Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 400 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Detský spevokol na nedeľnej omši
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Detský spevokol na nedeľnej omši Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 22 05, 2008, 8:31    Predmet: Petrovi Odpovedať s citátom

Na to uz musite prist vy. Ja som napisala, co v tomto smere robim. Na nieco mozu prist aj ini, nie? Smile

Myslim, ze najlepsi radca je v tomto pripade Duch Svaty.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 22 05, 2008, 15:49    Predmet: Re: Petrovi Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
Na to uz musite prist vy. Ja som napisala, co v tomto smere robim. Na nieco mozu prist aj ini, nie? Smile

Myslim, ze najlepsi radca je v tomto pripade Duch Svaty.



nechcem sa ruhat, ale niekedy mam pocit, ako keby ten duch svaty chybal tam, kde je to naozaj treba.... napriklad v trnave na holleho 8....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 05, 2008, 9:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To neviem posudit, neviem, co mas na mysli... Ja si len myslim, ze ak cloveka nieco stve (a ak ma navyse pocit, ze to nie je dobre), mal by s tym nieco robit. Moj duchovny vodca ma uci, ze vzdy ked pocitujem hnev a nieco ma stve, mala by som sa pytat Pana, co mi tym chce povedat, co mam urobit... Pytat sa Pana.

Ak mate vy organisti pocit, ze mladeznicke spevokoly nespievaju kvalitne, pripadne nespievaju kvalitu (z toho vsetkeho, co pisete som nadobudla takyto dojem), skuste vyvinut nejaku aktivitu. Skuste zorganizovat nejaku konferenciu o tomto probleme, seminar, ja neviem co...

U nas na Trnavke je snaha rozbehnut najprv celosaleziansku prezentaciu (sutaz) mladeznickych spevokolov... Ak sa to podari, mozno sa to casom rozsiri na celoslovensku... Samozrejme to chce organizaciu a v prvom rade komunikaciu s ludmi z duchovenstva.

Mne osobne by sa velmi ratalo, keby vznikol nejaky dokument, nieco, co urci, co maju z liturgie a hudby vediet vsetci ti, co vedu nejake hudobne teleso pri nejakej farnosti... Hovorim to aj vam, mozno vas to inspiruje...

Vies, vy nie ste jedini, komu zalezi na kvalite hudby...

Ale niektore veci su podla mna aj zalezitostou vkusu. Ja si nemyslim, ze na svatej omsi sa musi hrat len gregoriansky choral, JKS alebo skladby od Bacha. Ja si myslim, ze na omsi sa moze hrat aj krestansky pop, pokial ma kvalitne (stylisticky aj obsahovo) urobeny text a pokial je skladba kvalitne napisana a interpretovana kvalitnejsimi hudobnikmi, ktori by mali mat zivu vieru...

Som z celeho srdca presvedcena, ze Jezisovi nevadi krestansky pop. Myslim, ze On hladi do nasich srdc a hlada umysly, s akymi veci robime.
A podla toho raz budeme hodnoteni... A sudeni.

Lucia Fojtikova
mladeznicky spevokol
saleziani BA-Trnavka
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 23 05, 2008, 10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dlho som rozmýšlal ako sformulovať svoje stanoviko. Ale po príspevku, čo napísala LuMa už nemám čo dodať.Presne trafila "hrebík po huavičce" - ako sa povie u nás.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 05, 2008, 11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za podporu, Josta. Very Happy
Vsetko dobre.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 23 05, 2008, 11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
Som z celeho srdca presvedcena, ze Jezisovi nevadi krestansky pop. Myslim, ze On hladi do nasich srdc a hlada umysly, s akymi veci robime.
A podla toho raz budeme hodnoteni... A sudeni.

Pokiaľ ide o vzťah medzi jednotlivcom a Bohom, tiež som presvedčený, že najdôležitejší je úmysel aj keď neverím, že je to jediné kritérium... Pokiaľ ide o "medziľudské" záležitosti, tam, ako vieme, je to omnoho zložitejšie; každý z nás svojim konaním (chtiac - nechtiac) ovplyvňuje aj konanie tých okolo nás. Verte či nie, s dobrým úmyslom už sa napáchalo strašne veľa zla, a stále sa pácha... Je na nás, aby sme si dali záležať nie len na svojich úmysloch, ale aj na výsledkoch našeho správania/konania.

LuMa napísal:
U nas na Trnavke je snaha rozbehnut najprv celosaleziansku prezentaciu (sutaz) mladeznickych spevokolov... Ak sa to podari, mozno sa to casom rozsiri na celoslovensku... Samozrejme to chce organizaciu a v prvom rade komunikaciu s ludmi z duchovenstva.

Táto snaha je mi osobne veľmi sympatická... držím palce, aby vám to vyšlo.

LuMa napísal:
Ak mate vy organisti pocit... Vies, vy nie ste jedini, komu zalezi na kvalite hudby...

Na tamto fóre každý píše sám za seba... koľko hláv, toľko názorov... vyznieva to tak, ako by si sa postavila proti všetkým organistom - verím, že si nechcela, aby to tak vyznelo... Sú tu aj mnohí organisti, ktorí sa angažujú v "mládežníckych" zboroch...

LuMa napísal:
Mne osobne by sa velmi ratalo, keby vznikol nejaky dokument, nieco, co urci, co maju z liturgie a hudby vediet vsetci ti, co vedu nejake hudobne teleso pri nejakej farnosti... Hovorim to aj vam, mozno vas to inspiruje...

Toto by bola veľmi náročná úloha... ukázalo by sa, že to čo sa deje teraz by vôbec nemalo byť akceptované... ukázalo by sa, že treba vyžadovať veľmi veľa, v prvom rade asi od kňazov, aby vyžadovali a podporovali kvalitnú a lirugicky správnu hudbu pri liturgii (už to mi žiaľ pripadá takmer nedosiahnuteľné) a potom by to samozrejme vyžadovalo vzdelávanie a selekciu organistov ... to mi tiež nepripadá ľahko realizovateľné... úprimne ma mrzí, že to vyznieva veľmi pesimisticky.
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 05, 2008, 11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Marek.

Co sa tyka tych umyslov, uplne s Tebou suhlasim. Ano, v medziludskych vztahoch je to vzdy zlozite, uz len komunikovat spolu niektore pojmy, ked kazdy si pod nimi predstavuje nieco ine...

V tejto suvislosti ma napada slovicko "pohorsovanie". Myslim, ze toto je dobry priklad. Lebo niekedy clovek NAOZAJ pohorsuje, svojim spravanim ci myslenim... Ale su aj pripady, kedy nieco, co nejaky clovek robi, pohorsuje nejakeho cloveka... Pritom ale ta vec nie je pohorsujuca... Chapes, aj farizejov pohorsoval Jezis, ze napr. uzdravoval chorych v sobotu...
A v tejto suvislosti mam trosku obavu, aby sme my ludia na jednej strane nesklzli do "pohorsujucej" cinnosti, na druhej strane vsak aby sme sa nestali farizejmi, ktorych pohorsi aj ten najvacsi svatec, pretoze ich srdce je uz tak tvrde, ze nedokazu rozoznavat dobro od zla...

Mrzi ma, ak to vyznelo, ze som proti organistom. Nie som. Ale od viacerych z nich tu vnimam urcite veci, ktore ma uprimne povedane zranuju, nie ako osobu (nevztahujem to na seba) ale zranuju ma preto, ze mne tiez ide o dobru vec a vnimam v celej tejto teme vela nepochopenia a barier.

Co sa tyka toho dokumentu a vobec, vies, ja by som si len velmi priala, keby sa o tychto veciach uskutocnoval dialog, komunikacia, z ktorej by si nieco odnasali vsetky zucastnene strany. A zaroven by sa pomaly a iste veci riesili.
Myslim si, ze ten dokument by mal vzniknut a prekazky by nas nemali odradzat, ak nam naozaj zalezi na kvalite chramovej hudby.

Ale vies Marek, ak mi niekto napise, ze ho pohorsuje nedokonale cista intonacia detskeho spevokolceku... nuz dokument v takomto duchu by mna osobne urcite nepotesil. Pretoze tento duch mi velmi silne pripomina prave to farizejstvo, ktore ustrnie niekde pri prikazoch a zakazoch a nie je schopne vidiet Ducha... Dokonca ani Ducha Bozieho (ako to bolo za cias Jezisa...)

Lucia Fojtikova
mladeznicky spevokol
saleziani BA-Trnavka
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 24 05, 2008, 9:25    Predmet: Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
... Pytat sa Pana.



ktoreho??? pana arcibiskupa???? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 27 05, 2008, 20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek Beer napísal:
Peter Vymazal napísal:
LuMa napísal:
... Pytat sa Pana.



ktoreho??? pana arcibiskupa???? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Nuz, mili pani, neviem ako pre vas, ale pre mna je len jeden Pan s velkym P: Jezis Kristus. Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 27 05, 2008, 21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som slecna... Wink

Prepacte, brala som to na citaciu a zobrala som aj Vas prispevok... Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 28 05, 2008, 20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek Beer napísal:
LuMa napísal:
Nuz, mili pani, neviem ako pre vas, ale pre mna je len jeden Pan s velkym P: Jezis Kristus. Wink


Nuž, milá slečna, tie moje smajlíky ( Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ) znamenali asi toľko, že krútim očami nad tým, aký nezmysel Peter napísal...



ale feri, sranda musi byt....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JakubFazik
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 06. 2008
Príspevky: 180
Bydlisko: Petržalka - Háje

PríspevokZaslal: 13 08, 2008, 22:43    Predmet: jadnoznačne organ Odpovedať s citátom

Hmm, dobra téma na ostré výmeny názorov

1.Bohu vďaka, že zastávam konzervatívny názor, teda dominanciu organu.

2.Je to stránka pre organistov a milovníkov organovej hudbu, tak prečo sem lozia zástancovia omší typu gitarky, bubon, keybord a zopár krpatých detí

Podľa mňa povedané až príliš ostro - zástancovia dominancie detských a mládežníckych piesní/zborov na verejných nedeľných omšiach sú zlý živel, ktorý sa snaží zdegradovať celoživotné dielo majstra Trnavského a jeho pokračovateľov.
Najväčší podporovatelia tohto živla sú zväčša Saleziáni a mladé sestričky, ktoré sa snažia aj žalmy zahrať na gitare Mad
Snažia sa taktiež, aby deti nespoznali klasiku, ale len také brkny-brnky na gitarke + bum-bum na bubne a stále dokola niečo opakovať a stým aby vyrastali a spievali to aj o 65 rokov ako dôchodcovia ... nechurné

Tento živel treba zastaviť !!!

>>Nedeľná sv. omša má byť z celého týždňa (pokiaľ nie je v iný deň prikázaný sviatok) najdôstojnejšia a vyššie spomínané nástroje absolútne dôstojnosť nedodajú.
Nech si deti a mladí spievajú a hrajú "tie ich", ale vo všedbé dni a len na ich súkromných omšiach ... nech tým neotravujú druhých, ktorí túžia po dôstojnom slávení nedele. A aj oni sami by ju mali sláviť dôstojne.

Na koniec uvediem príklad-
v najväčšom saleziánskom stredisku na najväčšom stredoeurópskom sídlisku, nazývanom "mamateyka" majú v nedeľu len 3 dopoludniajšie omše (vzhľadom na obrovský počet kňazov), z toho ranná je klasická a zvyšné dve v tých "lepších časoch" sú detské a mládežnícke s absolútnym vynechaním "organu". Tých 10 zboristov si tám hrá, čo ich baví (na žalm ani len nepomyslia - ignorujú ho) a zvyšok väčšina veriacich je ticho. A k tomu na tú tanečnú hudbu tancujú pred oltárom malédetičky ...
Podľa mňa sa predvádzajú ostatným, aká sú dorbá kapela ...

A takýchto nedôstojných slávení omší je žiaľ na Slovensku veľa Crying or Very sad

A žiaľ, títo mladí nespoznajú kvalitu a dôstojnosť
Keď nechcú spievať piesne z JKS, je predsa mnoho novších, ktoré sa dajú zahrať dôstojne na organe.

Našťastie je v Ba mnoho ďalších kostolov, kde sa slúži nedeľná omša dôstojne.
Napr. hneď na druhej strane Dunaja (centrum) je historické centrum plné kostolov s klasickou liturgickou hudbou na omšiach; počnúc Modrým kostolíkom, ktorého väčšia časť osadenstva je z Petržalky, kde sú predsa až 2 saleziánske strediská ... to o niečom svedčí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 13 08, 2008, 23:45    Predmet: Odpovedať s citátom

00000

Naposledy upravil Fero dňa 15 08, 2008, 16:11, celkovo upravené 2 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 14 08, 2008, 8:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:

Inač - je tu ešte jeden dôvod, prečo sú tie spoločenstvá tak obľúbené mladými. Schádzajú sa tu predsa mladí ľudia oboch pohlaví, hľadajú si tu svojich životných partnerov. Každý chalan, ktorý hrá u "salíkov" futbal a vie ešte navyše tri akordy na gitare, má svoj "fanklub". Kopa ľudí tam chodí len kvôli partii.


Presne tak. Keď bol na v našej farnosti istý kaplán, tak on okolo seba zhromažďoval deti, ale to tak, že najprv na omšu a potom sa možme baviť. A kázne mal normálne cca 6-7 min. Potom po omši sme išli na faru, alebo do Popradu na bowling, dokonca nás dvakrát zobral lyžovať Laughing Ale ostali tam len tí, ktorí ostali na omši. Asi dve tretiny deti sa vykašlalo na omšu aj na kaplana. Prišli tam len kvoli partii
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 15 08, 2008, 13:45    Predmet: odpoved Odpovedať s citátom

Mili priatelia hudby a vsetci, ktori tuto sekciu citate alebo budete citat,
tu, v predchadzajucich troch prispevkoch mate typicku ukazku toho, aki sa nestante... O, prosim nie...

Takze vazeny modus,

je mi uplne jedno, ze zastavate dominanciu organu.

Co sa tyka bodu 2, ak mate mladeznicku hudbu natolko v zuboch, ja nechapem Vas, preco "leziete" do sekcie Nova duchovna piesen - mladeznicka hudba?! To totiz nema logiku.

Kedze sa chcete silou mocou vyjadrovat ostro, dovolim si to aj ja. Je to ubohe, aby ste sa Vy aj Fero a vam podobni vyjadrovali s takou neuctou o salezianoch. Z toho, co o nich pisete vidim, ze vy nemate ani potuchy, co vsetko tato rehola robi.

Ak s tym mate vnutorny problem, O.K. Chodte si niekedy do krcmy na pivo a ohovarajte si, ako typicki obmedzenci s IQ 0-50. Mimochodom, vazne nechapem, preco sa hovori "klebeti ako baba", myslim, ze podaktori z vas muzov statocne predcite nas zeny...

Ja nehovorim, ze medzi salezianmi su vsetci svati a nerobia chyby. A kto je svaty... Vy azda? Posudzovat niekoho totiz mozete len ak ste sam svatec (co mimochodom ziadny svatec nerobi!). Ale myslim, ze o takych trivialnych pravdach by ste (ak ste krestan) mali davno vediet!

Mate pocit, ze som nahnevana? Presne tak! Pretoze ma uz fakt dozieraju ludia ako vy! Pripominate mi farizejov, ktori videli len pravidla pravidla a nic ine nez pravidla a ked prisiel medzi nich Sam Boh, nespoznali ho. Akoby aj mohli, ked si srdcia naplnili pychou a predstavou o svojej dokonalosti...
Vy mi pripadate presne taki isti. A kaslem na to, ci si o mne pomyslite, ze ja vas sudim. Ak nieco sudim, tak len vasu pychu a obmedzenost!

Ale najviac zo vsetkeho citim smutok. Pretoze vy len prilievate kniezatu tohto sveta olej do ohna... Precitajte si niekedy, co vsetko o cirkvi pise tento svet... To, co sa "u nas" urobi dobre, dostojne a pekne, o tom sa nepise. Ale ak synovia sveta niekde "vycmuchaju" povedzme knaza-pedofila, hned vie o tom cela planeta a pochopitelne, so vsetkou "paradou" a v palcovych titulkoch.

Tym, ze hanite takymto sposobom salezianov, pritom ani neuvadzate konkretne fakty, robite to iste, co cini tento svet.

Myslim, ze zly ma z vas ozaj radost...

A mna len stve, kolko ludskych mysli nevedomky krivite a zavadzate na cesty uplne vzdialene krestanskemu mysleniu... v ktorom predsa vladnu take vlastnosti ako laska, pochopenie, vludnost, tolerancia, dovera v Ducha Svateho...

Prosim vas, spamatajte sa.
Prestante urazat tych, co sa v Bozom mene snazia o nieco dobre. Aj vy by ste sa mali snazit... Ale ohovaranim nic dobre nedosiahnete, len nastvete dalsich takych cholerikov, ako som ja.
Mimochodom Modus, patrilo by sa aj predstavit, nemyslite? V opacnom pripade ste v mojich ociach zbabelec, co nema kuraz podpisat sa pod vlastny nazor.

Lucia Fojtikova
saleziani Trnavka-Bratislava
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 6 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.16 sekúnd