Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 297 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Je organ len hobby?
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Hobby alebo zarobková činnosť?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Je organ len hobby? Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JozefMazur
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2007
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: 29 04, 2007, 17:04    Predmet: Pokračovanie diskusie Odpovedať s citátom



Naposledy upravil JozefMazur dňa 17 08, 2007, 13:52, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 29 04, 2007, 17:11    Predmet: Re: Pokračovanie diskusie Odpovedať s citátom

JozefMazur napísal:
Hrať len pre peniaze je určite neprijateľné, ale rovnako si myslím, že hrať len ako pouličný hudobník odovzdaný na milosť a nemilosť okoloidúcich je rovnako neprijateľné a ponižujúce.



myslim, ze keby sme hrali pre peniaze, tak uz nehrame vobec......
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Alexandra_2306
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 10. 2006
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 30 04, 2007, 21:13    Predmet: pokračovanie diskusie Odpovedať s citátom

Citácia:
...hľadať a diskutovať o prijateľnom spôsobe financovania organistov. Určite
jestvujú rôzne formy a spôsoby ako to dosiahnuť. V rôznych farnostiach majú rôzne spôsoby.


je to na samotnom organistovi ako bude pristupovať k svojej či už zárobkovej hobby alebo bezzárobkovej hobby. Začiatok tejto funkcie resp. príchod nového kňaza určuje chod tejto činnosti. (čiže aj to či je za to zaplatené alebo nie.)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 01 05, 2007, 8:40    Predmet: Re: pokračovanie diskusie Odpovedať s citátom

Alexandra_2306 napísal:
je to na samotnom organistovi ako bude pristupovať k svojej či už zárobkovej hobby alebo bezzárobkovej hobby. Začiatok tejto funkcie resp. príchod nového kňaza určuje chod tejto činnosti. (čiže aj to či je za to zaplatené alebo nie.)



suhlasim.... su knazi, ktori si potrpia na dobru organovu hudbu.... pripadne organistovi aj zvysia plat ( vlastna skusenost ), ale su aj taki, co to maju "na haku"....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
nero276
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 12. 2006
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: 06 05, 2007, 16:28    Predmet: Prosim o vypomoc... Odpovedať s citátom

Chcem poziadat organistov,ktori by mali zaujem, o vypomoc z blizkeho okolia na hranie pri svätych omsiach pocas sobôt a nediel v rímskokatolíckom farskom kostole vsetkych svätych v Bytci. Sv. omse byvaju v sobotu o 18.00 a v nedelu o 6.30 , 8.00 , 10.00 a 18.00. Som student a vzhladom na vzdialenost od miesta,kde momentalne byvam, je velmi narocne a uz aj casovo neunosne cestovat taku velku vzdialenost. Preto vas chcem poprosit ktori ste z okolia Bytce a mali by ste zaujem vypomahat ako organista vo farnosti Bytca, kontaktujete ma na e-mail uvedeny v mojom profile. Zelam vela uspechov a tesim sa na spolupracu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 11 05, 2007, 18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Vazene damy, vazeni pani....tak toto forum je velmi zaujimave....da sa na tom celkom dobre zasmiat...(do soku ma dostal nejaky asi 14 rocny chlapec (asi Jeffito, sorry ak som sa netrafil), ale dobre si ma pobavil- ze nech ti chudacikovi platia, lebo musis trenovat hodku na organe)...poviem vam len tolko - ja kebyze si mozem zahrat na organe tak este niekomu za to doplatim Laughing a nie brat peniaze...a dalej vrelo odporucam nech sa radsej v kostole hra s akymkolvek laikom,ktory by hral len jednou rukou bez akordov, hlavne nech trafi melodiu, lebo u nas to je tak...pan kantor sem tam nechodi, a to co stavaraju nase babky tak to je fakt "umenie", este aj pan farar je taky spevavejsi typ...ze sa spieva cela omsa od A po Z...heh a kym sa naucili nase babky spievat KREDO tak im to trvalo asi rok, chvalabohu, ze to pocujem len 5 mozno 6 krat za rok ked odbehnem domov...sice furt to je dokriva Very Happy, ale ako tak to uz sedi...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 11 05, 2007, 21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

toMI napísal:
Vazene damy, vazeni pani....tak toto forum je velmi zaujimave....da sa na tom celkom dobre zasmiat...(do soku ma dostal nejaky asi 14 rocny chlapec (asi Jeffito, sorry ak som sa netrafil), ale dobre si ma pobavil- ze nech ti chudacikovi platia, lebo musis trenovat hodku na organe)...poviem vam len tolko - ja kebyze si mozem zahrat na organe tak este niekomu za to doplatim Laughing a nie brat peniaze...a dalej vrelo odporucam nech sa radsej v kostole hra s akymkolvek laikom,ktory by hral len jednou rukou bez akordov, hlavne nech trafi melodiu, lebo u nas to je tak...pan kantor sem tam nechodi, a to co stavaraju nase babky tak to je fakt "umenie", este aj pan farar je taky spevavejsi typ...ze sa spieva cela omsa od A po Z...heh a kym sa naucili nase babky spievat KREDO tak im to trvalo asi rok, chvalabohu, ze to pocujem len 5 mozno 6 krat za rok ked odbehnem domov...sice furt to je dokriva Very Happy, ale ako tak to uz sedi...



tak toto som nempochopil
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Alexandra_2306
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 10. 2006
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 13 05, 2007, 19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Peter Vymazal napísal:
toMI napísal:
Vazene damy, vazeni pani....tak toto forum je velmi zaujimave....da sa na tom celkom dobre zasmiat...(do soku ma dostal nejaky asi 14 rocny chlapec (asi Jeffito, sorry ak som sa netrafil), ale dobre si ma pobavil- ze nech ti chudacikovi platia, lebo musis trenovat hodku na organe)...poviem vam len tolko - ja kebyze si mozem zahrat na organe tak este niekomu za to doplatim Laughing a nie brat peniaze...a dalej vrelo odporucam nech sa radsej v kostole hra s akymkolvek laikom,ktory by hral len jednou rukou bez akordov, hlavne nech trafi melodiu, lebo u nas to je tak...pan kantor sem tam nechodi, a to co stavaraju nase babky tak to je fakt "umenie", este aj pan farar je taky spevavejsi typ...ze sa spieva cela omsa od A po Z...heh a kym sa naucili nase babky spievat KREDO tak im to trvalo asi rok, chvalabohu, ze to pocujem len 5 mozno 6 krat za rok ked odbehnem domov...sice furt to je dokriva Very Happy, ale ako tak to uz sedi...



tak toto som nempochopil



ani ja
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 14 05, 2007, 16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Alexandra_2306 napísal:
ani ja



kam si dala fotku???
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Alexandra_2306
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 10. 2006
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 15 05, 2007, 11:11    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Alexandra_2306 dňa 21 10, 2011, 16:19, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 31 07, 2007, 14:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak mám byť úprimný tak na organe som hral organovu školu a JKS, ktoré ma vôbec nebavilo (predstavte si, že sa máte učiť hrať JKS 243 bez pedála). Hľadal som spôsob ako si privyrobiť, ale keľ som mal len 14rokov, mohol som sa bezmocne prizerať, ako iný roznášajú letáky. Tak som sa s otcom dohodol, že mi bude dávať za omšu prachy a preto som začal hrať v kostole. Začal by som aj tak, ale určite nie v 13, ale možno v 16,17.
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Tomas Socha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 02. 2006
Príspevky: 286
Bydlisko: Kuzmice, Nová 363/ KE Nad Jazerom

PríspevokZaslal: 31 07, 2007, 17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

hram 3 roky. beriem 500 mesacne u nas doma, 300 mesacne v kostole, de sme 2 kantori, 100 za omsu, ked zaskakujem v inom kostole /po dohode s kuratormi, samozrejme/. je to podla vas vela? podla mna urcite nie. 100 za omsu by mal byt podla mna standard.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 31 07, 2007, 17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Tak som sa s otcom dohodol, že mi bude dávať za omšu prachy a preto som začal hrať v kostole.




jeffito, si dost ubohy.... chyba ti troska skromnosti... v tvojom veku som bol stastny, ked mi niekto prihodil na zmrzlinu alebo na autobus...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefMazur
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2007
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: 31 07, 2007, 17:58    Predmet: Odpovedať s citátom



Naposledy upravil JozefMazur dňa 17 08, 2007, 13:49, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
JozefMazur
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2007
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: 31 07, 2007, 20:07    Predmet: Odpovedať s citátom



Naposledy upravil JozefMazur dňa 17 08, 2007, 13:49, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Hobby alebo zarobková činnosť? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
Strana 11 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.15 sekúnd