Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 457 návštevník(ov) a 1 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - hladam opravara
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Údržba a starostlivosť o píšťalové organy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
hladam opravara Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

poznate organara p. BALOGA s Budkoviec a vas nazor na neho
je dobry opravar
0%
 0%  [ 0 ]
je priemerny opravar
0%
 0%  [ 0 ]
nepustit ho k organu :-(
12%
 12%  [ 4 ]
nepoznam ho
87%
 87%  [ 29 ]
Celkom hlasov : 33

Autor Správa
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 15 04, 2008, 17:50    Predmet: hladam opravara Odpovedať s citátom

zdravim... hladam organara najlepsie z vychodneho slovenska (okres SO, MI, TV, HE) alebo ochotneho pricestovat, vedeli by ste mi niekoho dobreho a nie moc draheho odporucit?

Exclamation Nas p. farar zohnal isteho p. Baloga z Budkoviec vie niekto o nom nieco Idea Question

[size=x-small]mne sa moc nepozdava lebo uz hned po obhliadke nastroja nariadil skoro kompletne rozobrati pistal, vycistenie, namorenie, vymenu membran...proste vsetko... by sa chcel silou mocou hned pustit do roboty...
(neviem ako casto to treba ale bolo to vykonane asi pred 10 rokmi nejaky starym panom s Kosic, meno neviem)[/size]

Jednalo by sa o opravu hracieho stola - ostavaju niekedy "visiet" 2-3klavesy, pripadne keby sa dalo dohodnut s nim na rozumnej cene aj naladenie organu.

Uvitam aj organistu remeselnika-cloveka co je to ochotny spravit za nevelky peniaz, nakolko filialka si nemoze vela dovolit...do kostola chodi v nedelu asi 50-60ludi prevazne starych babiek...

Inac ja na organe nehram (aspon zatial nie hoci ma to laka uz dlhsiu dobu ale koli studiu sa nemam cas tomu venovat na serioznej urovni) ale rad spievam a ked viackrat v kuse hraje spodne B ta mi to dost vadi...Aj som sa chcel aj do opravy pustit, lebo asi viem kde je problem-oslabene spruzinky alebo ten filc je opotrebeny co zatvara dierky pre vzduch, ale sa bojim aby som daco nepokaslal...bol som pri tom ked sa opravoval organ a dost toho pametam lebo som im pomahal, ale mal som v tedy asi 12rokov...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 15 04, 2008, 18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

no, viem ze v Budkovciach je teraz udajne hojne organistov, ale o organarovi pocujem prvy krat... Ak aj je tak asi nieje nejak extra znamy Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 15 04, 2008, 20:14    Predmet: Re: hladam opravara Odpovedať s citátom

djmayo napísal:
zdravim... hladam organara najlepsie z vychodneho slovenska (okres SO, MI, TV, HE) alebo ochotneho pricestovat, vedeli by ste mi niekoho dobreho a nie moc draheho odporucit?

Exclamation Nas p. farar zohnal isteho p. Baloga z Budkoviec vie niekto o nom nieco Idea Question



pana baloga neodporucam kontaktovat.... bol som pri jednom organe, ktory "opravoval" cela "oprava" spocivala v tom, ze povysaval organ, rozreguloval mechy a vyhadzal zavazia z mechov.... vysledkom bol nasledujuci stav: mech pre dolny manual: povodny tlak: cca. 100 mm - po oprave 80... pre druhy manual ostal tlak nezmeneny a taktiez pre pedal ostal tlak nezmeneny.... logicky zaver bol, ze prvy a druhy manual vobec neladili.... PANA BALOGA AKO ORGANARA NEODPORUCAM
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
gianluigi
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: 15 04, 2008, 21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

nooo hojne ako hojne..2 sme tu Smile resp. 3....ale je mozne ze aj tu bude alebo by mal opravit nas stroj niekedy zaciatkom leta....ale skor by som dal niekoho skusejsieho ..no neviem nevidel som v som spociva jeho system prace
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 15 04, 2008, 21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

gianluigi napísal:
nooo hojne ako hojne..2 sme tu Smile resp. 3....ale je mozne ze aj tu bude alebo by mal opravit nas stroj niekedy zaciatkom leta....ale skor by som dal niekoho skusejsieho ..no neviem nevidel som v som spociva jeho system prace


tak si davaj pozor, aby Ti nevyhadzal tehly z mechu
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
gianluigi
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: 15 04, 2008, 21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

heh..zas ale ani Baxa tu pred 2 ci 3 rokmi vela nevycaroval..resp. neviem koho praca su pistaly zviazane nejakym povrazom ci co to je...ale keby dokazal take uz vyse polroka nefungujuce spojky dat do poriadku...ale prvorade su peniaze a este ked dedincan je , tak ze naladi a vycisti zadarmo...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 15 04, 2008, 22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

gianluigi a ty si z budkoviec ?? Very Happy ..., to sa bavime o budkovciach v okrese Mi?? asi 5 km od hatalova?? Very Happy ... ak ano, tak to som dost prekvapeny, ze Peto Vymazal sa stretol s pracou nejakeho Baloga z Budkoviec, to kde k tomu doslo??
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gianluigi
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: 15 04, 2008, 22:22    Predmet: Odpovedať s citátom

toMI napísal:
gianluigi a ty si z budkoviec ?? Very Happy ..., to sa bavime o budkovciach v okrese Mi?? asi 5 km od hatalova?? Very Happy ... ak ano, tak to som dost prekvapeny, ze Peto Vymazal sa stretol s pracou nejakeho Baloga z Budkoviec, to kde k tomu doslo??



3 km a 10 minut bicyklom ked idem pokukat na futbal Smile....a jak sa stretol to netusim..a ty odkial?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 16 04, 2008, 11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

hatalov Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gianluigi
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: 16 04, 2008, 15:22    Predmet: Odpovedať s citátom

toMI napísal:
hatalov Smile



fiha Very Happy co sa clovek nedozna..to do vas Laďo Adam chodi ne?...a k temu Balogovi, keby na men bolo, tak by som mu to nedal, predsa len skusenejsi len skusenejsi..a ked robi tak ako Peter V. spominal ta dovi dopo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 16 04, 2008, 17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, ze chodi...Lada je profik prvej triedy, ved on je u nas uz asi vyse 20 rokov. A to ja som si furt myslel, ze vas budkovsky organ je nezmar, nieco take ako mame na fare v Zbinciach, ten zatial slape jak hodinky zaplatPanBoh Razz . Horsie je to s tym v Hatalove...taky mam pocit, ze tam mame dobabranu vzdusnicu, alebo je vytvorena z nekvalitneho materialu, tak to v zime nehra Sad . Som zvedavy teraz v maji, jak pridem domov, ci sa chyti, alebo si na nom zahram az v lete cez prazdniny...uvidime Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gianluigi
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: 16 04, 2008, 18:02    Predmet: Odpovedať s citátom

toMI napísal:
Jasne, ze chodi...Lada je profik prvej triedy, ved on je u nas uz asi vyse 20 rokov. A to ja som si furt myslel, ze vas budkovsky organ je nezmar, nieco take ako mame na fare v Zbinciach, ten zatial slape jak hodinky zaplatPanBoh Razz . Horsie je to s tym v Hatalove...taky mam pocit, ze tam mame dobabranu vzdusnicu, alebo je vytvorena z nekvalitneho materialu, tak to v zime nehra Sad . Som zvedavy teraz v maji, jak pridem domov, ci sa chyti, alebo si na nom zahram az v lete cez prazdniny...uvidime Smile


noo o tom pohovorime na sukr. spravach bo to na dlhsie toto s ladom atd Very Happy ..a k tomu Balogovi, jeho otec znamy hudobnik bol, ze Pan hudobnik, ale o tom zeby nejake skusenosti aj s organmi mal..neviem o tom..len nedavno pocujedm odrazu uz je tu, uz hento, uz tamto
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 16 04, 2008, 20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ja neviem no, my sme na nas organ este volakedy davno, ale fakt davno volali nejaku firmu z kosic Vitez asi, alebo nejak na Vi... Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gianluigi
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: 16 04, 2008, 20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

toMI napísal:
ja neviem no, my sme na nas organ este volakedy davno, ale fakt davno volali nejaku firmu z kosic Vitez asi, alebo nejak na Vi... Smile


hej aj oco mi hovoril ze to dajaka zmisanina z rusnakov a take nemastne, neslane to je
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 16 04, 2008, 20:37    Predmet: Odpovedať s citátom

no to je take, ze oni su odbornici na zavadzanie vzduchoveho ventilatoru do organu, to robia fakt dobre.... o tom ziadna.... a ine zasahy do nasho nerobili,akurat ladili a take....a este nestriekanie prospektovych pistal... toneviem na co bolo dobre...ale mame ich krasne striebornucke Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Údržba a starostlivosť o píšťalové organy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.17 sekúnd