Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 337 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Data-projektor
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Data-projektor Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
FilipBaltes
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 02. 2008
Príspevky: 118
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 17 01, 2013, 17:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Je strašné, ak sa historické interiéry chrámov "modernizujú" a ničí sa tým ich umelecká hodnota. Ale nazvať pokrok techniky a vedy lenivosťou a nemorálnosťou ľudí? Prečo potom máme v kostoloch elektrické čerpadlá v organoch? Veď si zavolajte niekoho, nech vám "šliape" vzduch. Načo svetlá? Zapáľme sviečky a fakle. Prečo kupujete potraviny v obchode? Choďte a ulovte si zajaca alebo srnku, keď nazývate vymoženosti doby lenivosťou.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 18 01, 2013, 13:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Filip, nie takto som to myslel. Lenivosť vidím v tom, že človek si naberie so sebou plno vecí (kľúče, doklady, mobil (alebo viac mobilov), atď.) a na ten spevníček už miesto neostane. A tak farská rada - miesto aby povzbudila ľudí k noseniu spevníkov alebo miesto aby kúpili 3 spevníky do každej lavice - tak radšej kúpia projektory a plazmové televízory, ktoré budú o 5-10 rokov na smiech, lebo budú zastaralé.

Ale nech povedia zástancovia projektorov: čo vyzerá krajšie? Rozdané spevníky v laviciach, alebo plátno prípadne televízory s káblami na stojanoch?
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 20 01, 2013, 0:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripúšťam, že pred cca 60 rokmi, keď sa kostoly elektrifikovali, mohla nastať podobná debata napr. o výlučnom používaní voskovíc na osvetlenie a pod. No treba mať aj zdravé medze. Organové dúchadlo odbremenilo kalkantov od ich častokrát nezodpovednej práce a umožnilo napr. organistom cvičiť. Neviem si dnes predstaviť, aby mi nejaký kurátor prišiel ťahať mechy počas cvičenia. Raz som bol zaskakovať na omši, keď vypli prúd a mechy mi síce ťahal jeden chlap, ale po omši ma prišiel vydierať, že on chudák ťahal mechy a na rozdiel odomňa nič nedostal a ja som si tam prišiel pohrať a dali mi tri eurá (z čoho 2 ma stál benzín). Zaviedli sme si v kostole ozvučenie a aký to má dopad na spev? Dokonca sú kňazi, ktorí budú kázať priam šeptom a potom sa prídu vadiť s kostolníkom, že ich nebolo rozumieť. Teraz zavedieme projektory a zasa sa bude časť ľudí sťažovať, že nevidia do diaľky, alebo že je to príliš malé. To je moja osobná skúsenosť pri nácviku zboru prevažne starších ľudí, ktorí odmietli používať na skúškach (v školskej učebni) projektor, pretože zle vidia. Ešte texty by šli, ale pri premietaní notového zápisu pre tri hlasy to už bolo dosť malé a navyše si to vyžadovalo ďalšieho človeka, ktorý by sústavne posúval prezentáciu. Ja by som sa radšej držal papierových spevníkov. Nakoniec, pôsobilo by dosť komicky, keby si kňaz na oltár postavil tablet, že?
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 28 01, 2013, 11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

...žeby zasa niečo nové a cudzie, čo sa vkráda do našej Cirkvi ?
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
http://tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20130125020
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 14 03, 2013, 8:57    Predmet: Odpovedať s citátom

žeby nový Svätý Otec František používal v katedrále obrazovky ? Shocked

http://www.google.sk/url?sa=i&rct=j&q=bergoglio&source=images&cd=&cad=rja&docid=ZPtGiU9bih7mNM&tbnid=faPNf3lA2e4RcM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.abc.net.au%2Fnews%2F2013-03-14%2Fcardinal-jorge-bergoglio-leads-mass-for-john-paul-ii%2F4572192&ei=kYFBUY2kFIHbtAakrIDIBw&bvm=bv.43287494,d.Yms&psig=AFQjCNGR2QpRzTcSC7RAOH2MRDct9Bohjw&ust=1363333843070455
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 14 03, 2013, 12:02    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo má výzva na otvorený prístup k médiám spoločné s krásou bohoslužobných priestorov?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd