Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 403 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Finale Notepad
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Finale Notepad
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ako si píšete noty?
Chcel by som si kúpiť program na písanie nôt
33%
 33%  [ 6 ]
Noty píšem v legálne kúpenom notovom programe
27%
 27%  [ 5 ]
Stačia mi napísané ručne
16%
 16%  [ 3 ]
Noty nepíšem
22%
 22%  [ 4 ]
Celkom hlasov : 18

Autor Správa
michal62
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2007
Príspevky: 55
Bydlisko: Dubovce pri Skalici

PríspevokZaslal: 25 10, 2009, 20:31    Predmet: Finale Notepad Odpovedať s citátom

Práve som si kúpil Finale notepad, je to legálne, stojí to 9,95 USD a pri dnešnom kurze dolára to nestojí za reč. Len nech dolár už neklesá. To by ma trošku mrzelo, že som nebol dosť trpezlivý Smile

Ako si píšete noty?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lukasreges
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 16. 02. 2009
Príspevky: 28
Bydlisko: Poprad- matejovce

PríspevokZaslal: 25 10, 2009, 20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mám Sibelius 4 samozrejme nie kupený a stači mi to Cool
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MichalJurecko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 10. 2008
Príspevky: 89
Bydlisko: Spišské Podhradie

PríspevokZaslal: 25 10, 2009, 21:58    Predmet: MuseScore Odpovedať s citátom

Chyba ti tam možnosť v ankete, "píšem vo voľne šíriteľnom programe", keďže som zaritý linuxák Smile používam http://www.musescore.org/, ktorý je aj na WIN aj na LIN. Zatiaľ som nenarazil na žiadny problém. Tak toľko.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 26 10, 2009, 9:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsil som všeličo, vrátane Finale a Sibelia, ale najviac mi vyhovuje voľne šíriteľný Lilypond (pre Windows, Linux, aj Mac).
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Vladimír Kopec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 09. 2005
Príspevky: 265
Bydlisko: Oponice

PríspevokZaslal: 26 10, 2009, 14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím vás,
vedel by mi niekto poradiť program (voľne stiahnuteľný), v ktorom by sa dalo zapisovať v notácii ako je LS I alebo II? (noty bez "paličiek"?)
Ďakujem. V.
_________________
Mgr. Vladimír Kopec, organista, pedagóg.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 26 10, 2009, 14:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Vladimír Kopec napísal:
Zdravím vás,
vedel by mi niekto poradiť program (voľne stiahnuteľný), v ktorom by sa dalo zapisovať v notácii ako je LS I alebo II? (noty bez "paličiek"?)
Ďakujem. V.


Lilypond (pre Windows, Linux, aj Mac). Wink

napríklad... odporúčam najprv vytlačiť, potom porovnávať...
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Vladimír Kopec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 09. 2005
Príspevky: 265
Bydlisko: Oponice

PríspevokZaslal: 26 10, 2009, 14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem Smile
_________________
Mgr. Vladimír Kopec, organista, pedagóg.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MichalKukla
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 08. 2006
Príspevky: 8
Bydlisko: Lužianky

PríspevokZaslal: 02 11, 2009, 13:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých organistov a ďalších čitateľov. Uvedené 4 odpovede vevyjadrujú moju situáciu. Noty nepíšem, ale nie preto, že som s tým spokojný, ale nemám taký program, v ktorom by som sa bez problémov vyznal. Skúšal som Sibelius, aj Finale, naposledy Lilypond. Ten posledný sa mi zdá najzložitejší. Nemám k tomu "návod na obsluhu" alebo manuál v Slovenčine, ani Češtine. Aj s tým neviem, či by som to stopercentne ovládal. Tak ma napadlo, že by sa to malo učiť na ZUŠ vo vyšších ročníkoch. Tiež Diecézna komisia pre liturgickú hudbu (neviem presný názov) by mala napomôcť tomu, aby sa organisti (ktorí majú o to záujem) naučili písať noty na počítači.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 02 11, 2009, 17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal napísal:
Zdravím všetkých organistov a ďalších čitateľov. Uvedené 4 odpovede vevyjadrujú moju situáciu. Noty nepíšem, ale nie preto, že som s tým spokojný, ale nemám taký program, v ktorom by som sa bez problémov vyznal. Skúšal som Sibelius, aj Finale, naposledy Lilypond. Ten posledný sa mi zdá najzložitejší. Nemám k tomu "návod na obsluhu" alebo manuál v Slovenčine, ani Češtine. Aj s tým neviem, či by som to stopercentne ovládal. Tak ma napadlo, že by sa to malo učiť na ZUŠ vo vyšších ročníkoch. Tiež Diecézna komisia pre liturgickú hudbu (neviem presný názov) by mala napomôcť tomu, aby sa organisti (ktorí majú o to záujem) naučili písať noty na počítači.


Seriózna sadzba nôt je relatívne zložitá záležitosť, preto aj program, ktorý ju má zvládnuť nemôže byť jednoduchý. Zároveň nie je potrebné ho "stopercentne ovládať" (nikto nepotrebuje všetko).

Čo sa týka návodu, v každom prípade je veľmi dobré, ak človek ovláda aj nejaký svetový jazyk, to sa zíde na každom kroku. Kým ho neovládaš, môžeš skúsiť požiadať o pomoc niekoho, kto sa už v danom programe vyzná lepšie... S lilypondom som ochotný pomôcť. Zo začiatku to síce vyzerá ťažko, ale naozaj to stojí za to...
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
AlbertSobek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 02. 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: Hertník

PríspevokZaslal: 02 11, 2009, 20:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Používam už dlhšie zakúpený Print Music,
je k nemu český manuál.
Cena primeraná.
Odporúčam.

Albert
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
stefan.ilas
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 11. 2008
Príspevky: 87
Bydlisko: Beharovce (prechod. Košice)

PríspevokZaslal: 28 12, 2009, 8:38    Predmet: Odpovedať s citátom

doteraz som používal sibelius 5, už mám k dispozícii aj sibelius 6, no na môj starý pc to nechcem inštalovať, lebo už by to asi nezvládol 100%-ne, po novom roku si idem totiž kúpiť nový notebook. S 5-kou som spokojný, no teším sa na prácu so 6. Bol som na jednej prednáške, kde jeden pán, ktorý sám sa podieľa na jeho výrobe nám o ňom čo to povedal a aj názorne predviedol. Dodal nám na dvd aj jeho vlastnú prezentáciu o ňom a ešte stručný návod, kde sú iba potrebné informácie, ktoré pri praktickom používaní veľmi pomôžu (klávesové skratky, rôzne vymoženosti atď)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Stanley
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 06. 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 28 12, 2009, 13:00    Predmet: Odpovedať s citátom

stefan.ilas napísal:
doteraz som používal sibelius 5, už mám k dispozícii aj sibelius 6, no na môj starý pc to nechcem inštalovať, lebo už by to asi nezvládol 100%-ne, po novom roku si idem totiž kúpiť nový notebook. S 5-kou som spokojný, no teším sa na prácu so 6. Bol som na jednej prednáške, kde jeden pán, ktorý sám sa podieľa na jeho výrobe nám o ňom čo to povedal a aj názorne predviedol. Dodal nám na dvd aj jeho vlastnú prezentáciu o ňom a ešte stručný návod, kde sú iba potrebné informácie, ktoré pri praktickom používaní veľmi pomôžu (klávesové skratky, rôzne vymoženosti atď)


Prosím Ťa, ak máš ten návod v elektronickej podobe, na Sibelius 5 alebo 6 (ja mám päťku) nemohol by si ho posunúť? Veľmi by mi to pomohlo.

Ďakujem. Stanley
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.15 sekúnd