4 ]
j) nie som platený vôbec
30%
 30%  [ 25 ]
Celkom hlasov : 83

Autor Správa
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 24 09, 2007, 17:55    Predmet: Anketa- odmeňovanie organistov Odpovedať s citátom

Dobrý deň!
Znova vás prosím o pomoc, aby ste sa zapojili do ďaľšej ankety, ktorú potrebujem pre svoju prácu SOČ.
Pýtam sa na vašu mzdu vo vašom zamestnaní organistu, ktorú dostávate od farnosti ( od farára), nie prepitné od veriacich.
Ďakujem za vašu ochotu. Verím, že keďže anketa je anonymná, nebude nikomu robiť problém.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 24 09, 2007, 19:05    Predmet: nová Odpovedať s citátom

Mi to mame tak ze sa zapisujeme kazda omsa 50 sk a je v tom zatial poriadok
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 24 09, 2007, 19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
Táto anketa podľa mňa nie je dobrá, pretože tam nie je otázka, na ktorú by asi odpovedalo najviac ľudí - A to som platený od počtu odohraných omší, za omšu dostávam menej ako 50, od 50 do 100 alebo viac ako 100 Sk...


Ale ja sa pytam na mesiac, tak si to laskavo spocitaj, ked tam je mesacne , tak 50Sk krat tolko omsi kolko odohras za mesiac...A moze odpovedat kazdy ked si to vyrata....beriem to trochu z toho ekonomickeho hladiska, kde sa mzdy rataju na mesiace...
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 25 09, 2007, 10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Výpovedacia schopnosť tejto ankety nebude veľmi vysoká... pre niekoho môže byť "neurčité časové obdobie" jeden týždeň, pre iného jeden rok. Jeden zahrá za mesiac 4 - 10 omší, iný ich zahrá 20 týždenne, mesačne možno aj 100...

Možno by stálo za to preformulovať otázky a skúsiť to znovu...
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
michal62
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2007
Príspevky: 55
Bydlisko: Dubovce pri Skalici

PríspevokZaslal: 25 09, 2007, 11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Gusto,

u tých, ktorí hrávajú pravidelne, nebude problém prerátať to na mesiac,
ako si sa vysporiadal s rozdelením na organistov, ktorí hrajú v mestách a vo farských kostoloch, kde býva omša každý deň a organistov na filiálkach, kde býva omša len v nedeľu, cez týždeň jedna-dve?

Zaujímavejšie by predsa len bolo dva dve otázky - koľko dostane orgnista za omšu, koľko priemerne odohrá omší za týždeň (mesiac sa mi zdá príliš dlhý),
odmena za omšu závisí aj od toho, či je to sviatok alebo féria, počas pôstu a v advente nebýva veľa sviatkov,
výška odmeny závisí tiež od počtu organistov na jeden kostol a od počtu hraných omší za deň a sviatok...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 25 09, 2007, 19:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Sú aj farnosti, kde majú organisti fixný plat, ale (našťastie) ich nie je veľa. Ak k takému prípadu dôjde, je omnoho objektívnejšie prerátať mzdu pripadajúcu na 1 omšu. Ja keď som začínal, len som zastupoval a odohral som cca 4 omše mesačne. Teraz v lete som niekedy hrával aj 14 omší týždenne.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 25 09, 2007, 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za vašu kritiku, ale napriek tomu, ja som tú anketu zostavil tak ako potrebujem a tak ako to bude pre mňa užitočné. Máte pravdu, oveľa obejktívnejšie je rátať, koľko dostane organista za omšu, ale mne ide o priemer za istú časovú jednotku. Nerobím štatistiku do farskej kroniky.
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
Belis Tomas
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 12. 2007
Príspevky: 36
Bydlisko: Bretejovce

PríspevokZaslal: 03 12, 2007, 18:47    Predmet: Hobby alebo zárobková činnosť Odpovedať s citátom

ja som platený len cez nedele a prikázené sviatkya to 50,-sk na omšu. je smutné , že vlstne organisti sú druhý najdôležitejší na omši po kňazovi a aspoň v mojom prípade si ma nevedia vážiť. Keď hráli predomnou iný organisti tak sa im zbierali zbierky na narodeniny na menieny a na konci roka. Odkedy hrám ja tak je to z ich stránky žiadna úcta. Stále povedia že som mladý - " chlapec ". Ale ten mladý " Chlapec " urobil " prevrat v kostole ". Myslím tým že kým hrali tí starí organisti, tak sa spievalo stále to isté. Až keď som začal hrať ja tak najprv to bol strašný tlak, načo hrám po novom atd. A teraz keď prídu cudzí kňazi z Košíc tak pekne povedia ako krásne spievame.Všetko tak ako ma byť.
_________________
Organista v Bretejovciach a v Janovíku
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 04 12, 2007, 15:47    Predmet: nova Odpovedať s citátom

Ja sa nad tym nepozastavujem . Ale do oci mi este nikto nic nepovedal
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
František
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 01. 2008
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: 28 06, 2008, 9:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomik, nepozastavuj sa nad tym.Ja hravam v kostole kde je 1000 ludi a plateny nie som vobec.
Asi si poviete, ze ked som konzervatorista chcel by som to robit za peniaze.
Nie je to vsak pravda, lebo miesto organistu chapem ako sluzbu a netuzim po financnom zisku.
Ak to clovek robi za peniaze moze sa stat, ze sa stane vypocitavy.
napr.,,Co mi date ak pojdem zahrat na tuto omsu?"
A vsetkym, ktorym sa zda, ze organista by mal byt plateny odkazujem, ze za tuto sluzbu mate hojnej odmeny v nebi.
(Samozrejme, ak sa niekto zivi tym, ze je organista ma pravo byt plateny).

P.S.: Nemam rad typy ludi, ktori zadarmo ani ,,zaluziu neotvoria".
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 28 06, 2008, 20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozdravujem Ta Frantisek!

Vidim, ze o domenovani za hranie v kostole sa vedie stale siahodlha diskusia a neda mi nereagovat na tvoj prispevok...
Ako student konzervatoria by si vsak mal pochopit jedno. Hudba a predovsetkym asi ta organova sa v buducnosti stane tvojim chlebikom a bude Ta zivit. Mozno raz budes rad, ked dostanes za omsu 20 alebo 50 Eur. Hlavne ked sa nou zacnes zivit... Chapat hranie v kostole ako sluzbu asi v tomto pripade nieje na mieste. Ano, sluzba to je, ale ta spociva v tom, ze odovzdavas to svoje "know how". Peniaze dostavas za cas...Hovorit o tom, ze mame hojnu odmenu v nebi je pekne..ale na druhej strane ani knaz nieje v kostole "zadarmo". A dostava peniaze zasluzene, zial tiez malo... Idea
Hras cez vikend svadby?Niekde na tomto fore som uz napisal, ze rad by som doprial kolegom co hraju na cest a slavu Boziu hrat 13 svadieb za den...ci by stale hovorili ze treba sa obetovat...A mimochodom, beriem to tak, ze stracam svoj volny den pre cudzich ludi Evil or Very Mad A co takto si v nedelu zarat 5 omsi. Tiez by mi to asi nevadilo keby som studoval. Ale ked clovek pracuje, 5 dni v tyzdni, ma narok aj na relax. Prepac, ale niekolkohodinove sedenie za organom pre mna relax nieje...
Mozno raz zvazis svoj nazor a zistis aky je tvoj cas drahy Idea
Zial u nas sa stalo pravidlom, ze hrava aj ten co hrat nevie a je plateny ten, co by za hranie mal este platit...

PS: Zaluzia by mala zostat po hrani otvorena, takze ju netreba otvarat Twisted Evil
_________________
Matus Cigan - poloorganista/amater svojho casu kdekolvek v Bratislave

Niekto hovori co vie a niekto vie co hovori...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 02 07, 2008, 17:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Mili kolegovia!

Myslim si, ze Matus ma pravdu. Ci knaz dostava malo, alebo primerane je uz ina otazka, napokon nedostava len "intenciu" za kazdu sv. omsu, ale ma svoj stabilny plat.

Niektori kolegovia mozno nemaju problemy s tym, ako sa uzivit, ja s tym problem mam a preto hram zadarmo len doma v nasom kostole, ked sa obcas domov dostanem, ale to je tak povediac sentiment.

Frantiskovou otazkou ,,Co mi date ak pojdem zahrat na tuto omsu?" som sa nikdy nepytal. Skor je na mieste: Za jednu omsu dostanem tolko a tolko, za svadbu mozno inu sumu a pod. Ak sa budeme pytat, kolko nam za omsu daju, dokazuje to, ze ani nevieme, aku ma nasa praca hodnotu. Potom sa netreba cudovat, ze si ju nebudu ludia v kostole, ani knazi vazit. Ak si objednam majstra klampiara naopravu strechy, urcite sa ma nespyta, kolko mu za to dam, ale povie: bude to stat tolko a tolko. Zial, u nas na Slovensku nie su zatial nijake normy, alebo pevne "taxy", ktore by niekoho zavazovali, ale ak my sami budeme basnit o tom, ze netuzime po financnom zisku a berieme to ako sluzbu, robime medvediu sluzbu ludom, ktori sa cirkevnej hudbe profesionalne venuju a zhadzujeme ich pracu a roky studia.

Na to aby clovek mohol dobre zahrat omsu nestaci sadnut si za organ a hrat. Su za tym roky studia, tvrdej prace na sebe, a driny. To vam nikto nezaplati. Preto vazme slova, kolegovia. Z organovania na Slovensku sa tak ci tak zbohatnut neda. Bol by vsak uspech, ak by sa pomaly podarilo vytvorit par miest, z ktorych by dotycni profesionalni organisti a cirkevni hudobnici mohli aspon ako-tak prezit.

Kto chce hrat zadarmo, nech sa paci, ja zadarmo hrat nebudem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 03 07, 2008, 9:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubos Ihring napísal:
Mili kolegovia!
Kto chce hrat zadarmo, nech sa paci, ja zadarmo hrat nebudem.


Ani ja. Začal som hrať kvôli tomu, že potrebujem peniaze. Nehovorím, že by som nehral, ale určite nie v tomto veku
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 03 07, 2008, 9:37    Predmet: Odpovedať s citátom

A to ešte len bude cirkus pri prechode na Euro
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Kamil
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 06. 2008
Príspevky: 4
Bydlisko: Čadca

PríspevokZaslal: 04 07, 2008, 11:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslím, že nikto len z platu organistu by sa neuživil, je smutné, že organisti na slovensku sú ohodnotený tak ako sú... Myslím si, že by mali mať stanovenú normu na plat, tak ako aj knazom sa platí za sv. omšu, a pritom majú aj svoj plat. Mi to robíme väčšinou len na Česť a slávu Božiu, ale keď človek má presedieť celé doobedie v nedeľu za organom, tak to nieje už podľa mňa obeta, ale strata voľného času....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Hobby alebo zarobková činnosť? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.16 sekúnd