Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 361 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - stavba domáceho midi organu
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
stavba domáceho midi organu Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 05 12, 2008, 21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Po par hodinách som pokročil trochu ďalej,no nefunguje to.Možem poprosiťˇo nastavenie aspoň jedného registra?V editácii je treba nastaviť rozne funkcie,kontrolery atd...no neviem to.Mam napojenú klavesnicu roland alfa juno 1 cez midi kábel do SB live.PC to midi zariadenie nevidí.Procesor mám myslím 1,9GHz.Hexadecimálne zápisy sú nutné?Ak áno ako ich získam.Znovu sa vrátim ku kapele a Roland XP 10.Tam som tie zápisy zadával na zmenu zvuku,hlasitosti,echa ....lenže tam som menil pr. saxofon na akordeón,lenže tu potrebujem tie registre meniť asi iným sposobom.Jednoducho mi to nehrá.Poradí mi niekto?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 06 12, 2008, 8:18    Predmet: Rozbehovačka. Odpovedať s citátom

Skúsim poradiť, tiež som sa s tým musel pohrať, ale hlavne som musel pochopiť princíp fungovania. Klaviatúra v tomto prípade predstavuje len sadu spínačov, ktoré pri stlačení generujú MIDI signál, takže v začiatkoch Ti je všetko ostatné na Rolande okrem MIDI sekcie nanič. Ja som sa tiež musel na začiatku poradiť s p. Kučerom, ako ďalej. V prvom prípade musíš zistiť, na ktorom MIDI kanáli Tvoj nástroj vysiela, ja som sa s mojím EXR-7 dosť natrápil, kým som z manuálu zistil, že je to na štvrtom MIDI kanáli, potom si v základnom nastavení midiorg utvoríš prvý manuál a nastavíš ho na ten kanál, z ktorého nástroj vysiela. Ak máš na nástroji usb výstup, tak je ho lepšie použiť ako midi, len musíš nainštalovať do PC ovládač. V PC musíš mať nainštalovanú banku organových registrov, kde je každý zvuk určený číslom banky a číslom zvuku v banke. Pre ľahšiu orientáciu je vhodné nainštalovať si nejaký soft sampler, ktorý Ti zahrá daný organový register vybratý z banky, mne sa osvedčil v-sampler. Ak Ti sampler zahrá nejaký tón z vybraného registra /zatiaľ to stláčaš myšou na obrazovke/, máš v poriadku soft na PC.
Teraz už ide len o to, aby si spojil klaviatúru nástroja s midiorgom. Ak Ti PC nepozná midi zariadenie v PC, musíš ho tam nainštalovať a potom spojiť s midi zariadením v nástroji a nainštalovať do midiorgu register a malo by Ti to ísť, ja som sa s tým trápil asi tri-štyri dni, ale ten pocit, keď som počul akord A-dur zahraný na Kryte 8 sa podobal na pocit po dobre napísanej štrvťročnej písomke z matiky. Ak by si tápal skúsim poradiť.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 06 12, 2008, 11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Super ,vďaka za info.Sadnem si na to večer.Je mi jasné ,že ten roland možem používať len ako midi klavesnicu,len ako ju naištalujem do PC tak to neviem.Neviem či vobec existuje nejaký driver k stroju ktorý má niečo cez 20 rokov,aj napriek tomu,že má to midi out,in aj thru.Zhodou okolnosti som hľadal na nete nejaké veci ohľadom Juno1,a zistil som ,že dá sa napojiť na PC no ten pán čo to mal tak napojené sa mi ešte neozval.Ešte dotaz ku banke zvukov,vieš mi poradiť nejakú adresu?Vrelá vďaka.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 08 12, 2008, 7:40    Predmet: digiorgan Odpovedať s citátom

Zabudol som Ti ešte povedať o nastavení midi zariadení priamo v midiorg, tam musíš zadať vstupné a výstupné zariadenie do programu, aby program vedel nájť odkiaľ má zobrať ovládací signál a kde ho má odoslať, teda vstupné zariadenie je nástroj a výstupné je softsynťák v PC, banky zvukov mám z Maďarskej katedrály Stephan Cathedral Pipe Organ, alebo je aj iných veľa ako napr. Jeux, daj si do vyhľadávača varhany doma, varhany na kolene, odkazy v midiorg, potom si už nájdeš aj hauptwerk, j-organ, kloria a všetko ostané dookola, chce to len trpezlivosť a dostatok času.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 08 12, 2008, 11:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase som pokročil o kúsok ďalej.Ten prvý Adur som zahral na miditzer-i.Je to super.Zatial mám len jeden manual a let ten soundfont čo má miditzer.Stiahol som si aj ďalšie zvuky ako si mi poradil,no neviem ich dostať do midiorgu.Asi mám slabšie vedomosti z ištalácie programov do PC.Aj ten midiorg som spojazdnil,len mi to hrá dačo celkom iné čo by som chcel.Pravdepodobne existuje nejaký príkaz napr.pre principal,bourdon,salicional...Tie príkazy tam zadávam no mám z toho sax,klavír,slaky...Vedel by si mi v tomto poradiť? Alebo poprosím aj niekoho iného, kto má s tým skúsenosti.Vďaka.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 08 12, 2008, 15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekna debatka... len neviem, v akom jazyku Very Happy Very Happy
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 08 12, 2008, 17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaroklucha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 10. 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Veľké Kršteňany

PríspevokZaslal: 08 12, 2008, 19:37    Predmet: digiorgan Odpovedať s citátom

Tiež som sa v poslednej dobe trápil s nastavením midiorgu. Teraz mám dva manuály a pedál, spolu 30 registrov spojky, žalúzie a kombinácie + anulátor. Mám zvukovku SB Audigy.Najprv som cez Sond font na zvukovke nahral sample. Pri tom mi dala možnosť vybrať číslo banku. Dal som si 002. Jednotlivé registre sa mi vtom banku uložili ako čísla instrumentu 001 silentium, 002 octave 4´ atď. Potom som v midiorgu pridal registre a keď som ich editoval, tak som dával číslo banku 002 a číslo instrumentu podľa toho, ktorý register som chcel. To som si pozeral na keyboarde zvukovky. Vstupný kanál mám na všetkých registroch rovnaký a výstupný postupne od 1 do 16 okrem 10, lebo tam sú bicie. Tak mám 15 registrov na výstupnom zariadení SB Audigy synth A AC00 a 15 registrov na SB Audigy synth B AC00.
Ďakujem aj p. Prielomkovi za radu s pedálmi. Hodne mi to pomohlo. Keď budem vedieť rád pomôžem, no tiež ešte mnoho vecí okolo midi neovládam.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 08 12, 2008, 21:17    Predmet: digiorg Odpovedať s citátom

Ak sis si stiahol zvukové samply, sú zazipované, musíš ich rozzipsovať a uložiť v nejakom adresári v PC. Potom ich cez softsampler, v mojom prípade cez v-sampler, pootváraš a ten sampler si ich uloží pod číslom banku a číslom inštrumentu, v tomto prípade je číslo inštrumentu názov registra. Ak si tieto čísla zapíšeš, môžeš rovno písať do midiorgu registre v jednotlivom midikanáli jeden register. To, že Ti to už hrá, ale nie to, čo chceš je spôsobené nesprávnym zadaním čísla banky a inštrumentu v editovaní registrov.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 09 12, 2008, 13:22    Predmet: digiorg Odpovedať s citátom

Vrelá vďaka za rady.Beží mi midiorg,taktiež zvuky,viem ukladať soud fonty do SB live.Všetko to pekne funguje na jednom manuali,aj prepínanie na niekoľko manuálov + pedál( pomocou midi kanálov ) ale len na jednom nástroji.Keď pripojím ďalší nástroj tak mi hrá buď to jeden alebo druhý.Spájam ich takto : I.manual midi out do II.manual midi in a II.manual do PC.Menil som aj nástroje z I.man. do II.manualu,vymenil som káble,urobil som nové káble podľa nejakej midi stránky, ale nepomohlo to.Pripomeniem,že jeden nástroj má MIDI IN a MIDI OUT a druhý má MIDI IN,MIDI OUT ,MIDI THRU.
Ď.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 09 12, 2008, 19:49    Predmet: midiorgan Odpovedať s citátom

Sa teším s Vami, ale pre pripojenie dvoch manuálov a pedálu treba cez ten priebežný manuál voliť MIDI THRU, podrobný popis je na varhany na kolene, alebo varhany doma.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 09 12, 2008, 19:58    Predmet: midiorgan Odpovedať s citátom

Sa teším s Vami, ale pre pripojenie dvoch manuálov a pedálu treba cez ten priebežný manuál voliť MIDI THRU, podrobný popis je na varhany na kolene, alebo varhany doma.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 10 12, 2008, 13:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých staviteľov domácich digi organov.Možno si budú elektrotechnici klopať na čelo ale spojil som tie nástroje tak ,že som midikábel rozobral, pripájkoval k nemu jednu din samicu do ktorej som napojil midi kábel z PC a paralelne cez din konektory midikáblu som pripojil out výstupy nástrojov.Ono to ide.I.manual,II.manual,...pedál.(Pedál síce nemám ,ale už mám pripravený hoblík,pílku,niekoľko prahov z "Domáceho majstra"pár dosák...).Stačí nastaviť č.kanálu na ktorom chcete nástroj vysielať.Chcel by som vedieť od odborníkov do kedy.Keby v tom nebol problém,tak je možné takýmto sposobom napojiť asi X manuálov(samozrejme počet záleží od voľných kanálov ).Ešte k tomu pedálu,existuje nejaká norma na vzdialenosti klávesom,prípadne dĺžka klávesov?Nie je síce problém zájsť do kostola s metrom ,ale len tak sa pýtam.(vejar nechcem).Ináč volám sa Fero,ale keďže také konto tu už je a organista už nie som tak využívam konto manželky.
Vďaka.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 11 12, 2008, 7:16    Predmet: digiorg Odpovedať s citátom

V podstate ste urobili to, čo robí MIDI THRU, to znamená, že príchodzie dáta prechodia cez priebežný manuál bez zmeny.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 11 12, 2008, 7:43    Predmet: midiorgan Odpovedať s citátom

Budem musieť asi hľadať nejaké nastavenie v keyboarde na midi správy,lebo som už vyskúšal všetky možné kombinácie napojenia a cez thru to nefunguje.Thru síce funguje priebežne,čiže 1.keyb.mi hrá no ten priebežný nie.Inač tým sposobom ako som opísal skor to ide pekne.A keď ešte v zvukovke pridám trošku halu je to super.Už len dolaďujem registre a také detaily,že mi po vypnutí a zapnutí PC zmiznú zvuky zo zvukovky,čiže ich tam pri zapnutí PC nanovo musím nainštalovať.Ale aj na to je určite liek.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 2 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd