Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 401 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Čoskoro bude treba u nás nový organ
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Novostavby píšťalových organov na Slovensku

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Čoskoro bude treba u nás nový organ Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 01 06, 2008, 12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sa mi podarilo predsa len trochu p. farára ovplyvniť a kupovať nebude zatial nič a chce si to premyslieť. Vravel, niečo v tom zmysle, že pokým sa starý el. organ nepokazí nový zatila nebude a uvidí sa či sa podarí niečo ušetriť s peňazí, keďže sa u nás aj fara začala stavať, tak ktovie ako to bude. Ale moja túžba je keby bol píšťalľový organ a upravená akustika v kostole.... Som zvedaví, čo sa z toho vykľuje. Smile Pekný deň
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Giusi127
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 03. 2007
Príspevky: 127
Bydlisko: Ružomberok

PríspevokZaslal: 26 09, 2008, 19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

DJMAYO kde ste našli v prospekte organu v KE nad Jazerom, ktorý je z organového kovu drevenú píšťalu Bourdonu? Laughing Rolling Eyes
_________________
Jozef Plevák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 27 09, 2008, 0:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Giusi127 napísal:
DJMAYO kde ste našli v prospekte organu v KE nad Jazerom, ktorý je z organového kovu drevenú píšťalu Bourdonu? Laughing Rolling Eyes


Sak pisal som ze som sa poplietol. V prospekte by mal byt principal 8, Oktavbas 8 a aj Principal 4 na pozitive, vsetko s organoveho kovu vraj az z 97-98% obsah cinu. Buordon 16 je dreveny a nieje v prospekte. Inac organ je dobre spraveny vsade su lavicky, dostatok miesta takze je dobry pristup pri ladeni pripadne oprave. Ako lajik pri obhliadke som mal s toho nastroja velmi dobry pocit, navyse je to opus 2 cize pravdepodobne sa jedna o 2 organ z dielne p. Gabriela Biesa. Podla mojich info opus1 by mal byt nejaky pozitiv.

Tak trocha OT... je v Kosiciach este nejaky organ v dobrom stave v ktorom nemal prsty p. Bies Question

Ako pozeram Fero to stihol napisat skor Smile
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 28 09, 2008, 15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoznačne to zverte na starosť Gabimu Biesovi. On to urobí vysokokvalitne a nie najdrahšie !!!
Mechanika, dobrá dispozícia a kvalitná remeselnícka práca. Organ bude aj vyzerať, aj bude kvalitný. Silno pochybujem o tom, že by urobil niečo iné ako mechaniku. A jeho mechanika je fakt dobrá (vlastné skúsenosti). Urobil už viacero kvalitných kúskov (napr. Košice nad Jazerom, alebo v Poprade v Egidiu- jednomanual, ale lepši jak naš silovsky). On by to podľa mňa urobil najlepšie zo slovenských staviteľov organov
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Giusi127
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 03. 2007
Príspevky: 127
Bydlisko: Ružomberok

PríspevokZaslal: 28 09, 2008, 20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechal som sa uniesť...pardon Embarassed Crying or Very sad
_________________
Jozef Plevák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 29 09, 2008, 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Jednoznačne to zverte na starosť Gabimu Biesovi. On to urobí vysokokvalitne a nie najdrahšie !!!

Len pozor aby si neurazil ineho organara co je admin toho fora Cool

Co sa tyka p. Biesa u nas menil miesky ked prisiel prvy krat zobral listy asi po mesiaci prisiel namontovat (velmi nevadilo ze organ nehral, lebo dva - try tyzne ani nemal kto, inac by ich lepil na mieste).

Je pracovne velmi vytazeny, takze pokial sa da objednavka na novy organ, tak treba bude cakat mozno aj vyse roka, co nemusi byt zle, lebo sa mozno stihnu vyzbierat peniaze dokedy sa vobec zacne robit a ked sa vyzbiera viac bude moznost urobit nejake dispozicne zmeny, napr pridat jazyk (je to dost dobra polozka podla mojich info okolo 200t Shocked )...

Da sa z nim dobre porozpravat, ochotne vysvetli cely princip fungovania nastroja.Spravil cenu o 3 tisicky nizsiu oproti planu s tym ze, ked budu peniaze chce este prist nieco spravit, cize to ze nechce iba raz prist zhrabnut prachy a s Panom ... ale ma zaujem sa o nastroj aj starat. Vyjadril sa k stavu nasho organu a navrhol dalsi priebeh oprav.
Je fakt ze organ je intonacne mimo. Myslim tym ze organ tonovo nejak ladi, ale ten zvuk Principal8 (temny, smutny), salicional8 (skriekavy) daco strasne a kvinta2 2/3 (ani neladi hra si svoje) je nepouzitelny register , nastatastie aspon flauty su celkom pekne a oktava tiez ujde...len neviem kolko sa podari vyzbierat penazi ze co sa spravy a ci sa vobec este nieco spravy. Ludia nechapu co treba opravovat: "šak organ bavil aj predtim aj teras bavi a teľi peneži užav a išče ani šicko nezrobeno a že zaš budze treba dac peneži". Uz som aj rozmyslal ze vymenit prospekt za leskle cinove pistaly to by bolo aspon vidno, ale myslim si ze na nasu zrejme "bezcennu vypustku" to nieje dobra investicia pistaly za 70-80tisic...

Co sa tyka novych nastrojov tak mal som moznost o(s)kukat ten jazersky organ aj ked som v tedy este skoro vobec nevedel hrat a takisto mi strasny problem robili farebne prehodene klavesy. Ale ajtak zvukovo sa mi paci. Traktura chodi dost lahko na to ze som sa docital ze mechanika oproti pneumatike chodi tazsie, ta ked to porovnam s organom u nas, tak ta mechanika chodi inac ale lahsie a logicky bez oneskorenia (to ze ked je vytiahnutych viac registrov ze to ide tazsie ani nieje pravda). S pociatku sa mi zdal slabsi bas, ale ked sa vytiahlo vsetko pre pedal bolo to dost silne... Co sa mi na tom nastroji paci ze aj pri omsi cez tyzden je mozno pouzit dost velky pocet registrov a vytvorit rozmanitu farebnost roznou kombinaciou, sice niekedy to miestny organista podla mna trocha perahana Confused Question .

Z opravovanych nastrojov som sa bol ucit sa trapit organ v Humennom a tak spravena pneumatika...Pohladom do skrine som zistil ze dost veci poprerabal a podorabal (nova pistalnica pre Principal8 a samostatny registel Oktava4 (povodne ext.) urcite pridal tomu nastroju na kvalite) Takisto zgeneralkovany hraci stol - hralo sa perfektne. Organ bol pred opravou vo velmi zle (ne)hratelnom stave. Ked je nahodou nejaky problem tak mu daju vediet a ked ide okolo tak zabehne spravit. Ale ajtak pride aspon raz do roka kuknut sa...
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 29 09, 2008, 15:24    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak to je problém, lebo na klávesy by sa sa mal pozrieť iba "kedytedy" jak keď sa pozriem na klavesy na hudobnej častejšie ako raz za polminutu, tak hneď dostanem prednášku... nehovoriac o pozeraní na pedál Embarassed
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
josko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 13. 01. 2010
Príspevky: 6
Bydlisko: Bijacovce 111

PríspevokZaslal: 14 01, 2010, 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
djmayo napísal:
Frantisek Beer napísal:
djmayo napísal:
principal v KE na jazere vobec nehra zle nato ze je dreveny)


Principál v KE Nad Jazerom je z cínu - veď je v celom prospekte - odkiaľ máte že je drevený ?


Neviem, podla mojich info je v prospekte burdon



ako moze byt v prospekte burdon, ked v prospekte su vsetky pistaly z organoveho kovu??? kto podava taketo informacie???


Noooo.....u nás na dedine sa v roku 1993 vyhodil píšťalový organ....že vraj zaberal veľa miesta na chóre.....teraz je digitálny. Ja mám 18 rokov a hrávam už 5 rokov. A ten digitálny.....tak to je páni samá katastrofa....ja si moc náš starý organ nepamätám, ale môj tatko by vám o ňom niečo vedel povedať....ľutujeme že takýto skrat nastal v hlavách a dal sa vyhodiť starý...no toto...že vraj zaberal veľa miesta...čo si o tom myslíte??? Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 15 01, 2010, 12:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si o tom myslím, že katastrofálna chyba Sad .... Nič viac píšťaľový organ patrí do kostola aj keď zaberá trochu viac miesta...
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
josko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 13. 01. 2010
Príspevky: 6
Bydlisko: Bijacovce 111

PríspevokZaslal: 15 01, 2010, 13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

petoSova napísal:
Ja si o tom myslím, že katastrofálna chyba Sad .... Nič viac píšťaľový organ patrí do kostola aj keď zaberá trochu viac miesta...


To, že sa stála katastrofálna chyba máte pravdu. Ale tí, čo ho vyhadzovali, tak prišli nato až teraz po toľkých rokoch. Nám tento organ nestačí. Má slabý zvuk a pri každodennej sv. omši ho púšťame...dá sa to tak povedať skoro až na tutti.....a to nehovorím o slávnostiah, či každej nedelnej sv. omši. Čo by ste nám navrhli? ak dáme do situácie, že u vás sa stalo niečo podobné, čo by ste robili? Žiaľ, peniaze na nový nie sú...Sad Myslíte že do farského kostola by sa skôr hodili varhany? Chór nám zíva prázdnotou...Sad
Tá obec sú Bijacovce, ak chcete....pozrite si kde sú všetky organy na slovensku a tam nás nájdete...uvádza sa tam,že bol poruchový..Naozaj bol poruchový? jasne že nie.......Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 15 01, 2010, 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

My sme našu situáciu ešte nevyriešili, hráme na Hammonde bez aparatúry tiež takmer stále na plnú hlasitosť aby ho bolo vôbec počuť a čakáme ako sa rozhodne náš p. farár... Penaize nie sú a ľudia si tiež zvykli na to, že organ je tichý. Cez sviatky a slávnosti sa snažíme použiť takmer všetky použiteľné registre aby mal trochu slávnostnejší zvuk... My ako organisti to iným spôsobom ovplyvniť nevieme. Všetci vedia, že treba čosi nové, ale bez peňazí to nejde.

Ale synťák by som asi nezačal používať, aspoň ten čo máme my je tiež nič moc lebo je to také už dnes staré CASIO a nemá žiaden pekný organový zvuk. Je to syntetizátor - dajú sa tam navoliť a vytvoriť rôzne zvuky ale organových tam je veľmi málo.

Takže riešenie situácie je aspoň u nás také, že sa treba uskromniť a sem tam sa s p. farárom o tom porozprávať. Mi mu vravíme, že už to je viac než zlé. On o tom v podstate aj vie ale hovorí, že teraz s tým nemôže nič robiť... Tak hráme na tom čo máme a čakáme...
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
josko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 13. 01. 2010
Príspevky: 6
Bydlisko: Bijacovce 111

PríspevokZaslal: 15 01, 2010, 14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

petoSova napísal:
My sme našu situáciu ešte nevyriešili, hráme na Hammonde bez aparatúry tiež takmer stále na plnú hlasitosť aby ho bolo vôbec počuť a čakáme ako sa rozhodne náš p. farár... Penaize nie sú a ľudia si tiež zvykli na to, že organ je tichý. Cez sviatky a slávnosti sa snažíme použiť takmer všetky použiteľné registre aby mal trochu slávnostnejší zvuk... My ako organisti to iným spôsobom ovplyvniť nevieme. Všetci vedia, že treba čosi nové, ale bez peňazí to nejde.

Ale synťák by som asi nezačal používať, aspoň ten čo máme my je tiež nič moc lebo je to také už dnes staré CASIO a nemá žiaden pekný organový zvuk. Je to syntetizátor - dajú sa tam navoliť a vytvoriť rôzne zvuky ale organových tam je veľmi málo.

Takže riešenie situácie je aspoň u nás také, že sa treba uskromniť a sem tam sa s p. farárom o tom porozprávať. Mi mu vravíme, že už to je viac než zlé. On o tom v podstate aj vie ale hovorí, že teraz s tým nemôže nič robiť... Tak hráme na tom čo máme a čakáme...



Hovoríte že čakáte....hmmmm....viete že to, čo tu spomínate je presne ten problém aký aj my máme? My už čakáme 17 rokov a digitál nám pomaly ale iste odchádza...ja som sa aj snažil hovoriť s p. farárom a povedal, že teraz je už neskoro na píšťalový organ, lebo ľudia si už zvykli na digitál...strašne potichu....skúšali sme aj napojenie na zosilňovač, ale výsledok bol ešte horší..Sad tak aj my len ďalej trpíme, znášame a tiež čakáme...čo z toho bude. A u Vás je aký problém? Všimol som si, že hovoríte tiež o elektronike.....Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radka Horakova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 06. 2007
Príspevky: 213
Bydlisko: Poprad - Veľká

PríspevokZaslal: 15 01, 2010, 19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

josko napísal:
petoSova napísal:
My sme našu situáciu ešte nevyriešili, hráme na Hammonde bez aparatúry tiež takmer stále na plnú hlasitosť aby ho bolo vôbec počuť a čakáme ako sa rozhodne náš p. farár... Penaize nie sú a ľudia si tiež zvykli na to, že organ je tichý. Cez sviatky a slávnosti sa snažíme použiť takmer všetky použiteľné registre aby mal trochu slávnostnejší zvuk... My ako organisti to iným spôsobom ovplyvniť nevieme. Všetci vedia, že treba čosi nové, ale bez peňazí to nejde.

Ale synťák by som asi nezačal používať, aspoň ten čo máme my je tiež nič moc lebo je to také už dnes staré CASIO a nemá žiaden pekný organový zvuk. Je to syntetizátor - dajú sa tam navoliť a vytvoriť rôzne zvuky ale organových tam je veľmi málo.

Takže riešenie situácie je aspoň u nás také, že sa treba uskromniť a sem tam sa s p. farárom o tom porozprávať. Mi mu vravíme, že už to je viac než zlé. On o tom v podstate aj vie ale hovorí, že teraz s tým nemôže nič robiť... Tak hráme na tom čo máme a čakáme...



Hovoríte že čakáte....hmmmm....viete že to, čo tu spomínate je presne ten problém aký aj my máme? My už čakáme 17 rokov a digitál nám pomaly ale iste odchádza...ja som sa aj snažil hovoriť s p. farárom a povedal, že teraz je už neskoro na píšťalový organ, lebo ľudia si už zvykli na digitál...strašne potichu....skúšali sme aj napojenie na zosilňovač, ale výsledok bol ešte horší..Sad tak aj my len ďalej trpíme, znášame a tiež čakáme...čo z toho bude. A u Vás je aký problém? Všimol som si, že hovoríte tiež o elektronike.....Smile



Tá odpoveď Vášho pána farára je taká trápna, že sa mi až nechce veriť, že to povedal kňaz... Crying or Very sad
_________________
Radka Horáková, organistka v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Poprade a sv. Michala v Gánovciach
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 15 01, 2010, 22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

U nás je zase problém opačný, odchádza nám stará pneumatika ,nešťastne vynovená a rozšírená pred 10 rokmi istým nemenovaným organárom.Vážne sa uvažuje nad kúpou digitálu,lebo na nový píšťalový nie sú peniaze.A vlastne z reakcií niektorých kompetentných nám netreba ani digitál.Však môžme škriekať na nejakom synťáku.Najideálnejšie by pre niekoho bolo keby na opravu alebo kúpu by niekto dal peniaze,ale aj to by niekomu bolo ľúto že tie peniaze išli na organ.
Väčšina organárov čo sa na organ bola pozrieť nemá chuť sa do toho pustiť.Až na jednu výnimku,čo si veľmi vážim.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
josko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 13. 01. 2010
Príspevky: 6
Bydlisko: Bijacovce 111

PríspevokZaslal: 15 01, 2010, 22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero3 napísal:
U nás je zase problém opačný, odchádza nám stará pneumatika ,nešťastne vynovená a rozšírená pred 10 rokmi istým nemenovaným organárom.Vážne sa uvažuje nad kúpou digitálu,lebo na nový píšťalový nie sú peniaze.A vlastne z reakcií niektorých kompetentných nám netreba ani digitál.Však môžme škriekať na nejakom synťáku.Najideálnejšie by pre niekoho bolo keby na opravu alebo kúpu by niekto dal peniaze,ale aj to by niekomu bolo ľúto že tie peniaze išli na organ.
Väčšina organárov čo sa na organ bola pozrieť nemá chuť sa do toho pustiť.Až na jednu výnimku,čo si veľmi vážim.


A máte ten organ zaznamenaný v organoch , ktoré sa nachádzajú na Slovensku? Rád by som sa pozrel.....mňa fascinujú píšťalové organy. Máte hrací stôl od organovej skrine ďalej, alebo je hrací stôl pri organovej skrini? Mal som takú možnosť zahrať sv. omšu na organe s pneumatikou, ale tak toto už by som nechcel viac zažiť...neuveriteľné meškanie....a to sa hovorí, že ak hrací stôl je blízko skrine, tak meškanie by malo byť minimálne, alebo skôr žiadne. A vlastne tá pneumatika...to nebolo také malé výrobné nešťastie? Už som počul na pneumatiku všeliaké sťažnosti...a tak si robím prehľad, čo organu najviac vyhovuje.....Very Happy Ďakujem...Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Novostavby píšťalových organov na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.21 sekúnd