Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 295 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - stavba domáceho midi organu
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
stavba domáceho midi organu Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Evka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: N.Hrabovec

PríspevokZaslal: 27 01, 2009, 10:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyriešil by som moj problémnapojením midikontroléra cez USB?
Napr: http://www.muziker.sk/Default.aspx?Evolution-EKEYS&nid=20016&nparams=kod_id;8015
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 27 01, 2009, 14:12    Predmet: Re: digiorgan Odpovedať s citátom

peterprielomek napísal:
Zabudol som Ti ešte povedať o nastavení midi zariadení priamo v midiorg, tam musíš zadať vstupné a výstupné zariadenie do programu, aby program vedel nájť odkiaľ má zobrať ovládací signál a kde ho má odoslať, teda vstupné zariadenie je nástroj a výstupné je softsynťák v PC, banky zvukov mám z Maďarskej katedrály Stephan Cathedral Pipe Organ, alebo je aj iných veľa ako napr. Jeux, daj si do vyhľadávača varhany doma, varhany na kolene, odkazy v midiorg, potom si už nájdeš aj hauptwerk, j-organ, kloria a všetko ostané dookola, chce to len trpezlivosť a dostatok času.



Zdravím Vás,stiahol som si tie sf2 z Stefans Catedral.Rozzipoval som ich,no ten " SFPACK " neviem otoriť, a ani zvukovka to nevidí ako sf2.Potrebujem na to ešte nejaký špec. rozpakovaí soft?Ostatné napr. z jeux mi idú rozbaliť bez problémov.
A ešte jeden dotaz.Tie magnetické kontakty na pedálnici myslíte jazýčkové,ktoré ste napojili na kontakty klávesov z toho detského midi keyboardu?
Ďakujem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 28 01, 2009, 13:42    Predmet: organmidi Odpovedať s citátom

Mám nainštalovaný vsampler, na ich stránke sa dá stiahnuť demo verzia.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 28 01, 2009, 13:54    Predmet: jazýčkové kontakty Odpovedať s citátom

Volám to prasatá, hoci tie spínajú pri zmene polohy a tieto pri zmene magnetického poľa. Každé jedno prasiatko pod pedálom pedálnice treba dvoma drôtmi spojiť s kontaktmi na plošnom spoji, treba dať pozor na to, aby prasa c bolo spojené s kontaktom c na plošáku cis s cisom atď., toto bola najťažšia práca na celom midiorgane, trvalo mi to dva dni, nervy na dranc, dokopy bolo treba napájkovať asi 60 drôtov, ale zvuk prvého basového c to všetko vynahradil.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BoboM
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2009
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 29 01, 2009, 13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Evka napísal:
Vyriešil by som moj problémnapojením midikontroléra cez USB?
Napr: http://www.muziker.sk/Default.aspx?Evolution-EKEYS&nid=20016&nparams=kod_id;8015


Podla mna ano - za predpokladu, ze pre tuto klavesnicu spustis dalsiu "organovu" aplikaciu a zvukova karta bude schopna obsluhovat tieto dve aplikacie (1. pre klavesnicu cez MIDI na zvukovej karte, 2. pre USB MIDI klavesnicu) naraz.
Teda nebude sa diat spajanie MIDI dat, ale bude sa robit spajanie dvoch audio signalov (z dvoch aplikacii) v zvukovej karte.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 29 01, 2009, 21:16    Predmet: Re: organmidi Odpovedať s citátom

peterprielomek napísal:
Mám nainštalovaný vsampler, na ich stránke sa dá stiahnuť demo verzia.


Vďaka za radu.Vsampler sa mi nepodarilo zohnať,ale stiahol som si nejakú demo veziu SFPACK a funguje to tiež.Zvuky už mám v midiorgu.Ináč tie prasiatka nemajú chybu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 29 01, 2009, 21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

BoboM napísal:
Evka napísal:
Vyriešil by som moj problémnapojením midikontroléra cez USB?
Napr: http://www.muziker.sk/Default.aspx?Evolution-EKEYS&nid=20016&nparams=kod_id;8015


Podla mna ano - za predpokladu, ze pre tuto klavesnicu spustis dalsiu "organovu" aplikaciu a zvukova karta bude schopna obsluhovat tieto dve aplikacie (1. pre klavesnicu cez MIDI na zvukovej karte, 2. pre USB MIDI klavesnicu) naraz.
Teda nebude sa diat spajanie MIDI dat, ale bude sa robit spajanie dvoch audio signalov (z dvoch aplikacii) v zvukovej karte.


Podľa mňa a asi aj mnoho iných staviteľov midi orgu je to veľmi nepraktické.Ak som to správne pochopil,tak ak budem chcieť 4 manualy a jeden pedál tak musím nainštalovať 5 aplikácii.MImochodom , z midi klávesnice nedostanem nijaký audio signál.Som Ti veľmi vďačný za rady z oblasti elektro,ale musíš pochopiť, že ak sa organista podujme poskladať nejakú náhradu organa,tak sa snaží priblížiť k tomu skutočnému zvukom ale aj obsluhou.Nie som náročný no obsluha dvoj manualu s pedálom by bola veľmi zložitá v troch aplikáciách a neviem či by to bolo vobec možné.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaroklucha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 10. 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Veľké Kršteňany

PríspevokZaslal: 01 02, 2009, 12:36    Predmet: digiorgan Odpovedať s citátom

Citácia:
Vyriešil by som moj problémnapojením midikontroléra cez USB?


Ja myslím že by to malo ísť, lebo keď pridávaš v midiorgu manuál, tak sa pýta na vstup a tam máš na výber či midi, alebo USB, takže možeš mať napr. prvý manuál cez midi a druhý cez USB.
Tiež som skúšal sample z Stefans catedral no nejdú mi, lebo to je nejaký formát ea2, a nie sf2.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 01 02, 2009, 22:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som tie zvuky otvoril cez demo soft SFPACK ,ktorý je na tej stránke so zvukmi.
Pri pridávaní manuálu mne nedáva možnosť výberu.Mám tam len midi.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BoboM
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2009
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 02 02, 2009, 15:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero3 napísal:

Podľa mňa a asi aj mnoho iných staviteľov midi orgu je to veľmi nepraktické.Ak som to správne pochopil,tak ak budem chcieť 4 manualy a jeden pedál tak musím nainštalovať 5 aplikácii.


Tvoja otazka znela asi tak, ze ci USB klavesnica vyriesi tvoj problem. Nenapisal si ktory (problem), tak som to odhadol tak, ze mas problem kupit MIDI Merger a v tomto zmysle som ti napisal odpoved, ze ti to fungovat bude. Ergonomiu/praktickost som vo svojej odpovedi neriesil.

Fero3 napísal:
MImochodom , z midi klávesnice nedostanem nijaký audio signál.

To som niekde napisal? Ak nie, nechapem tuto poznamku.

Fero3 napísal:
Som Ti veľmi vďačný za rady z oblasti elektro,ale musíš pochopiť, že ak sa organista podujme poskladať nejakú náhradu organa,tak sa snaží priblížiť k tomu skutočnému zvukom ale aj obsluhou.Nie som náročný no obsluha dvoj manualu s pedálom by bola veľmi zložitá v troch aplikáciách a neviem či by to bolo vobec možné.


OK, takze moja rada znie: Kup si 2, alebo 3 midi klavesnice, 1 midi pedal, 1 stvorvstupovy merge box, 5 MIDI kablov a zapoj to bud do zvukoveho modulu (Ahlborn, Roland....), alebo do PC so zodpovedajucou aplikaciou a zvukovou kartou.
Obsluhu, ktora by sa podobala praci so skutocnym organom ti ale ani toto riesenie nezaisti - potreboval by si este MIDI kontroler, ktorym by si ovladal dispoziciu tvojho SW organu. Sorry Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 02 02, 2009, 20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáč,ja som sa Ťa nechcel naozaj nijakým sposobom dotknúť.Som Ti fakt vďačný za tvoje rady.Ja som asi zle pochopil spojenie dvoch audio signálov.Samozrejme, že ten audio signál ide zo zvukovky a nie z midi klavesnice.Sám vidíš že moje medzery v elektronike sú veľké - som len amatér.
Vďaka.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaroklucha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 10. 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Veľké Kršteňany

PríspevokZaslal: 02 02, 2009, 20:51    Predmet: digiorgan Odpovedať s citátom

Citácia:
Pri pridávaní manuálu mne nedáva možnosť výberu.Mám tam len midi.

Zdravím
Pri pridávaní manuálu ti teraz dáva ponuku len na midi, lebo nemáš do USB pripojený kláves, no ak ho tam dáš, tak ti automaticky nabehne aj v ponuke pri pridávaní manuálu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 02 02, 2009, 22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel som si že je to tak.
Ale načo mi je potom midimerger(podľa BoboM),keď tá midi klavesnica má pripojenie len cez USB ? Nestačí predsa len napojiť jednu klavesnicu cez zvukovku a druhú cez USB(pedal)? Keď toto pôjde môžem rozmýšľať nad mergerom aby som napojil ďalší manual?(cez zukovku).
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaroklucha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 10. 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Veľké Kršteňany

PríspevokZaslal: 03 02, 2009, 18:03    Predmet: midiorgan Odpovedať s citátom

Ak dáš cez zvukovku len jeden kláves, tak merger netreba. Možeš dať ďaľší manuál do ďaľšieho USB a potom ti ho v ponuke pri pridaní manuálu dá ako USB1, ak pridáš ešte ďaľší, tak USB2 atď. Ja som zistil, že keď mi pri vypnutí PC tie USB poprehadzuje, je problém to ošetriť lepšie je dať každý midi kláves iného typu. Ja mám všetky rovnaké od M audio a on ich nevie rozoznať. Ak máš kláves, ktorý nemá výstup do USB, tak by som asi radšej kupil len prevodník z midi do USB a nedával to do zvukovky cez merger.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 04 02, 2009, 9:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Super info.Takže keď mám 4 vstupy usb a jeden midi do SB live tak možem napojiť 4 manuály (chcem len dva) a jeden pedál.Ď.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 4 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.14 sekúnd