Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 363 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - zoznam odporúčaných piesní ako v direktóriu
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
zoznam odporúčaných piesní ako v direktóriu Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gasparm
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 05. 2006
Príspevky: 13
Bydlisko: Sološnica

PríspevokZaslal: 26 04, 2008, 10:38    Predmet: Direktorium Odpovedať s citátom

ahojte ľudia....ja osobne sa moc direktoria nedržím ľen na konrétny sviatok ktorý je jeden krat v roku....co sa tyka velkonocneho obdobia alebo obdobia cez rok davam podla seba a podla mojho vkusu...samozrejme sa neopakujem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 25 07, 2010, 21:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Vadí ak sa cez tyzden iene aj opakuju. moj nazor: kazdy den tie iste pesnicky aby ich ludia v nedelu vedeli spievat.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre lepšie pochopenie: moje najoblubenejsie pesničky z jks: 257, 267, 278
kady den hram iba tieto piesne, kedze ludia spievaju raz tak pomalsie ako su noty tak ja hram raz tak rychlejsie ako je to v notach. a v nedelu to uz hram normalne podla not a ludia tiez iba s malym roztahovanim. je to ako v skole: najprv sa ziaci naučia a potom maju pisomku. skuste a presvedcte sa.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mlamanec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2008
Príspevky: 42
Bydlisko: Osikov

PríspevokZaslal: 27 07, 2010, 9:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomislav napísal:
Pre lepšie pochopenie: moje najoblubenejsie pesničky z jks: 257, 267, 278
kady den hram iba tieto piesne, kedze ludia spievaju raz tak pomalsie ako su noty tak ja hram raz tak rychlejsie ako je to v notach. a v nedelu to uz hram normalne podla not a ludia tiez iba s malym roztahovanim. je to ako v skole: najprv sa ziaci naučia a potom maju pisomku. skuste a presvedcte sa.

Prepáčte kolega, ale myslím si, že by bolo oveľa vhodnejšie porozprávať sa z pánom farárom a oznámiť babkám, aby po sv. omši ostali v kostole. Tam by ste im vysvetlili čo spievajú zle a usmernili ich. Keďže sú už staré potrebujú dlhší čas na nádych ako vy a je to jeden z dôvodov prečo rozťahujú. Milým slovom sa určite dohodnete a bude to určite lepšie ako každý deň hrať tie isté piesne dvakrát rýchlejšie.
_________________
Maximilián Lamanec, organista vo farskom kostole sv. Michala archanjela v Osikove
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 27 07, 2010, 10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

mlamanec napísal:
Tomislav napísal:
Pre lepšie pochopenie: moje najoblubenejsie pesničky z jks: 257, 267, 278
kady den hram iba tieto piesne, kedze ludia spievaju raz tak pomalsie ako su noty tak ja hram raz tak rychlejsie ako je to v notach. a v nedelu to uz hram normalne podla not a ludia tiez iba s malym roztahovanim. je to ako v skole: najprv sa ziaci naučia a potom maju pisomku. skuste a presvedcte sa.

Prepáčte kolega, ale myslím si, že by bolo oveľa vhodnejšie porozprávať sa z pánom farárom a oznámiť babkám, aby po sv. omši ostali v kostole. Tam by ste im vysvetlili čo spievajú zle a usmernili ich. Keďže sú už staré potrebujú dlhší čas na nádych ako vy a je to jeden z dôvodov prečo rozťahujú. Milým slovom sa určite dohodnete a bude to určite lepšie ako každý deň hrať tie isté piesne dvakrát rýchlejšie.

viete to je tak. da sa to aj tak ale este je tu jeden problem.
zalmy a aleluja. tam pouzivam tie iste napevy na kazdy zalm. tak ako ste povedali ze su stare a ked tam hral samouk tak hral predpokladam univerzalny napev. tak ja ako skoleny organista pre hru na organe a liturgicku hudbu robim diplomaticke tahy kedze su zviknute na univerzany napev zalmov a aleluja. ja som za originalny napev ku kazdemu mezispevu z LS II. ale potom by som mohol spievat sam. tak lepsie naučiť ich jeden napev poriadne (lepsie aj pre mna) ako kazdy den iny a zle. lebo ja aj ked ich zahram dobre so spravnou regitraciou (manual a pedal) tak oni to nezaspievaju

ale dakujem za radu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 27 07, 2010, 10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Hral som v takom istom kostole a ľud bol v takom istom stave. Nakoniec som zvíťazil a ľudia sa spievať naučili. A zapríčinil to aj tlak zo strany vedenia kostola na starého organistu, ktorého prinútili spievať aspoň v nedele žalmy podľa LSII
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 27 07, 2010, 10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Hral som v takom istom kostole a ľud bol v takom istom stave. Nakoniec som zvíťazil a ľudia sa spievať naučili. A zapríčinil to aj tlak zo strany vedenia kostola na starého organistu, ktorého prinútili spievať aspoň v nedele žalmy podľa LSII


v nedelu hram original napevy z LS II aj ja.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 27 07, 2010, 11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovoľte mi tu spraviť priznanie. Bolo to ešte predtým ako som nadobudol vzťah k organu a začal hrať.

Odišiel náš starý organista a na jeho miesto nastúpil mladý chlapec. Starý organista tiež používal jeden univerzálny nápev na žalmy, no nový organista spieval každý deň iný nápev. Mne osobne to tiež neskutočne vadilo a nedokázal som pochopiť, prečo to robí.

A čím to bolo spôsobené? Tým, že som bol v tejto oblasti úplne dutý a tupý a nemal som poňatia ako sa to robí inde. Keď som však zistil, že náš nový organista to robí tak ako to má byť, zapáčilo sa mi to a medzičasom som sa tie "nové" nápevy naučil.

Tým chcem povedať, že tie babky sú istotne tiež v takom stave, že nedokážu prijať takú radikálnu zmenu, keďže su dlhé roky zvyknuté na iné. Bez akejkoľvek diskusie však treba presadzovať zavádzanie nových nápevov žalmov. Je to pre všeobecné dobro.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 27 07, 2010, 17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Dovoľte mi tu spraviť priznanie. Bolo to ešte predtým ako som nadobudol vzťah k organu a začal hrať.

Odišiel náš starý organista a na jeho miesto nastúpil mladý chlapec. Starý organista tiež používal jeden univerzálny nápev na žalmy, no nový organista spieval každý deň iný nápev. Mne osobne to tiež neskutočne vadilo a nedokázal som pochopiť, prečo to robí.

A čím to bolo spôsobené? Tým, že som bol v tejto oblasti úplne dutý a tupý a nemal som poňatia ako sa to robí inde. Keď som však zistil, že náš nový organista to robí tak ako to má byť, zapáčilo sa mi to a medzičasom som sa tie "nové" nápevy naučil.

Tým chcem povedať, že tie babky sú istotne tiež v takom stave, že nedokážu prijať takú radikálnu zmenu, keďže su dlhé roky zvyknuté na iné. Bez akejkoľvek diskusie však treba presadzovať zavádzanie nových nápevov žalmov. Je to pre všeobecné dobro.

suhlasim ale ja neviem ako budu spievat v mojom novom uz spominanom pôsobisku. sp. stiavnik. ale skusiť mozem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.14 sekúnd