Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 320 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Reformátor - Deformátor JKS
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Reformátor - Deformátor JKS Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 15 04, 2009, 21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Michael Augustín napísal:
Milý Fero, poprosím Vás aby ste neútočili na Petra Vymazala, ja som osobne tomuto človeku vďačný za veľa,čo sa týka opravy nášho organu a odporúčam, aby ste ho aj vy niekedy počuli hrať naživo a vypočuli si jeho improvizačné schopnosti, ktoré mu môžme nejeden organista v dobrom závidieť. Ak máte vyštudovanú cirkevnú hudbu, tak ako Peťo, tak potom nech sa páči, rýpte...ale rýpte do témy. Myslím, že on vie o čom hovorí v tejto téme, lebo má k tomu dosť blízko.


Ja nerýpem ,ja len vyslovujem svoj názor,ktorý som nadobudol po niekolkých mesiacoch čítania príspevkov pána Vymazala.A je mi jedno či má niekto vyštudovanú takú alebo onakú školu.Jednoducho jeho príspevky sú povýšenecké.Ale to zase neznemená,že je zlý organista.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 15 04, 2009, 22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero3 napísal:
Michael Augustín napísal:
Milý Fero, poprosím Vás aby ste neútočili na Petra Vymazala, ja som osobne tomuto človeku vďačný za veľa,čo sa týka opravy nášho organu a odporúčam, aby ste ho aj vy niekedy počuli hrať naživo a vypočuli si jeho improvizačné schopnosti, ktoré mu môžme nejeden organista v dobrom závidieť. Ak máte vyštudovanú cirkevnú hudbu, tak ako Peťo, tak potom nech sa páči, rýpte...ale rýpte do témy. Myslím, že on vie o čom hovorí v tejto téme, lebo má k tomu dosť blízko.


Ja nerýpem ,ja len vyslovujem svoj názor,ktorý som nadobudol po niekolkých mesiacoch čítania príspevkov pána Vymazala.A je mi jedno či má niekto vyštudovanú takú alebo onakú školu.Jednoducho jeho príspevky sú povýšenecké.Ale to zase neznemená,že je zlý organista.


Ja sa musím len pripojiť....mám bohaté skúsenosti, s týmto štýlom "komunikácie" ak sa to tak dá...resp. dalo nazvať.....ale to je už preč, ale ako vidím Peter si z toho vôbeč nič neodniesol....a ten pojem kancionál, za ktorý aj mne vyhuboval je použitý v samotnom LS1..tak často ospevovanom.....takže niekto tu robí zbytočný poplach.....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Martin Petrek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 67
Bydlisko: Nové Mesto

PríspevokZaslal: 16 04, 2009, 10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

V samotnom JKS sa pri piesňach dosť často odvolávajú na starý "kancionál". A myslím, že to evanjelický kancionál nebol.

Je to také hrozné, keď sa tej knihe pozve kancionál?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 16 04, 2009, 16:46    Predmet: Odpovedať s citátom

AD.1. - Kancionál majú bratia evanjelici

AD 2. - Text piesne Tiekla voda z pravej strany je určite vhodnejší, ako Zrel som vodu... Aj v Zjavení apoštola Jána sa píše: A videl som vytekať vodu...

AD.3. - Budťe tak láskavý, milý kolega, a preučte si ľudí túto pieseň tak, ako sa v súčasnosti spievať má - podľa nových JKS, a neosočujte ľudí, ktorí sa snažia niečo dobré urobiť pre liturgiu...

A dovoľte mi ešte jednu otázku: vaša hra pri liturgií je aká??? Povznáša, alebo kazí vkus veriacich????

Ale to, že jedni spievajú "vypočuť s pobožnosťou" a iní "sláviť s veľkou zbožnosťou", nie je problém tých, ktorí text zmenili k niečomu, čo je vhodnejšie... Sv. omša sa nevypočúva.... Sv. omša sa slávi... Možno by bolo vhodné zamerať sa na problém nenosenia spevníkov do kostola, prípadne nosenia starých spevníkov... A nie očierňovať reformátorov JKS


Toto sú slová, ktoré Peter v téme použil. Nehnevajte sa priatelia, ale nechcite aby som si o Vás myslel, že sa tu pohybujú samé urážlivé osoby.

Osobne v tých príspevkoch nevidím nič vulgárne, urážlivé a agresívne.
To, že je použitý mierne ironický štýl, s tým sa dokonale stotožňujem. Ak na niečom dlho pracujete a 100 ľudí sa Vás slušne opýta, kedy to bude už bude hotové, tak odpoviete. Ale príde niekto človek č. 101 a začne Vás osočovať, bez toho, aby poznal okolnosti a pozadie veci a nazývať Vás neschopným deformátorom...no nenaštvali by ste sa?

Osobne ma na tomto fóre iritujú, a nie len mňa, niektorí noví prispievatelia, ktorí len čo sa zaregistrujú zakladajú tému bez rozmýšľania nad tým, čo píšu. Nie je to tu prvý raz. Veď sa najprv pozriem, či sa tu už náhodou v niektorej téme nepreberalo a väčšinou sa tu mnohé veci preberali z mnohých uhlov pohľadu. V mnohých týchto témach nájdeme aj odpovede kompetentných ľudí a odborníkov, ktoré môžu nasmerovať nových prispievateľov a uspokojiť ich otázky. Niekedy im naozaj prajem, aby si noví prispievatelia zložili čierne okuliare a kriticko-deštruktívny pohľad zmenili na objektívno-konštruktívny, aj na základe toho, čo si prečítajú v preberaných témach a až potom nech reagujú.
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 16 04, 2009, 17:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Michael Augustín, pre vás je to asi sranda, keď ľudia majú tri druhy spevníkov a v nich dva druhy slov. V poriadku, že sa na tom pracuje, no nie príliž dlho? Veď keď to nestíha jeden človek, nech to robia viacerí. Že by sa nenašli? Skúste mu pomôcť, možno to pôjde rýchlejšie a aspoň nebudeme o to dlhšie musieť dávať pozor na to, či a v akej piesni sa zmenilo pár slov. A tá podotázka o mojej hre ... nekomentujem. To môže napísať len riadne povíšený človek.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 16 04, 2009, 18:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PavolT napísal:
Michael Augustín, pre vás je to asi sranda, keď ľudia majú tri druhy spevníkov a v nich dva druhy slov. V poriadku, že sa na tom pracuje, no nie príliž dlho? Veď keď to nestíha jeden človek, nech to robia viacerí. Že by sa nenašli? Skúste mu pomôcť, možno to pôjde rýchlejšie a aspoň nebudeme o to dlhšie musieť dávať pozor na to, či a v akej piesni sa zmenilo pár slov. A tá podotázka o mojej hre ... nekomentujem. To môže napísať len riadne povíšený človek.


Ak môžem povedať....nechajte to tak...pretože do múdreho stačí ťuknúť, do blbého treba kopnúť....a akože Peter neprestane nikdy...a tým že vôbec na to pán Pavol reagujete, len prilievate olej do ohňa....a vodu na mlyn Petrovi....
Bola istá téma už dávnejšie..samozrejme už zamknutá...a tam to už nebolo "fórum"...ale hrubé osočovanie a presadzovanie si vlastných "vízií"...potom to utíchlo..a opäť sa to objavovalo v ďaľších a ďaľších témach....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Viliam Gurbal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 04. 2006
Príspevky: 131
Bydlisko: Jantárová 2, Košice

PríspevokZaslal: 16 04, 2009, 18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, načo míňať toľko energie na vzrušené debaty?

Naposledy upravil Viliam Gurbal dňa 18 04, 2009, 6:51, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 16 04, 2009, 20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PavolT napísal:
Michael Augustín, pre vás je to asi sranda, keď ľudia majú tri druhy spevníkov a v nich dva druhy slov. V poriadku, že sa na tom pracuje, no nie príliž dlho? Veď keď to nestíha jeden človek, nech to robia viacerí. Že by sa nenašli? Skúste mu pomôcť, možno to pôjde rýchlejšie a aspoň nebudeme o to dlhšie musieť dávať pozor na to, či a v akej piesni sa zmenilo pár slov. A tá podotázka o mojej hre ... nekomentujem. To môže napísať len riadne povíšený človek.


Pre mňa je sranda to, že ste prišli, spravili víchor, akoby ste odhalili niečo nové a fascinujúce a pritom my sme sa tu nad tým dávno trápili a pochopili sme. Nie ste sám, je nás tu veľa. Ja vám to poviem takto: Čo je lepšie? Keď to robí veľa ľudí, ktorí by pracovali nezávisle od seba a dokašľalo by sa to celé iba takýmto spôsobom (vieme z praxe a zo života ako to chodí: koľko ľudí, toľko chutí) alebo keď to robí jeden človek a robí to poriadne? (...) v JKS je vyše 500 piesní. Sme ľudia študujúci a pracujúci. Je len naša dobrá vôľa, že hrávame a spievame. A aj to, že si nájde niekto čas pomimo mnoho ďaľších starostí na to, aby sa venoval JKS. Zmeny v JKS nie sú až také horibilné- hovorilo sa tu, že sa zo dá riešiť aj cez papieriky s textami do lavíc. Ak nemáte s tým trpezlivosť, to nie je náš problém. Hrávam, chodím do kostola, prehrabujem sa v modlitebných knižkách. Ale ešte sa mi nestalo, že by sa prekrikovali 3 skupiny ľudí s úplne odlišnými textami na základe toho, že každý má inú knižku. Aj to sa dá riešiť, ak sa to vám stalo. Kúpte do lavíc znotované JKS-ky, býva dokonca na to aj akcia v SSV a budú vám všetci spievať rovnako. Ja osobne si počkám na zmeny, ktoré prídu onedlho, s novým JKS pre organistov. Buďte trpezlivý, prosím vás. Nemám rád, keď si ľudia predstavujú veci tak, že všetko bude hneď lusknutím prsta.
Matúš, nerozumiem tvojim invektívam.
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 17 04, 2009, 10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Matúš, nerozumiem tvojim invektívam.


Nevadí...však neboli adresované Tebe.....ale Petrovi...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 17 04, 2009, 11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

matus napísal:
Nevadí...však neboli adresované Tebe.....ale Petrovi...



NO, som zvedavý, že či mi toto všetko povieš aj do tváre, keď sa stretneme...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RastislavPodpera
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 235
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 17 04, 2009, 11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Priatelia, dialógy, ktoré vedú dve osoby, patria do "súkromnych správ", nie na fórum. Prosím, využívajte ich. Ušetríte nás...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 17 04, 2009, 11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, nechajte to tak. Asi to nikam nepovedie. Túto tému som založil na to, aby som zistil prečo a kto mení staré zaužívané texty. No ešte by som položil poslednú otázku k téme: Bude nový JKS pre organistov úplne zhodný so znotovaným Jks pre ľud? ( Niektorý ho už majú, taký v modrosivom obale, opravené druhé vydanie, r. 2006 ). Predišlo by sa tím zbytočným nákupom a míňaniu peňazí.
P.S. Buďem najradšej, keď mi odpovie pán Peter Vymazal
ĎAKUJEM
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 17 04, 2009, 11:45    Predmet: Odpovedať s citátom

PavolT napísal:
Chlapi, nechajte to tak. Asi to nikam nepovedie. Túto tému som založil na to, aby som zistil prečo a kto mení staré zaužívané texty. No ešte by som položil poslednú otázku k téme: Bude nový JKS pre organistov úplne zhodný so znotovaným Jks pre ľud? ( Niektorý ho už majú, taký v modrosivom obale, opravené druhé vydanie, r. 2006 ). Predišlo by sa tím zbytočným nákupom a míňaniu peňazí.
P.S. Buďem najradšej, keď mi odpovie pán Peter Vymazal
ĎAKUJEM


Samozrejme... Texty do piesní prepisujem z aktuálneho spevníka pre veriacich... myslím, že táto debata, ktorá tu bola iba vyvolala zbytočné vášne a rozkoly... nové texty treba akceptovať a naučiť ich zhromaždenie veriacich... a nevšímať si zbytočné komentáre kňazov, ktorí nemajú záujem o nové texty a nové piesne...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 17 04, 2009, 12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
matus napísal:
Nevadí...však neboli adresované Tebe.....ale Petrovi...



NO, som zvedavý, že či mi toto všetko povieš aj do tváre, keď sa stretneme...


Ja som sa vyjadril už dávnejšie....a nechce sa mi v tom opäť rýpať...mne je úplne jedno, kto si čo o tom myslí...len som sa bavil s pánom Pavlom a dal som mu za pravdu, a opäť si sa do toho začal miešať, ako vždy...tak ako to bolo v téme o organe v NM, kedy si sa stále vyjadroval, hoci nikto sa o to neprosil....buď daj odpoveď na ktorú si tázaný, alebo nehovor nič....nemusíš mať za každým posledné slovo....uznaj si, že sú aj väčší odborníci ako si ty, ako ja a ako väčšina prispievateľov..

Keď chceš, vytlačím si celú túto tému a svoje príspevky a môžem Ti ich kľudne predniesť na živo, aby si bol spokojný....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 17 04, 2009, 16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PavolT napísal:
Chlapi, nechajte to tak. Asi to nikam nepovedie. Túto tému som založil na to, aby som zistil prečo a kto mení staré zaužívané texty. No ešte by som položil poslednú otázku k téme: Bude nový JKS pre organistov úplne zhodný so znotovaným Jks pre ľud? ( Niektorý ho už majú, taký v modrosivom obale, opravené druhé vydanie, r. 2006 ). Predišlo by sa tím zbytočným nákupom a míňaniu peňazí.
P.S. Buďem najradšej, keď mi odpovie pán Peter Vymazal
ĎAKUJEM


Aj keby bol, tak o málo rokov bude zas nové vydanie vreckového JKS s iným textom a ľudia budú zas spievať dačo iné ako organista. Ja hrajem z JKS z roku pána, v ktorom je ešte napr. Miserere, miserere, ach smiluj sa nado mnou... A to mi stačí, lebo slová mám poopravované podľa nových
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.16 sekúnd