Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 341 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Detský spevokol na nedeľnej omši
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Detský spevokol na nedeľnej omši Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kathy115
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2007
Príspevky: 61
Bydlisko: tuzina

PríspevokZaslal: 09 03, 2008, 20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

jakdanka napísal:
Gitary, trinagle....basove gitari a syntaky...to sa hodi niekde na zabavu, alebo pri ohen, kde sa idu ludia bavit a nie slavit svatu omsu....


Za tvoj názor ďakujem, myslím si to isté.

Citát z najnovšej publikácie Vývinové osobitosti pestovania liturgickej hudby na Slovensku: (od naozaj fundovaného človeka):
"Akú asociáciu v nás vyvolá gitara? Elektrická gitara nás prenáša do úzkej oblasti rockovej, popovej či metalovej hudby, teda jednoznačne do profánnej sféry....V liturgii môžeme dať zelenú klasickej gitare pod podmienkou, že sa na nej nebude hrať ako pri ohnisku rúbajúc do strún jeden rytmický model, ale klasickým spôsobom, ktorý pripomína skôr hru na citare - tradičnom nástroji, sprevádzajúcom v Starom zákone spev žalmov. Týmto spôsobom prispôsobíme gitaru pre sakrálne účely."

Pri všetkej úcte k deťom - myslíte, že to dokážu?[/quote]

To zalezi na kvalite hry gitaristu.Napokon -aj pri vsetkej ucte k organistom -tiez ich hra nie je na rovnakej urovni a v spojeni so spevom ludi je niekedy efekt ovela horsi,ako ked spieva zohraty mladeznicky,ci detsky zbor.Poznam vela ludi,ktori sa tesia na mladeznicke omse,ba priam ich uprednostnuju...Nechcem vobec zaznavat klasicke omse s organom,chcem len povedat,ze moderne prvky prenikaju aj do liturgie a vela knazov,ktori idu s dobou pochopili,ze mladeznicke piesne dokazu mladych ludi viac oslovit,su im blizsie,ako piesne v JKS.Aj preto si myslim,ze spolupraca knaza,organistu a mladych je ovela dolezitejsia,ako nejaka hrdost-ved v prvom rade ide o to,aby do kostolov prichadzali mladi ludia,ktori zaroven s mladeznickymi piesnami sa budu zapajat a spoznavat aj klasicke omsove piesne.Tiez nie som za to,aby sa sv.omsa stala taborakom,ale poznam vela peknych a dostojnych modernych piesni.To vsetko zalezi od dohody a spoluprace vsetkych zucastnenych.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 11 03, 2008, 11:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekedy mám na tomto fóre zmiešané pocity.Neviem ,koľkí z vás nacvičovali detský spevokol a videli,ako ich spievanie "iných" piesní baví a povzbudí ich aj prítomný ľud.Samozrejme prikláňam sa k názoru,že prim je organ.Ale na základe používania iného nástroju prirovnávať omšu k táborákom a iným stretnutiam Shocked .Vnímanie týchto detí je iné,ako vnímanie vyštudovaného organistu a možno niekedy aj úprimnejšie Question
Tak sa obávam,aby sme týmto štýlom nezostali v kostole MY-VELKÍ ORGANISTI a liturgické predpisy.
Iste sa dá o tomto debatovať z hladiska : lit.predpisov,úprimnosti,vhodnosti atď do nekonečna ale na základe dobrého komromisu sa môže dostaviť aj primeraný duchovný zážitok. Smile
Celý život je vec dohody a nie vyhranených názorov,ako sme tu niekedy bohužial svedkami.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 03, 2008, 16:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte. Precitala som si vase nazory a musim sa priznat, ze ma velmi mrzi, ako niektori z vas reaguju.

Nehovorim, ze vsetky detske ci mladeznicke spevokoly su kvalitne. Mimochodom, nie vsetci organisti hraju tak kvalitne, ako by si clovek predstavoval... bez urazky. A na istej svadbe som mala "tu cest" pocut jednu sestricku zahrat zaverecny svadobny sprievod... Nedokazala sa "dostat" k vrcholu skladby, nedokazala ju dohrat. Mozem vam povedat, ze byt nevestou, asi by som bola "trochu" nastvana... Teda vlastne, trochu dost.

A nesuhlasim so zovseobecnovanim typu: bez mikrofonu, bez nejakeho poriadneho nacviku... U nas napr. mame detsky spevokol, ktory ma nacvik dva krat do tyzdna, po 75 minut. Mladeznicky spevokol, ktory vediem ma nacviky tiez dva krat do tyzdna a po 90 minut. Mame celkom slusnu aparaturu a spievame na sest mikrofonov. Oba spevokoly maju cca kazdy 20 clenov. A samozrejme hudobnici, niektori z nich hraju v kapelach, pripadne hrali v kapelach, a to aj take styly ako jazz (takze sa neuspokojuju s vybrnkavanim dvoch ci troch akordov).

Mozno niektori mate "problem" s prijatim mladeznickej hudby v chrame. O.K., respektujem vas nazor. Ja osobne nevidim vobec problem v tom dat peknu a kvalitnu mladeznicku piesen povedzme pocas svateho prijimania ci na obetovanie. Samozrejme, s vhodnym textom. A samozrejme, s respektovanim zalmov, agnus dei, sanctus ci otce nas...

Prosim len o trochu viac respektu... a menej despektu.

Osobne si myslim, ze poslanim hudby je navodzovat v cloveku urcity emocionalny stav tak, aby sa clovek mohol vnutorne disponovat na stretnutie s Panom. A pokial toto mladeznicka hudba splna a pokial ma v sebe kvalitny a vhodny text, nevidim ziadny dovod, preco by sa v chrame nemohla hrat. Navyse, ked oslovuje tak siroku cast veriaceho spolocenstva.

Nuz, skoda, ze ste nevideli nas spevokol pocas velkonocneho troj-dnia. Boli by ste poculi aj troj ci stvor-hlasne skladby, okrem ineho aj z liturgickeho spevnika...

Lucia Fojtikova
mladeznicky spevokol
saleziani Bratislava-Trnavka
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 23 03, 2008, 18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

00000

Naposledy upravil Fero dňa 15 08, 2008, 16:12, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 23 03, 2008, 18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Myslím si, že keby sa tieto deti podchytili, mali by sme zabezpečenú budúcnosť. Už dnes je organistov málo. Na dedinách doteraz hrávali aspoň amatéri, no tí pomaly vymierajú a mladých ľudí niet. Žeby sa končila éra chrámových organistov a nastupuje éra chrámových gitaristov a bubenníkov?


Akurát dnes som mal diskusiu s rodičmi o tom, ako dlho ma to bude ešte baviť hrať. Ja si myslím, že keď človek raz začne, je tým skutočne nadchnutý a berie to poctivo, vážne a je ochotný sa zdokonaľovať, neprestane ho to baviť tak skoro. Možno až keď bude cítiť že už nevládze.
A tak prišla reč, že ako budem hrávať ked pôjdem o rok na výšku. Povedal som, že organistov nie je veľa a nebude sa problém uchytiť v Bratislave v akomkoľvek kostole vo všedný deň, lebo tam je všedný deň málokedy muzika...a predsa po víkendoch budem hrať doma. Naozaj, ide éra, kedy organistov bude málo...

A ešte jedna vec: nepáči sa mi, že sa tu vyzdvihujú len extrémy.Alebo sa nestretávame s dobrými organistami alebo s dobrými mládežníckymi zbormi?
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 23 03, 2008, 20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja musím tiež povedať, že sa tu ukazujú fakt len extrémy, ale zasa je pravda že piesne typu "ukazovačky" som odjakživa neznášal a zdá sa mi to dost primitívne. Keď chcete zaujať deti, tak s nimi chodte na pieskovisko a nie do kostola, kde kazia celé sviatky ako u nás v meste.....celú kázeň to plakalo, kričalo, otravovalo všetkých na okolo, z omše nemal rodič nič a ani široký okruh ľudí v okolí. Čudujem sa nášmu pánu Dekanovi, že to vydržal. Gitary, bubny syntaky......je to otras.....organ patrí do kostola a k liturgii sa hodi najlepšie....síce možno trocha skostnatelý názor....ale ukazovačky, a "tancovačky" a iné typy mládežníckých piesní pôsobia dosť nefunkčne a často prinajmenšom aj nedôstojne.......
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 23 03, 2008, 21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

matus napísal:
....ale ukazovačky, a "tancovačky" a iné typy mládežníckých piesní pôsobia dosť nefunkčne a často prinajmenšom aj nedôstojne.......



s takym hudobnym materialom mozu ist maximalne tak k taboraku.....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 03, 2008, 22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Teda Matus, nehnevaj sa... Chapem, ze Ta pritomnost deti na omsi vyrusuje. Mne to tiez nerobi dva krat potesenie, ked sa na omsi nemozem poriadne sustredit, pretoze mi pri uchu vrieska male dieta.

Ale to chces azda povedat, ze rodicia nemaju s malymi detmi chodit do kostola?! V tom pripade (ak si nieco take myslis), chcem Ta vidiet, ked raz budes mat vlastne deti... To ich niekolko rokov nechas doma, aby nahodou na omsi nerusili druhych? No dakujem pekne za tak "znasanlivy" pristup ku svojim bliznym...

Co sa tyka ukazovaciek a podobnych veci... Mam pocit, ze pri detskych omsiach sa kladie velky doraz na zaujatie deti (a ich pomaly navyk, resp. vztah k chodeniu do chramu). Pokial tieto veci detom pomahaju, osobne s tym nemam problem. Myslim, ze mladeznicke spevokoly (teda tie so "starsim vekovym zastupenim") taketo veci uz nerobia. Aspon my teda urcite nie.

Este k JKS... Osobne si JKS velmi vazim. Viem, ze je to sucast slovenskeho duchovneho dedicstva a preto si tento kulturny poklad cenim. No uprimne, mna osobne oslovuje len velmi malo piesni z JKS. Texty sa mi z vacsej casti zdaju zastarale, pateticke, nasladle a teda neoslovujuce. A neoslovuje ma ani ta roztahana hra s organom (mozno je to chyba organistov, ktorych poznam, to celkom neviem posudit...) a tiez frazovanie spevu, co samozrejme spievajuci lud este viac natahuje a zhorsuje...

Mam skratka pocit, ze JKS je uz trochu zastarale... Prosim o prepacenie, ak som sa tym niekoho dotkla, ale takto to vnimam. A verte mi, nie som sama... A mladsia generacia to vacsinou vnima este horsie. Oni totiz spravidla este nevnimaju ten dolezity fakt, kolko pre nasu duchovnu historiu JKS znamena... Myslim, ze mladym su tieto veci (zatial) ukradnute.

Tym nechcem povedat, ze vitam pravdepodobny fakt, ze v buducnosti asi bude JKS (aspon v niektorych farnostiach) ubudat... Skor si myslim, ze nas to istym sposobom ochudobni... Ale myslim si, ze mozno (pokial bude JKS vystriedana mladeznickou pop hudbou) sa na krestansky pop budu klast vyssie naroky, aj co sa tyka textu, aj co sa tyka instrumentalneho a vokalneho spracovania skladieb. Osobne uz iste pokroky v tejto oblasti vidim, staci len siahnut po kvalitnych krestanskych skladateloch...

A verim, ze liturgicky spevnik sa zachova urcite. Z osobnej skusenosti mozem povedat, ze moje holky v spevokole maju napr. problem spievat JKS, ale viac hlasne skladby z LS sa im velmi pacia a spievaju ich celkom rady...

Hudobny vkus je asi dost individualna zalezitost. Podstatne je, aby sa chramova hudba neustale skvalitnovala a priblizovala ludom, ci uz je to LS, mladeznicke veci alebo aj JKS.

Lucia Fojtikova
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 23 03, 2008, 22:25    Predmet: Odpovedať s citátom

00000

Naposledy upravil Fero dňa 15 08, 2008, 16:12, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 24 03, 2008, 10:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Ale to chces azda povedat, ze rodicia nemaju s malymi detmi chodit do kostola?! V tom pripade (ak si nieco take myslis), chcem Ta vidiet, ked raz budes mat vlastne deti... To ich niekolko rokov nechas doma, aby nahodou na omsi nerusili druhych? No dakujem pekne za tak "znasanlivy" pristup ku svojim bliznym...



Lenze na to aby mali dieta musia byt dvaja minimalne....takze kludne sa mozu rodicia prestriedat a jeden ostane s dietatom doma....a ma z omse aj rodic nieco a aj ostatni.....



A čo sa týka nezáujmu mladých o organovú hudbu a piesne JKS..

Pretože mnoho organistov hra na organe len čisto technicky.....text čítaju ako článok z novín...a jasné že to mladých nemôže nijak osloviť, ked nemajú radi klasickú hudbu, tak sa im piesne s JKS ľúbit určite nebudú.....

Ale ako bolo spomenuté, je ešte dosť ludí, ktorým sa JKS piesne páčia.....A čo sa týka piesní s LS 1...taká tema tu už bola...a ja si stále stojím za svojím, že harmonická úroveň a prepracovanosť piesní z JKS sa nedá ani len porovnávať z piesnami z LS 1....napevy v LS 1 sú z "harmonizované" bez nejakej vnútornej myšlienky a nápadu....ale to sme už rozoberali inokedy...

Ak by mali byť " nové" chrámové piesne harmonizované ako piesne v LS 1.....tak už ani nemusíme mať organy v kostoloch.....môžme to hrať hludne na bubne a triangly a na gytare....bude to iste......Mne osobne pripadajú niektoré nápevy a harmonizácie v LS 1 také "odfláknuté"..jednoducho aby to tam len bolo.....kdežto pri JKS....vidieť prepracovanosť, bohaté skúsenosti a umenie jeho autora, držiteľa titilu národný umelec......takže to nerobil nejaký amatér.....čo sa týka textu, je pravda, že je často dosť " nasládlý"....a zastaralý....ale je to jazyk tej doby....a je to spisovná slovenčina ( v tej dobe bola).....teraz je to už s spisovným vyjadrovaním trocha horšie..... Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 24 03, 2008, 11:13    Predmet: Odpovedať s citátom

LuMa napísal:

Co sa tyka ukazovaciek a podobnych veci... Mam pocit, ze pri detskych omsiach sa kladie velky doraz na zaujatie deti (a ich pomaly navyk, resp. vztah k chodeniu do chramu). Pokial tieto veci detom pomahaju, osobne s tym nemam problem. Myslim, ze mladeznicke spevokoly (teda tie so "starsim vekovym zastupenim") taketo veci uz nerobia. Aspon my teda urcite nie.



ano, ale to neznamena, ze takyto cirkus musi byt pocas nedelnej omse...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 24 03, 2008, 14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze poporiadku.

K Ferovi... to, ze mi klasicka hudba v liturgii nesedi som nikdy nepovedala... A neviem o tom, ze my dvaja sa tak dobre pozname, takze toto Vase tvrdenie mi pripada prinajmensom odvazne.

A vobec si nemyslim, ze chramova hudba musi zajst tak daleko, aby pouzivala metal... Myslim, ze kazdy aspon trochu vnimavy a aspon trochu hudobne nadany clovek citi, ze uz pouzitie elektrickej gitary nema na omsi vela miesta...

Mrzi ma Fero, ze z Vaseho postrehu citit isty despekt... Ja osobne si naozaj hlboko JKS vazim a vazim si aj tych, ktori ich radi spievaju.
To, ze vo mne viac rezonuje pop (i napriek rokom stravenym hranim klasickej hudby v LSU), to je proste fakt, za ktory sa nehanbim. A vobec si nemyslim, ze som nieco menej ako ti, ktori uprednostnuju klasiku!
Mimochodom, ja mam tiez rada klasiku, ci uz verite a ci nie.

Ale to, ze mam rada pop este neznamena, ze sa mi pacia aj niektore jeho ulety, ako je napr. metal... Techno ci rap taktiez nemusim.

Este k JKS... mne osobne sa harmonizacia piesni paci. Najviac mi asi vadi to vacsinou prilis roztahane tempo, co pochopitelne nie je vina autora... A tiez texty... Ja chapem, ze tie texty uz maju "nejaky ten patek" a co bolo silne kedysi, nemusi byt silne dnes... Ja len konstatujem, ze tie texty ma (vacsinou, nehovorim vzdy, niektore sa mi zdaju silne a krasne aj dnes!!!) neoslovuju.

K Matusovi... nuz, ano, pravda, ze na dieta su spravidla dvaja... Smile Uprimne, som zvedava, ci sa dokazes ty obetovat a ostat doma s dietatom, aby Tvoja manzelka isla povedzme na velkonocne obrady v kostole a v case, kam obaja radi chodite... Ak to dokazes, uz teraz mas moje vrele sympatie a myslim to uprimne a bez ironie. Smile

A este k Petrovi k nedelnej omsi a detom... Ja mam pocit, ze ina situacia je v nejakej mensej farnosti na dedine a nieco ine je povedzme farnost v meste, kde vseobecne je viac moznosti a aj viac svatych omsi, na ktore clovek moze ist... A ak navyse v tej farnosti posobia saleziani (venujuci sa mladezi), v takom pripade mi pripada viac nez divne, ked stretnem ludi, ktori pritomnost detskej omse ofrflu... Tym teraz nemyslim na Teba.

Ale my dospeli obcas zabudame na to, ake to bolo, ked sme my sami boli deti... Ako nas "vazne reci a sposoby" dospelych nudili a zdali sa nam casto nepochopitelne. A ze nam pomahalo, ak to nejaky "dospelak s nami proste vedel"...

A co to vlastne povedal Jezis: Nechajte malickych prist ku mne?
Ci sa mylim?

Lucia Fojtikova
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 24 03, 2008, 15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
A este k Petrovi k nedelnej omsi a detom... Ja mam pocit, ze ina situacia je v nejakej mensej farnosti na dedine a nieco ine je povedzme farnost v meste, kde vseobecne je viac moznosti a aj viac svatych omsi, na ktore clovek moze ist... A ak navyse v tej farnosti posobia saleziani (venujuci sa mladezi), v takom pripade mi pripada viac nez divne, ked stretnem ludi, ktori pritomnost detskej omse ofrflu... Tym teraz nemyslim na Teba.



ale prave saleziani, ktori sa venuju mladezi, by okrem ineho mali tych mladych motivovat k laske k tradicnej hudbe, ktora je priliehava nasej kulture - organ..... A je uplne chore, ked mladych motivuju a viazu k nejakej profannej hudbe, ktora sa snazi kopirovat este profannejsiu hudbu, ktora sa hra na Jemnych melodiach, pripadne na Funn Radio.... A vrchol vsetkeho podla mna je, ked organista takuto hudbu este propaguje, pripadne sam pretlaca na bohosluzby....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Tomas Socha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 02. 2006
Príspevky: 286
Bydlisko: Kuzmice, Nová 363/ KE Nad Jazerom

PríspevokZaslal: 24 03, 2008, 16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Vazeny pan Vymazal. Spamatajte sa. Prave ste povedali, ze Saleziani maju chore sposoby, kt. sa venuju mladezi. Uz z predoslych prispevkov nam je jasne, ze ste, prepacte za vyraz, no lepsie to neviem vyjadrit, "HUBA NEVYMYTA", ale co je vela, to je vela... prajem pekny den
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 24 03, 2008, 16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

sotcho napísal:
Vazeny pan Vymazal. Spamatajte sa. Prave ste povedali, ze Saleziani maju chore sposoby, kt. sa venuju mladezi. Uz z predoslych prispevkov nam je jasne, ze ste, prepacte za vyraz, no lepsie to neviem vyjadrit, "HUBA NEVYMYTA", ale co je vela, to je vela... prajem pekny den



ja som nepovedal, ze maju chore sposoby.... ja som napisal len tolko, ze povazujem za chore, ked niekto mladych uci iba vybrnkavat mladeznicke piesne, ktore navyse nie su schvalene... Dojdi do Trnavy k Salezianom... Ked je v piatok mladezka, ide mladeznikom roztrhnut hlasivky od spevu a na nedelnej omsi s organom pozera kazdy do zeme a je ticho.... a to, ze som vyjadril svoj nazor tak, ako to vidim, to hned nemusite tak dramatizovat a urazat ma...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 2 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd