Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 429 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - stavba domáceho midi organu
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
stavba domáceho midi organu Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peter_M
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 02. 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 24 02, 2009, 22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

no zobral by som tie druhe 5.1. predsa priestorovejsi zvuk - ako v kostole. Very Happy parametre tiez niesu zle a ten dizajn je pekny. a urcite by som bral drevene. teda drevotriesku. ved preco sa pistaly na organ nerobia z plastu? bolo by to lacnejsie, hrat by to hralo, ale ako!!!

ja sa tiez chystam kupit repraky, ale lacnejsie. mate niekto skusenosti? http://www.euronakup.sk/?Mode=Sti&StiId=22826

a este nieco. ak kupujete repraky, nezabudnize na zvukovu kartu primeranú sustave.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 24 02, 2009, 23:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci genius je najlepsie volba ale v danej cene lepsie nekupis.

Co sa tyka tych soundkingov tak na doma by skor nieco hifi alebo studiovy monitor.

Pozor to jamo vizera ta tak ze je to pasivna zostava cize budes k tomu potrebovat zosilnovac - reciver. Nieje to zly napad, lebo reproduktory vyuzijes na kadeco a jamo patri z toho lacnejsieho km lepsiemu, takisto celkom dobre su Koda.

Mne nepride zle k tomu aktivne studiove monitory, obvykle maju velmi dobry vyvazeny zvuk, aj ked su mozno trocha slabsie na basoch.
napr:
http://www.muziker.sk/default.aspx?Fostex-PM1-MKII&nid=20016&nparams=kod_id;7502
ci silnejsie
http://www.muziker.sk/default.aspx?Fostex-PM2&nid=20016&nparams=kod_id;7503
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jaroklucha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 10. 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Veľké Kršteňany

PríspevokZaslal: 25 02, 2009, 15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Zabudol som napísať, že som tie repro myslel na ozvučenie malého kostola / cca 150 ľudí/ kde sú teraz tri 15W plastové repro k synťáku. Doma by sa mi tiež najviac páčili štúdiové monitory,no nieje na to dosť silný rozpočet. Domov som pozeral tie isté geniusy ako Peter. Ešte mi hovorili že veľmi dobre hrajú aj tieto
http://www.pixmania.sk/sk/sk/56933/art/logitech/reproduktory-2-1-z-2300.html
len sa mi nezdajú tie veľmi malé plastové satelity.
S tých štúdiovych sa mi páčili aj tietohttp://www.muziker.sk/Default.aspx?Yamaha-HS80M&nid=20016&nparams=kod_id;9033,
no na ozvučenie kostola, aj keď malého by to asi bolo málo, neviem?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
BoboM
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2009
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 25 02, 2009, 16:10    Predmet: Odpovedať s citátom

My mame v kostole dva stare madarske 3-pasmove reproduktory, ktore znesu prikon 30W (na basoch, samozrejme) a k tomu zosilnovac TESLA s vykonom 2x25W sinus. Zosilnovac ide cely rok na cca 50%, cez sviatky cca 70%.

Ak ten vas nie je "moderny" kostol (biele steny, okna do ulice, akustika = 0), tak ti staci nieco podobne. Ibaze by si chcel svojou aparaturou 2x200W plasit mysi a vyhnat ludi z kostola.

Este by som rad upozornil, ze v dnesnej dobe sa na reproduktoroch a zosilnovacoch udavaju nerealne hodnoty - asi tak 5-20x vyssie, ako je to schopne vyziarit (reproduktory). Vid tie Jamo: Satelitny reproduktor s priemerom 10cm je (podla parametrov na tej stranke) vraj schopny zniest 80W trvale. Ja to odhadujem tak na pol minuty a potom zhori Smile
http://www.alza.sk/jamo-s-506-hcs-5-tmava-jablon-d99936.htm
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 25 02, 2009, 17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

On to chce pravdepodobne domov, tam sa hodi hifi. No s tym vykonom u hifi to netreba prehanat vyrobcovia nadsadzuju udaje o 2 nasobok, sice vecsinou aj niektory vyrobcovia hifi reciverom nepisu vzdy pravdu...(vynimkou su sbad Pineer, Harman/kardon, Onkyo). Aj ked je mozne aby 10cm repro zniesol 80W (su take) tak dost silne o tom konkretonom pochybujem (potom by tam bola aj ina cena). Stare Hifi mali realne udaje, napr Tesla ked napisala na bednu 30W tak aj na 50W zosile sa jej nic nestalo a stihala.

Keby ze do kostola tak nejake profi bedne co su dost vyrovnane (napr RCF ART312-A , Tapco TH-15). Vyssi vykon nevadi, len to treba z rozumom nastavit. Ale ajtak co pozeram tak vo vela kostoloch k digitalom maju reprobedne smejdy ako omnitronic ci dap, no to najlacnejsie co ide kupit, maju tam 4 a aj viac bedni (asi kupili 2 a zistili ze nestaci ta kupili dalsie a potom zistili zýe ajtak velmi nepomohlo) a zvuk pritom nieje dobry(ani nikdy nebude lebo tieto zostavy su riadne nevyrovnane), cim viac bedni tym horsi zvuk.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 12 03, 2009, 18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Peter_M"]Pedalnicu som robil sam. Vlastne vsetko. A potrebujes este prevodnik MIDI/USB. Registre su ako dalsi manual, ale v PC treba ponastavovat ku kazdemu registru "prislusnu klavesu" teda jej adresu. quote]

Po nejakom čase sa znovu ozývam k tejto téme.
Podarilo sa mi zohnať klavesnicu,prerobil som na nej diody podľa berio matrix.K pedalu potrebujem napojiť už len diody.Ja používam program midiorg.Je mi jasné ako nastavím kanály k manualom a pedálu,ale neviem ako nastavím registre ak chcem prepínať tak ako ty.Môžeš mi prosím ťa poradiť?
Klavesu z klavesnice viem priradiť ale nie z t organu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 20 03, 2009, 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pedál mi už funguje.Napájal som ho cez usb,cez kontakty midi keyboardu.Manual je napojený cez midi port v zvukovke PC.Ziadem midi merger.Dá sa takto napojit aj viacej manualov (midikeyb. cez usb ).
Zatial to budem využívat tak, a dávam si na čas pauzu.Vdaka za rady všetkým ktorí mi pomohli.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MichalJurecko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 10. 2008
Príspevky: 89
Bydlisko: Spišské Podhradie

PríspevokZaslal: 28 05, 2009, 20:18    Predmet: Pedal žalúzii Odpovedať s citátom

Peter_M napísal:
Pedalnicu som robil sam. Vlastne vsetko. A potrebujes este prevodnik MIDI/USB. Registre su ako dalsi manual, ale v PC treba ponastavovat ku kazdemu registru "prislusnu klavesu" teda jej adresu. Tak isto funguju aj kombinacie. Tie sa vsak mozu nastavovat aj priamo na hracom stole. Tie kombinacie som mal v plane spravit nezavisle na module. Ale nebol cas a peniaze.
A este nieco. Organ je "skladaci" Very Happy


Ahoj, skade ste kúpili ten "žalúzioví pedal" (neviem ako sa to presne volá)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter_M
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 02. 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 28 05, 2009, 22:26    Predmet: Odpovedať s citátom

pedale: crescendo a zaluzie II. man. niesu kupovane. su robene pomocou potenciometrov. Nieje to nic zlozite. Toto plati ale pri zapojeni cez modul T-Organ.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 21 08, 2009, 23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže ,tak ako napísal Peter_M, v tej verzii 3.23,už triangel nie je len treba dodržat postup ktorý rozpísal.Ked som to 1x nainstaloval tak som mal ten istý problém.Akurát ma teraz trápi,že mi pri zapnutí viacej registrov nehrajú všetky klavesy.Viete mi poradit v čom je problém?( CPU 1,9GHz,RAM cca 1,5GB.V myorgane ani v miditzeri tento problém nemám v midiorgu len ak nainstalujem sf z katedraly St.Stefans.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BoboM
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2009
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 25 08, 2009, 13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero3 napísal:
Takže ,tak ako napísal Peter_M, v tej verzii 3.23,už triangel nie je len treba dodržat postup ktorý rozpísal.Ked som to 1x nainstaloval tak som mal ten istý problém.Akurát ma teraz trápi,že mi pri zapnutí viacej registrov nehrajú všetky klavesy.Viete mi poradit v čom je problém?( CPU 1,9GHz,RAM cca 1,5GB.V myorgane ani v miditzeri tento problém nemám v midiorgu len ak nainstalujem sf z katedraly St.Stefans.


Problem bude v polyfonii - vo freeware verzii je polyfonia obmedzena na 256 hlasov.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 26 08, 2009, 15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Može to byť určite aj tým,no myslím že tento problém som mal aj ked som mal nainštalovanú verziu s trianglom.A naozaj neviem aká tam bola polyfonia.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 31 10, 2009, 23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim, tiez sa teraz bavim s midi organmi, konkretne sa hram s hauptwerk-om a chcem sa spytat, ci mi niekto nepomoze nastavit zapinanie a vypinanie registrov..nejak sa z toho neviem vysomarit...dakujem
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
regenschori
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 11. 2009
Príspevky: 46
Bydlisko: kamenec pod vtacnikom

PríspevokZaslal: 24 11, 2009, 14:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna by zaujmalo ak to nie je tajne kolko ta vyslo.dakujem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
roman1
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 10. 2008
Príspevky: 35
Bydlisko: Štitáre

PríspevokZaslal: 25 11, 2009, 7:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Dve midi klávesnice cca. 200 e.-, midi merger cca. 100 e.-, zvuková aparatúra - podľa kvality. Virtuálny organ Myorgan z www. kloria.com, zvukové sample od 100 dolárov vyššie, ale sú aj voľné na nete. Ak chceš aj pedál, sú riešenia na tomto fóre. Plus bežný počítač so slušnou zvukovou kartou.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 6 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.25 sekúnd