Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 305 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - stavba domáceho midi organu
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
stavba domáceho midi organu Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 13 12, 2008, 10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím organistov,
ten liek som našiel,ja som si tie nové zvuky len nedal zapamätať.Teraz riešim iný problém,po dvojdňovom testovaní a súčasnej hre na obidvoch manuáloch mi zostávajú hrať niektoré klávesy,a je to jedno na ktorom kanáli to je,takže ten problém budem mať aj pri napojení pedálu.(Pedál som skúšal na druhom manuáli.)
Mám slabý procesor,alebo pamäť?(Tú v hlave nepočítam lebo tá je naozaj slabá.) Mali ste niekto podobný problém?(Nemyslím v hlave ,ale v PC.)
Ďakujem za radu.Fero B.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman1
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 10. 2008
Príspevky: 35
Bydlisko: Štitáre

PríspevokZaslal: 13 12, 2008, 14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Program vyžaduje určitú kapacitu fyzickej pamäte /RAM/, pamäť musí byť o niečo väčšia ako program, aby procesor nemusel behať po niektoré veci na disk. dostačujúca RAM vzrieši veľa vecí.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 13 12, 2008, 19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tam asi 512Mb ? Je to málo?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman1
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 10. 2008
Príspevky: 35
Bydlisko: Štitáre

PríspevokZaslal: 13 12, 2008, 20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

512 máš celkovo. Niečo využíva aj windows. Podľa toho, akú aplikáciu používaš na organ, koľko potrebuje pamäte. Ale keďže takéhto programy na robenie hudby sú rozsiahle, tých 512 bude asi na hrane. Akonáhle program nemá dosť pamäte, niektoré veci si dáva na disk a chodenie pre ne dosť spomaľuje aplikáciu a keď stlačíš klávesu a musí preto ísť na disk, trvá to dlho a môže ostať vysieť tón. Giga studio, alebo akú aplikáciu požívaš sú dosť rozsiahle programy.
P.s.: vo štvrtok som ti poslal ten organ čo mám, v pondelok by si ho mohol mať.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 13 12, 2008, 23:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Super ,vďaka ,možno mi to dojde v pondelok.Určite sa ozvem.Používam midiorg,celkom sa mi to pozdáva.Skúsim pridať pamäť.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 20 01, 2009, 17:22    Predmet: midiorg Odpovedať s citátom

Zdravím Vás .Po dlhšom čase sa vraciam ku stavbe midiorganu.Zasielal som nejaké ss pre "roman1" alebo "jaroklucha" no neprechádza mi to.Preto sa na Vás obraciam o pomoc touto cestou.Moj problém je ,že po napojení dvoch manualov a súčasnom hraní na obidvoch mi zostávajú hrať tóny.Po opätovnom stlačení klávesy prestane hrať.Roman mi radil zäčšiť pamäť , no nepomohlo to.Teraz mám 1024Mb (predtým 512),CPU 1,9GHz.
Ďakujem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaroklucha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 10. 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Veľké Kršteňany

PríspevokZaslal: 20 01, 2009, 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím, tá ss mi prišla až dnes, aj som odpísal tak to snáď prišlo, ak nie sa ešte ozvite.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
BoboM
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2009
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 01, 2009, 13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Evka napísal:
Možno si budú elektrotechnici klopať na čelo ale spojil som tie nástroje tak ,že som midikábel rozobral, pripájkoval k nemu jednu din samicu do ktorej som napojil midi kábel z PC a paralelne cez din konektory midikáblu som pripojil out výstupy nástrojov. Ešte k tomu pedálu,existuje nejaká norma na vzdialenosti klávesom,prípadne dĺžka klávesov?


Fero, zastav , vsetko je zle!
Za prve riskujes, ze si odpalis MIDI out z klavesnice, za druhe, takto sa MIDI nastroje nespajaju!

Tvoj problem je v tom, ze mas 1 MIDI IN (v pocitaci) a chces k tomu pripojit 2 alebo 3 (pedal) MIDI klavesnice.
MIDI THRU na klavesniciach ti nic neriesi, pretoze na tomto VYSTUPE je len a len to, co je v MIDI IN klavesnice. Ked nemas do klavesnice v MIDI IN nic pripojene, tak v MIDI THRU tej istej klavesnice je nic.

To, co potrebujes je pristroj, ktory sa vola MIDI Merger. Da sa kupit, alebo vyrobit (http://www.ucapps.de/, konkretne http://www.ucapps.de/midimerger.html).
Tento ale spaja 2 MIDI IN do jedneho MIDI OUT, takze pre 3 vstupy budes potrebovat taketo MIDI mergre dva.

Zapojis to takto:
1. klavesnica (MIDI OUT) do vstupu 1 (MIDI IN) v mergri.
2. klavesnica (MIDI OT) do vstupu 2 (MIDI IN) v mergri.
Vystup z MIDI Mergra (MIDI OUT) strcis do MIDI IN v pocitaci.

Otazky?
----------------------------------------------------
K tvojej otazke, ci existuje nejaka norma na dlzku kablov: Ano, existuje - je to MIDI norma (napr. tu: http://www.midi.org/about-midi/specshome.shtml.)

Maximalna dlzka MIDI kabla je 16 metrov.

BoboM
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 23 01, 2009, 14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi dobrá rada.Veľmi pekne ďakujem.Ja to mám odpojené už dlhšiu dobu,lebo som na to nemal čas.Teraz k tomu zase sadám.Vedel by si mi poradiť ešte,že kde by som to kúpil?Ziatial by mi stačil 1ks na manual a pedal. Alebo vedel by si to urobiť? Schemu som pozeral ,nie je to pre mňa.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BoboM
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2009
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 01, 2009, 15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero3 napísal:
Veľmi dobrá rada.Veľmi pekne ďakujem.Ja to mám odpojené už dlhšiu dobu,lebo som na to nemal čas.Teraz k tomu zase sadám.Vedel by si mi poradiť ešte,že kde by som to kúpil?Ziatial by mi stačil 1ks na manual a pedal. Alebo vedel by si to urobiť? Schemu som pozeral ,nie je to pre mňa.


Urobit by som to vedel, lebo uz taky jeden mam. Akurat nemam teraz procesor a uz si ho chodim kupovat asi 3 mesiace. Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaroklucha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 10. 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Veľké Kršteňany

PríspevokZaslal: 23 01, 2009, 19:07    Predmet: midi organ Odpovedať s citátom

Ešte som pozeral jeden prevodník z midi do USB. Je to M-Audio MDISport 4x4, ktorý má 4 midi vstupy a výstup do USB.Majú ho napr. http://www.proaudio.sk/audio-prevodniky/usb-audio-prevodniky/m-audio-midisport-4x4-midi-prevodnik---2652/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 23 01, 2009, 19:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Prasiatko s Sk som rozbil takže si musím kúpiť eurové a začnem sporiť. Laughing
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BoboM
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2009
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 01, 2009, 20:12    Predmet: Re: midi organ Odpovedať s citátom

jaroklucha napísal:
Ešte som pozeral jeden prevodník z midi do USB. Je to M-Audio MDISport 4x4, ktorý má 4 midi vstupy a výstup do USB.Majú ho napr. http://www.proaudio.sk/audio-prevodniky/usb-audio-prevodniky/m-audio-midisport-4x4-midi-prevodnik---2652/


No to asi nebude dobra volba - nikde tam nepisu, ze vie robit merge MIDI dat.
Zato tento http://www.m-audio.com/products/en_us/MIDISPORT2x2AnniversaryEdition.html ako merger funguje. Pozor! Napaja sa iba cez USB. (nema vstup na adapter)

Potom je tu este jedna ceska firma, co vyraba vselico pre MIDI a predavaju aj merger - pre dva aj pre 4 vstupy:

http://www.chd-el.cz/index.php?id=295 - 4 vstupy, 1 vystup a pripojis to aj k zvukovemu modulu, ponevac to ma standartny MIDI OUT
Predavaju to za 3490 Kč (4x1), a ten 2-vstupovy za 2989 Kč.

BoboM
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 23 01, 2009, 22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodom,keď si začal s USB,možem to napojiť aj na notebook?Tu mám zvukovku na doske a neviem čo to je(aká je).A aký midi prevodník mám použiť tu.Na desktope mam SB live,ale to si si asi už prečítal.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BoboM
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2009
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 24 01, 2009, 11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero3 napísal:
Mimochodom,keď si začal s USB,možem to napojiť aj na notebook?Tu mám zvukovku na doske a neviem čo to je(aká je).A aký midi prevodník mám použiť tu.Na desktope mam SB live,ale to si si asi už prečítal.

Ak ma tvoj notebook USB, tak mozes. Len daj pozor, aby ti to fungovalo spolu - ja som si kupil jednoduchy USB to MIDI prevodnik (Edirol) a mam s nim problemy pod W2000. Pod WXP funguje bez problemov. Tak isto USB zvukova karta E-MU 0404 - pod W2000 nejde ani nainstalovat.

Co sa tyka zvukovej karty v notebooku - tam bude najskor nejaky ten AC97 standart. Takze ti pod nim nebudu fungovat soundfonty. (Ibaze by existoval nejaky soft, ktory vie do AC97 dostat soundfonty. Taky ale nepoznam). SoundFont je totiz proprietarny format Creative - SoundBlaster a spol)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 3 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd