Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 403 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Je organ len hobby?
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Hobby alebo zarobková činnosť?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Je organ len hobby? Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pedro
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 10. 2005
Príspevky: 7
Bydlisko: Moyzesova 12, 05801 Poprad

PríspevokZaslal: 23 02, 2007, 11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľudia, ak sa len trochu pozriete do historie, staci si precitat napr. zivotopis Bacha od Morosova, tak zistite, ze organista, resp. regenschori bola velmi zodpovedna, kvalifikovana a riadne platena praca...v sucasnosti sa mi zda, kedze hram v meste a na dedine, v meste vlastne popri skole v ramci skolskej "praxe" a na dedine, lebo nema kto Confused ,ze sa to neda nazvat povolanim v pravom slova zmysle... vlastne v niektorych mestach si da hranim slusne privyrobit, ale na dedinach menej,...,cest vynimkam...
Ak sa k tomu clovek postavi ciste materialisticky a nebude sa pozerat na to, ze je to predsa len Sluzba Bohu, tak potom asi najlepsie "vynasaju" svadby a pohreby, nie??!! A velmi blizko ma tato problematika aj ku konfliktu zaujmov...Verim v Boha? ano... Hram mu na slavu? ano... takze pan farar, navalia prachy...trosku divne, nie?! I ked pravdou je, ze v dnesnej dobe aj tych par korun dokaze velmi potesit a najma pomoct...
A na zaver len chcem dodat, ze za tak stresove obdobia akymi su Vianoce, a najma Velka noc...no, zato by sa veru zislo priplatit Mr. Green
_________________
Pedro
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 23 02, 2007, 17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
Nech sa mi nikto nesnaží nahovoriť, že za jednu, dve omše denne a štyri omše v nedeľu chce 15 000 mesačne. Rolling Eyes

Vezmime si takýto príklad: Bežný organista v meste, zahrá denne jednu omšu ráno a jednu večer (pondelok až sobota) jedna omša trvá približne 60 min. Je minimálne slušné (a aj potrebné) aby bol na mieste aspoň 15 min. skôr. Cesta do kostola a späť mu trvá 40 min (určite to nie je prehnané, v mnohých prípadoch to trvá omnoho viac - z Myslavy sa do centra Košíc tiež nedostaneš skôr ako za 25 min.) V nedeľu sa síce nebude dopravovať stále tam a späť ale má prestoje - musí počkať na ďalšiu omšu. Ak to teda takto zrátame, jedna omša stojí organistu približne 115 min času.
Pri uvedenom počte omší je to týždenne približne 30 hodín. Určite sa dá polemizovať o tom, koľko trvá omša cez týždeň a podobne. Na druhej strane tu nie je zarátaný žiaden čas na štúdium, prípravu, údržbu organu, nácviky so žalmistami, prípadne so zborom ani nič podobné. Ak by išlo o seriózny pracovný pomer (čo by malo), musela by sa zohľadňovať minimálne práca v nedeľu a vo sviatok a mnoho ďalších detailov.
Ak by išlo o seriózny pracovný pomer, zamestnávateľ by mohol (a mal) vyžadovať profesionálny rozvoj, ktorému tiež treba venovať čas a tak ďalej a tak podobne...
Určite som tu nespomenul všetko čo s prácou organistu súvisí, malo by súvisieť alebo by mohlo súvisieť. Určite takto nevyťaží organistu každá farnosť, ale koľko zo slovenských farností, ktoré vyťažujú organistov aj viac má zamestnaného organistu?

Marek Klein, neorganista.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Pedro
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 10. 2005
Príspevky: 7
Bydlisko: Moyzesova 12, 05801 Poprad

PríspevokZaslal: 23 02, 2007, 20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nech sa mi nikto nesnaží nahovoriť, že za jednu, dve omše denne a štyri omše v nedeľu chce 15 000 mesačne.

... ako ludia, o com tocite??? Chcem vidiet toho organistu na zlatom koci s 15000 mesacne za par hodin prace... Ved sme na Slovensku...co by sme chceli? a este ked si zoberiete to mnozstvo kantorov, ktori nemaju hudobne vzdelanie, su samouci a pod..., tym nechcem nikoho urazit, lebo ja som tiez len samouk, az teraz to studujem...ale 15 papierov na mesiac...odkial ste nato prisli? Ak je to prehnany priklad, tak to chapem a beriem...

A k tomu Morosovi...cital som ho dokonale, lenze vtedy boli pomery uplne ine, a boli to fakt ze majstri hudobnici a casto i ucitelia, lenze oni z hudby zili, kdezto mi vacsinou hrame "vo volnom case" a popri praci...nie??? Samotny Bach bol najspickovejsim hudobnikom svojej doby, a nielen jej, a tiez ledva vyzil v urcitych obdobiach a bol prehadzovany sem a tam.

Skusme zit v realite a nechcime za Boziu sluzbu nekrestanske peniaze...co vy nato? Drzme sa pri zemi.
_________________
Pedro
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 23 02, 2007, 20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Pedro"]Nech sa mi nikto nesnaží nahovoriť, že za jednu, dve omše denne a štyri omše v nedeľu chce 15 000 mesačne.

... ako ludia, o com tocite??? Chcem vidiet toho organistu na zlatom koci s 15000 mesacne za par hodin prace... Ved sme na Slovensku...co by sme chceli? a este ked si zoberiete to mnozstvo kantorov, ktori nemaju hudobne vzdelanie, su samouci a pod..., tym nechcem nikoho urazit, lebo ja som tiez len samouk, az teraz to studujem...ale 15 papierov na mesiac...odkial ste nato prisli? Ak je to prehnany priklad, tak to chapem a beriem...




... a priprava na sv. omsu nie je adekvatny dovod na ocenenie??? Ved treba aj cvicit a pripravovat seba , zalmistu, zbor...... to nie je dovod na ocenenie prace??? Z vlastnej skusenosti viem, ze priprava zalmistu je niekedy kriz a utrpenie....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 23 02, 2007, 20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek, len tak na okraj - my sme si uz potykali, tak sa toho drz Wink
Frantisek_Beer napísal:

Neviem či som správne počítal, ale ak by sme si vzali príklad, že za 30 hodín mesačne by dostával 15 000 Sk, tak mi to vychádza tak, že jedna hodina = 500 Sk.
Aj keď organistom nie je hocikto, a je to dosť netradičné "povolanie", bolo by to sakramentsky veľa pýtať za jednu hodinu 500 Sk.

Ja som vypočítal 30 hodín týždenne, takže mesačne by to bolo najmenej 120 hodín, čo teda vychádza najviac 125 Sk na takto vypočítanú hodinu.
Za odbornú prácu sa aj na Slovensku inkasujú násobne vyššie ceny ako 500,- SK, zvlášť ak sa nejedná o prácu na plný úväzok.

Tým výpočtom som chcel naznačiť, že nie je vôbec problematické vyťažiť organistu na plný úväzok (čo by malo byť 40 hodín týždenne), keďže aj takí čo to robia popri... tomu venujú času až až.

Frantisek_Beer napísal:
A len tak mimochodom, z Myslavy k Domu umenia sa dostanem podľa oficiálneho cestovného poriadku za 12 minút, v praxi za 15 Wink

To rátaš iba čistú jazdu trolejbusom. Od Domu umenia cca 6 min rýchlej chôdze... ak ti trolejbus ujde pred nosom tak prirátaj 20 min, alebo polhodinku...

Pedro napísal:
...lenze vtedy boli pomery uplne ine, a boli to fakt ze majstri hudobnici a casto i ucitelia, lenze oni z hudby zili, kdezto mi vacsinou hrame "vo volnom case" a popri praci...nie???
...
Skusme zit v realite a nechcime za Boziu sluzbu nekrestanske peniaze...co vy nato? Drzme sa pri zemi.

Toto vyznieva, akoby živiť sa organovaním v kostole bolo hriechom Shocked
Pre majstra hudobníka by malo byť hanbou byť zamestnaný ako organista v chráme?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 24 02, 2007, 9:05    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.


Inou vecou je, keď má organista viacero omší a iných obradov za deň. Sám dobre viem, že je to ťažko stíhať popri práci (resp. škole). Žiaľ, nie sme na takej úrovni, že by sa organista uživil len touto činnosťou. A zdá sa, že to tak ani nebude... My organisti by sme to brali. Ale ako by sa na to pozerali "neorganisti" prípadne neveriaci? Pozrite, ta ja driem ako drevorubač, upratovačka, pri bežiacom páse, atď. za smiešnych 9000SK a on - zahrá v kostole 1 hodinku a pýta za to 20000SK, lebo je umelec? Totižto neorganista nevie, čo je za tým. A aj keby to vedel, tak by pravdepodobne neuznal, že to treba oceniť.




Pan kolega, preco porovnavas zamestnanie upratovacky a drevorubaca s organovaním??? Hra pri liturgii vyzaduje urcitu pripravu, cvicenie... Je to cas, ktory by sme mohli stravit aj inde, ale my ho vyuzivame na pripravu na studenych choroch a obcas aj pri pokazenych a rozladenych organoch... Nikto nepyta 20000 SK za omsu..... Skor 20 000 SK za ORGANIZACIU SPEVU A CHRAMOVEJ HUDBY ZA 1 MESIAC.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 24 02, 2007, 9:18    Predmet: Odpovedať s citátom

exitus napísal:
joozi napísal:
Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.

Inou vecou je, keď má organista viacero omší a iných obradov za deň. Sám dobre viem, že je to ťažko stíhať popri práci (resp. škole). Žiaľ, nie sme na takej úrovni, že by sa organista uživil len touto činnosťou. A zdá sa, že to tak ani nebude... My organisti by sme to brali. Ale ako by sa na to pozerali "neorganisti" prípadne neveriaci? Pozrite, ta ja driem ako drevorubač, upratovačka, pri bežiacom páse, atď. za smiešnych 9000SK a on - zahrá v kostole 1 hodinku a pýta za to 20000SK, lebo je umelec? Totižto neorganista nevie, čo je za tým. A aj keby to vedel, tak by pravdepodobne neuznal, že to treba oceniť.


Pan kolega, preco porovnavas zamestnanie upratovacky a drevorubaca s organovaním??? Hra pri liturgii vyzaduje urcitu pripravu, cvicenie... Je to cas, ktory by sme mohli stravit aj inde, ale my ho vyuzivame na pripravu na studenych choroch a obcas aj pri pokazenych a rozladenych organoch... Nikto nepyta 20000 SK za omsu..... Skor 20 000 SK za ORGANIZACIU SPEVU A CHRAMOVEJ HUDBY ZA 1 MESIAC.


To s tou sumou 20 tisic som myslel tak, ze denne zahras 1 hodinu a za cely mesiac dosanes 20 tisic. Samozrejme, ze to by bol len nejaky ideal. A tuto jednu hodinu denne + povedzme dalsie 1-2 na pripravu - som chcel prirovnat k osobam tazko pracujucim, povedzme pri beziacich pasoch, kde 8 alebo aj viac hodin denne stoja na nohach a kazdych 30 sekund robia tie iste ukony. Navyse su sledovani kamerami a nemozu poriadne odbehnut na WC. Ak dostanu za to 10-12 tisic tak hovoria o perfektnom plate.

Na druhej strane, nas organovanie bavi a ak by sme za sluzbu Bohu pytali plat, tak potom aka bude nasa odmena v nebi? Ale zase ina vec je, ked je niekto renschori, kadzu nedelu spieva latinsku omsu s 20-30 clennym zborom a chodi vystupovat aj po inych kostoloch resp. po svete. Ja som skor myslel beznych organistov, ktori denne zahraju 1 omsu, na Velku noc a na Vianoce nacvicia nieco so zborikom a to je vsetko.

Ak takemu organistovi farnost prejavi vdaku urcitou sumou, je to pekne gesto. Ale nepacilo by sa mi, keby organista sam od seba peniaze pytal, alebo by vyzadoval zvysenie odmeny. No este v ramci normy by bolo, keby deklaroval, ze cestuje a mesacne precestuje tolko a tolko pripadne ma ine naklady. To by mala farnost preplacat.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 24 02, 2007, 17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja v kostole sedím dve a pol hodiny pred omšou a cvičím, lebo hrať som začal v októbri. A zadarmo?
Veď to môžem robiť hocičo iné.
Už len za to by sa zaslúžili prachy
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 24 02, 2007, 21:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Ja v kostole sedím dve a pol hodiny pred omšou a cvičím, lebo hrať som začal v októbri. A zadarmo?
Veď to môžem robiť hocičo iné.
Už len za to by sa zaslúžili prachy




Ked budes mat nejaku prax za sebou, tak potom "vystrkuj rozky" a pytaj peniaze. Ja som zacinal s 30 SK za omsu a to mi urcil moj sef... A bol som stastny, ze som mohol hrat v kostole. A ked to beries takto, ze "mozes robit nieco ine", tak radsej rob nieco ine, lebo z hry na organe treba mat aj radost....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 24 02, 2007, 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Ja v kostole sedím dve a pol hodiny pred omšou a cvičím, lebo hrať som začal v októbri. A zadarmo?
Veď to môžem robiť hocičo iné.
Už len za to by sa zaslúžili prachy


Ja keď som začínal hrať v kostole, bol to na mňa riadny nápor, lebo jednak som len samouk, ale, čo bolo hlavné, mal som veľmi malo času dostať sa do toho po odchode nášho bývalého organistu. A tak som trávil 3 hodiny prípravou na sv. omšu - 2 hodiny v kostole popoludní, potom hodinu doma na synťáku a potom ešte sv. omšu, plus krátko po omši som si zostal zahrať. Takže denne vyše 4 hodiny a to popri vysokej škole.

Obrovským privilégiom pre mňa bolo a stále je, že mám kľúč od kostola a môžem si tam cvičiť kedy chcem. Kurátori sa ma pýtali, či chcem brať peniaze ako predchádzajúci kantor. Ja som ani nevedel, že niečo bral. Povedal som, že nie, veď ma to bavilo, bol som zelenáč, nehral som teda nič extra, tak som nemal svedomie pýtať peniaze. No po pár mesiachoch na mňa doslova pritlačili a tak "musím" brať peniaze, zdôraznili mi však že nie ako plat, ale ako prejav vďačnosti.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 24 02, 2007, 22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdy som nešiel hrať s úmyslom zarábať. Peniaze to bola posledná otázka, ktorou som sa zaoberal. DOkonca som sa spočiatku zdráhal prevziať "odmenu". Ale potom mi organista povedal "Sluchajce staršeho" a kňaz "Hoden je robotník svojej mzdy". Tak to už som nemohol odmietnuť. V jednom kostole už rok hrávam zadarmo a odmenou mi je, že môžem tam chodiť cvičiť. Mám k dispozícii slušný nástroj - 3 manuály. Jeffito, mňa organové vzdelanie vyšlo dosť draho a to sme boli radi, že za cvičenie, hoc aj na digitále, sme nemuseli platiť. A Ty si nevieš vážiť, že máš k dispozícii taký veľký organ. Úloha chrámového organistu je o čomsi inom, než o peniazoch. Potrebujeme ich všetci - bez debaty. Ale najprv treba priniesť obetu. A keď už Ťa za to platia, musíš to brať ako záväzok sústavného zdokonaľovania sa. Keď mám za omšu zaplatené, musím byť čo najaktívnejší a podať maximálny výkon. Verím, že si šikovný, dúfam, že to zvládneš. Možno z Teba bude veľký umelec.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 24 02, 2007, 22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte jedna vec ma napadla. Existuje funkcia tzv. titulárny organista. Je to ČESTNÁ FUNKCIA, čiže neplatená. Zastávajú ju významní umelci vo významných kostoloch. Taktiež tam účinkujú ďalší významní umelci pokiaľ možno tiež zdarma, alebo za lacný peniaz. Je to pre nich ČESŤ, že takto môžu pôsobiť.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 25 02, 2007, 13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenže ten ČESTNÝ ORGANISTA si okrem toho zarába 20000 minimálne a v kostole hraje ako relax. Keď si, uvediem príklad, kuchár a dostávaš palt 10 000 tak je jasné že nebudeš hrať zadarmo
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 25 02, 2007, 20:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Lenže ten ČESTNÝ ORGANISTA si okrem toho zarába 20000 minimálne a v kostole hraje ako relax. Keď si, uvediem príklad, kuchár a dostávaš palt 10 000 tak je jasné že nebudeš hrať zadarmo






POCUVAJ MA TY BATMANN. UZ MA HNEVAS!!!!! PISES, ZE HRAS NA ORGANE OD OKTOBRA.... KED BUDES MAT PRAX, SKUSENOSTI A BUDES DOBRY A "OSTRIELANY" ORGANISTA, TAK POTOM TU ROZPRAVAJ O PENIAZOCH....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 25 02, 2007, 20:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
exitus napísal:
POCUVAJ MA TY BATMANN. UZ MA HNEVAS!!!!! PISES, ZE HRAS NA ORGANE OD OKTOBRA.... KED BUDES MAT PRAX, SKUSENOSTI A BUDES DOBRY A "OSTRIELANY" ORGANISTA, TAK POTOM TU ROZPRAVAJ O PENIAZOCH....


Ja som mu chcel napísať niečo podobné, ale povedal som si, že ráno je múdrejšie večera, lebo je darmo sa rozčuľovať nad tým, čo nemá význam Wink




Ano... asi mas pravdu... ale zelezo treba kut za horuca
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Hobby alebo zarobková činnosť? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Ďalší
Strana 3 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.22 sekúnd