Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 407 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Detský spevokol na nedeľnej omši
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Detský spevokol na nedeľnej omši Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Áno, ale Ježiš povedal tiež: Beda tomu, z koho vychádza pohoršenie...



Ferdo, to si jemne prepiskol
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A Petrovi a Ferovi...

Nuz mili pani, rada by som vediet, ci aj vy nestaviate nahodou tych druhych do pozoru... Aha pardon, organista je rozhodne viac ako mladeznicky spevokol...

Ano, vskutku, vasim druhym menom je pokora, to sa musi uznat.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
A Petrovi a Ferovi...
Nuz mili pani, rada by som vediet, ci aj vy nestaviate nahodou tych druhych do pozoru... Aha pardon, organista je rozhodne viac ako mladeznicky spevokol...



ad.1: V kostole je za hudbu (všeobecne) zodpovedný organista
ad.2: Pokiaľ je organista liturgicky vzdelaný, je nad slnko jasnejšie, že sa nenechá manipulovať ludmi, ktorí nemajú absolútne žiadne znalosti z liturgiky a liturgie a piesne vyberajú "od buka do buka"...
ad.3: Mám osobnú skúsenosť s tým, že keby sa mládežníkom "nepristrihli krídelká", tak by ostatní veriaci na omši ani ústa neotvorili
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 15:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem polemizovat s liturgickymi pravidlami... S tym sa plne stotoznujem. Ja nemam problem s organistami ako takymi.

Skor mam vnutorny problem s pysnymi organistami, ktorych som osobne zazila...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
Nechcem polemizovat s liturgickymi pravidlami... S tym sa plne stotoznujem. Ja nemam problem s organistami ako takymi.

Skor mam vnutorny problem s pysnymi organistami, ktorych som osobne zazila...



a ako vies, ze boli pysni????
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuz neviem... Ked nas rodicia nevesty pozvu kdesi zaspievat pri obrade a tamojsi organista akosi nechce respektovat piesne, ktore ma spievat mladeznicky zbor (na prianie mladeho paru) a len pritomnost knaza, ktory sa nas zastane sposobi, ze sa dohodneme, inak by spieval a hral on...

To mi teda prichodi ako postoj, zavanajuci pychou...

A mozem sa na oplatku ja opytat Teba, ako to bolo s tym stavanim dirigentky mladeznikov a Teba do pozoru???
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A este nieco: myslim si, ze aj organista, aj ked ma "vacsie kompetencie", resp. vacsiu zodpovednost za chramovu hudbu v danom kostole by mal byt pokorny a velkodusny.

Viete co, zakopme vojnovu sekeru... Ja verim, ze nam vsetkym, co tu piseme ide o dobru vec: teda, chceme oslavovat Pana pokial mozno kvalitnou hudbou a tuzime na sebe pracovat, aby sa nasa interpretacia zlepsovala... Je tak?

No skusme byt trochu chapavi voci inym a skusme vidiet, ze aj iny uhol pohladu moze mat nieco do seba.

Lucia Fojtikova
saleziani BA-Trnavka
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 18:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno, že som prepískol. Lenže:
1. tie deti nespievali, dám za to hlavu dole, že ani jedno z nich neotvorilo ústa. Robili cirkus a to ešte pred oltárom. A spoločenstvo veriacich namiesto toho, aby v kľude mohli po prijímaní rozjímať, zasa parafrázujem Písmo - stáli tam a dívali sa na to. Z chóru som mal pomerne dobrý prehľad, kam sú hlavy otočené. Ja nehovorím, že tie deti za to môžu, resp. že to ich animátori urobili provokačne. Veselosť je tiež jednym zo spôsobov, ako oslavovať Boha. Ale všetko má svoj čas a miesto. Ale veď detské zbory fungovali v mnohých farnostiach už pred 40 rokmi a s úplne inou kultúrou. Vtedy sa rodili iné deti?

2. Nikdy som nechcel nikoho "sprdnúť", ani som o nikom osobne nemal predsudky. To, čo ma nasmerovalo na také myslenie, to boli samotné mládežnické zbory. Spomeniem dva prípady, ktoré sa stali: jeden 18.11. 2005 v nemenovanom meste, druhý pred cca mesiacom v našej farnosti.

K prvému: V zmieňovanom kostole som síce nepôsobil ako riadny organista, no chodil som tam občasne, pretože som tam mal rodinu. Organista si zobral "voľno" a mne ostalo odohrať asi 7 omší za štyri dni. Z nich bola jedna mládežnická. Hrávalo tam ešte jedno dievča, bola odo mňa staršia asi o dva roky. Prosil som ju, aby si mládežku zobrala, veď vie, ako to tam chodí, poznajú sa, atď. No ona mi povedala len toľko, že si nebude ničiť nervy... Ale že povie vedúcej, že prídem sa s nimi dohodnúť.
Pred omšou som zišiel dole ku mladým, pekne som ich pozdravil, opýtal sa, kto ich vedie, že budem hrať a chcem vedieť, čo spievajú... Najprv ma úplne odignorovali, akokeby som tam ani nebol. Už som sa chcel otočiť naspäť, keď sa ku mne ozvala ich "vedúca". Bez nejakých emócií sme dohodli omšu, samozrejme, okrem žalmu spievali všetko. Po prijímaní bola adorácia. Povedali mi, že budú na záver spievať. Adorácia sa skončila, ja pozerám po nich, oni po mne, miništranti sa začali rehliť. Trápne ticho v dĺžke takmer 5 minút "vyriešil" kaplán tým, že začal spievať JKS498. Samozrejme, noty som po ruke nemal, pán kaplán nemal najlepší sluch, tak som mu do toho skočil a pokračoval s ľudom. Keď som dohral, zbor spustil svoju pieseň... prešľap odôvodnili tým, že "my sme si mysleli..." A to mi povedala len nejaká slečna, ktorá sa tam trochu dlhšie zdržala, kým som si pozbieral veci. Tak aká je tu zodpovednosť?

Druhý prípad sa mi stal pred nedávnom, tiež na adorácii, keď som mal začať hrať Ctíme túto Sviatosť. V momente, keď som zahral prvý akord, skríkla po mne vedúca zboru "EŠTE NIE!". Pripadalo mi to divné, že prečo nie, ale keďže som nemal ani poňatia, aký je scenár, poslúchol som. Zasa nastalo trápne ticho a znovu to vyriešil farár, ktorý začal spievať od oltára. Nedočkal som sa ani náznaku, žeby ich to mrzelo. Vtedy som si povedal, že poslednýkrát mi zbor diktoval priebeh bohoslužby.

Keď som hral na sobášoch s účasťou mládežnických zborov, stalo sa mi párkrát, že som dostal do ruky papierik so "scenárom", ktorý pripravila vedúca zboru. Pohádali sme sa dokonca už aj kvôli svadobnému pochodu, pretože oni chceli spievať na vstup. Takmer vždy sa stalo, že chceli spievať celú omšu, ale potrebovali niekoho, kto im zahrá odpovede. Veľmi ťažko niesli, keď som im z ordinária zakázal hrať Otče náš, pretože mi nie je známe, že tento nápev bol schválený.

Takisto - čas vyhradený na nácvik nemusí byť merným faktorom kvality. Ruku na srdce: koľko je čistý čas na skúške, ktorý využijete spevom? Koľko skúšok bolo takých, že ste si povedali, že dnes sa vám nechce spievať a urobili ste si posedenie?

Aby som nepôsobil dojmom odporcu týchto zborov, spomeniem jeden pekný, pozitívny príklad. Minulého roku sa pred odpustom sv. Štefana Uhorského v Prešove na Solivare dal dokopy miniatúrny zbor v počte asi desať ľudí. Zbor viedla kočka, ktorá maturuje na konzerve. Hudobný doprovod mala na starosti jedna gitaristka a na klávesoch hral Misko412 Wink . Scenár bol dohodnutý s kaplánom, ktorý odpust organizoval, piesne boli textovo aj hudobne veľmi silné (napr. Zázrak vykúpenia). Zbor sa zapojil do priebehu bohoslužieb únosnou mierou, čiže ľudia nemohli povedať, že si nemôžu zaspievať. Aj keď som bol prítomný len na jednej omši (volali ma, aby som im pomohol spievať, lebo v tej partii takmer neboli žiadni chalani), mám z toho dodnes krásny zážitok. Viac detailov by vedel povedať Miso. Len tak na okraj - v tejto farnosti pôsobia ešte dva zbory - "veľký" a oficiálny mládežnícky. Zaujímalo by ma, prečo sa do programu nezapojil ani jeden z týchto zborov.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

toMI napísal:

U nas zbor spieva maximalne tak na Vianoce a odpust...aj to podla pravidiel, ktore urci pan farar. Sice u nas ten zbor aspon tyzden pred takouto udalostou trenuje, a hlavna kostra pozostava z deti, ktore maju okolo tych 10 az 14 rokov...takze je to docela v poho...


U nás sa deti dosáčkuju o 10:45, začnú cvičiť o 11:00 a o 11:15 sú už v kostele. A to ešte silou mocou chcú spievať celé ordinarium, dokonca verím v Boha. Ta nech sa ešte chudáci naučia i Gloriu a žalm a ja sa ani nemusím trepať do kostola
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezávidím vám tu tieto problémy. Doma s týmto nemám problém, lebo pokiaľ spievajú decká u nás, tak to mám pod palcom ja a kolegyňou a vedieme ich a rozumieme si. Skutočne som rád, že sa nemusím rozčulovať a jedovať nad týmito vecami.
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
Marian Schwarz
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 02. 2007
Príspevky: 251
Bydlisko: Vyšná 7, Košice- Kavečany

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

susedka sa vydava,a bola ma volat hrat na svadbu minuly tyzden,no povedala,ze pridu hrat aj zenichovi kamarati na gitarach... vobec neviem co to bude, no asi tam budem "len" na pochody,a piesne JKS... celu bohosluzbu obety, mozno aj Gloria budu hrat gitary...no k tomu som nehovoril radsej nic,ved ked to chcu oni,tak mne to nevadi... bude o skusenost viac... Cool
_________________
Ing. Marián Schwarz, organista v kostole Petra a Pavla v mestskej časti Košice- Kavečany
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
Nuz neviem... Ked nas rodicia nevesty pozvu kdesi zaspievat pri obrade a tamojsi organista akosi nechce respektovat piesne, ktore ma spievat mladeznicky zbor (na prianie mladeho paru) a len pritomnost knaza, ktory sa nas zastane sposobi, ze sa dohodneme, inak by spieval a hral on...



ano, ale uvedomme si jednu vec.... tie "mlade pary" maju niekedy take poziadavky, ktore niekedy ani s liturgiou nesuvisia, vid Dracula, Madonna... A dokonca su mladeznici, ktori su ochotni toto urobit, aj ked organista s tym nesuhlasi.... Logicke je potom, ze organista je ten zly, a mladeznici su vychvaleni do neba...

LuMa napísal:
A mozem sa na oplatku ja opytat Teba, ako to bolo s tym stavanim dirigentky mladeznikov a Teba do pozoru???



mozes..... bolo to tak, ze mlada slecna dirigentka sa spravala v kostole tak, ako by cela omsa patrila iba mladeznickemu zboru... a o spravani a reciach tu ani nebudem pisat.... nakoniec som to "zosekal" a mladeznici spievali vsetko, okrem Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Agnus Dei a zalmu...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 22:41    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja by som chcel reagovat len na Jeffitove prispevky...inak v tom ostatnom co sa tu pise je pravda na oboch stranach. Netreba nikoho zatracovat, ale na druhej strane sa ani nenechat zatracovat...

Takto teda, ja nie som organista (zatial), som obycajny divak, resp. posluchac. Nuz ale ked si vezmem, trebars nas zbor, ktory vedie organista...(je to podotykam zbor dospelych ludi, ktori vedia co chcu, a ktori sa aj pocuju) a ak sa na nieco chystaju, tak sa na to nechystaju 15 minut...trva im to dlhsie - podstatne dlhsie. A teras ked si vezmeme ze pride 7 deti vo veku od 4 do 10 rokov a chcu dirigovat omsu, pomocou troch gitar tak... Ako nic v zlom talent sa nezaprie...ved napr. Mozart zlozil svoju prvu operu v 12-tich.... Smile Ide o to aky pocit si z toho nesie posluchac... ci idem z kostola naplneny tym, pre co som tam prisiel, alebo nastvany, pretoze par deti mi "zdvihlo" naladu. A tak sa vas spytam: co si myslite?? Je tam to 4 rocne dieta preto lebo to samo chce, alebo tam je preto lebo to chce niekto iny?? To uz necham drahi organisti na vas, ci je tam preto alebo preto... No ked sa mrknem spatne na seba...tak viem, ze pokial som prvy krat neministroval...to bolo tak v 5 rocniku na ZS alebo nejak na konci stvrteho... ma v kostole nic nedrzalo a nic ma tam netahalo...absolutne nic... potom asi tak tie 2 roky to bolo ministrovanie a potom som si asi uvedomil,ze o co tam vlastne ide...a organ...tak z toho som hotovy uz hodne dlho Smile Beriem vsetky mladeznicke prispevky k slaveniu sv. omse... ale niekedy je treba na niecom pomakat a usudit co je vhodne a co nie...ved napokon ani ja a dovolim si trvdit, ze ani VY sa pred trebars celym Svitom zhromazdenzm v kostole nepustite do piesne alebo skladby v ktorej si nieste isty...alebo nepripraveny...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 25 03, 2008, 22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

hups nieste istI alebo nepripravenI ...justicna omluva Embarassed
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 26 03, 2008, 9:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekny den vam vsetkym.

Najprv odpoviem Petrovi...
Nuz ano, chapem, ze Ta poziadavka ako "Madonna" ci "Dracula" vie vytocit. Suhlasim, ze tieto veci ozaj nepatria na svatu omsu, ani pocas svadby.

Ja mozem hovorit za seba a svoje zazitky. V nasom pripade si piesne vyberali mladi a boli to riadne krestanske zalezitosti s krestanskym textom a od krestanskych autorov. A v takomto pripade, ked si par objednava piesne, myslim, ze by to organista mal respektovat. Mimochodom, v case tej svadby som ja osobne (a aj nas gitarista), obaja boli tak vytazeni, ze sme z hrania na svadbe mali skor zataz, nie radost, hoci vacsinou radi hravame... Inak ja osobne si myslim, ze organ je na svadbe absolutne nezastupitelny a to hovorim aj pred svojim spevokolom a hudobnikmi.

A teraz k Ferovi...

Precitala som si vase zazitky a celkom vas chapem. Ja netvrdim, ze vsetky slovenske mladeznicke zbory su kvalitne, ako v interpretacii tak v znalosti liturgie. Z druhej strany, mozno aj ich rast chce cas, mozno za par rokov aj ona veduca bude trochu zrelsia, aj v znalostiach, aj v pristupe... Smile

Viete, trochu som nad tym vcera premyslala a mam dojem, ze ta "namyslenost" sa tyka skor starsich kostolnikov a organistov. Aspon ja mam negativne zazitky s ludmi, ktori vacsinou mali nad 60 rokov. Takze mozno je tam aj generacny rozdiel... Niektori starsi ludia si radi myslia, ze ked maju cez 60, zjedli uz vsetku mudrost sveta, dokonca sa tvaria, ze vedia lepsie riesit napr. technicko-prevadzkove problemy kostola, nez samotni knazi onej farnosti... Mam teraz na mysli isty "monolog" isteho kostolnika, ktory som nedavno v jednom kostole zacula...

Co sa tyka trapasov, nuz, tam je asi vecny problem s komunikaciou. Ked my spievame na nejakej svatej omsi (napr. teraz na Bielu sobotu, ci ked sme mali hodovu omsu) spolu s organistom, vzdy sa vopred dohodneme, napiseme aj na papier, kto ma kedy spievat. Takze uz dlho sa nam nestalo, ze by bola na omsi dlha pauza alebo nejaky trapas. Takze odporucam tieto veci komunikovat a znacit si hoc aj na papier. A to by mal pochopit aj veduci mladeznikov tam u vas...
Ale Fero viete, ako sa hovori, vzdy musi mat rozum ten mudrejsi...

A co sa tyka nasich nacvikov, ziadne posedenia! Viete kolko krat sa mi nechcelo ist na nacvik? Ani nespocitam... Najma v piatky, ked som vycerpana z roboty a celeho narocneho tyzdna. Ale nacvik sme vzdy mali. My totiz spievame v piatok na mladezke a v nedelu na striedacku na detskej a na omsi po nej (ob-tyzden). Na tom nacviku vzdy preberieme piesne a ucime sa viac-hlasne responzoriove zalmy na nedelne "nedetske" omse. Plus sa ucime mladeznicke veci, nasi mladi sa rady ucia.
Takze ja take nepoznam - ze posedenie miesto nacviku - to hovorim otvorene. Moje holky by Vam povedali, ako ich nahanam na nacviku, aby nekvakali ale sustredili sa na spev. Verim tomu, ze ma obcas aj neznasaju... Ale v tomto sa ozaj snazim byt dosledna a zodpovedna a rovnako tak aj nas "hlavny" gitarista, ktory ma pocas mojej nepritomnosti zastupuje. Ale myslim, ze spievaju ozaj rady. Mozno to bude aj tym, ze nespievame "dvoj akordove" piesne, tie narocnejsie su aj krajsie a vsetkych nas aj viac bavia... Wink

A este k odozve verejnosti. Mozem povedat, ze nas ludia maju radi. Kazdu chvilu pocujem na holky pochvalu, aj na piesne a hudobnikov. Dokonca sa dozaduju toho, aby sme tie piesne naspievali na CD-cko, aby to mohli pocuvat aj doma (hoci mnohe tie piesne su na autorskych CD albumoch). A ked sme zaviedli striedanie naseho a detskeho spevokolu na detskej omsi (musim aj kriticky povedat, ze tie deti su sikovne, intonuju vcelku cisto a spievaju pekne piesne), spociatku to verejnost, chodiaca na tie omse s detmi nevedela prijat, prave pre sympatie voci mladeznickemu spevokolu.
Z toho mi vyplyva, ze nas zbor ma skutocne zmysel.

Lucia Fojtikova
saleziani BA-Trnavka
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 4 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.23 sekúnd