Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 627 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Veľka noc - noty pre amatersky zbor
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Veľka noc - noty pre amatersky zbor Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniela
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2010
Príspevky: 9
Bydlisko: Trenčianske Stankovce

PríspevokZaslal: 07 02, 2010, 18:22    Predmet: Veľka noc - noty pre amatersky zbor Odpovedať s citátom

Mám maličku prosbičku...
Par takych starších (45-65) ľudí u nás v dedinke by veľmi chcelo zaspievať niečo cez Veľku Noc (ja nikoho od organu neposielam preč - ak chcu Panu Bohu zaspievať, ani nemôžem). Akurát, že noty, čo mám a používam so zborom mladých (nový LS, niečo z "našej" pokladničky) - to je pre nich náročné. Oni zaspievajú tak acapella, prípadne dvojhlas vo forme tercií - ledva ledva. Slubila som im, že skusim niečo pohľadať a naučiť ich. Nemate niekto niečo také? Dakujem všetkým
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bismarck
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 01. 2008
Príspevky: 289

PríspevokZaslal: 07 02, 2010, 19:09    Predmet: re Odpovedať s citátom

Ahoj, myslíš že sa budú chcieť starší učiť niečo nové?
Bolo by lepšie niečo, čo už vedia...(aspoň melódiu)

P.S. ináč, mám od vás spolužiaka na výške Smile
_________________
Michal Bisaha-exorganista
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 07 02, 2010, 20:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zo stranky spevnik.sk z tzv novej tvorby by mohlo byt toto celkom vhodne:
http://www.spevnik.sk/alelujaobratia.pdf
Ide o starobylu piesen prelozenu do slovenciny... Refren je velmi jednoduchy a chytlavy, aj lud sa lahko zapoji... verse nech si nacvicia ti nadsenci.
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 07 02, 2010, 20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

cantor_marek napísal:
Zo stranky spevnik.sk z tzv novej tvorby by mohlo byt toto celkom vhodne:
http://www.spevnik.sk/alelujaobratia.pdf
Ide o starobylu piesen prelozenu do slovenciny... Refren je velmi jednoduchy a chytlavy, aj lud sa lahko zapoji... verse nech si nacvicia ti nadsenci.

presne toto sa chystam presadit v zbore...ale idealne original..vid vlakno "o filii et filiae"
paradna skladba, len sa trochu bojim, ze ked je to v mol tak sa to nebude "zboristom" pacit...hmm...
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 07 02, 2010, 21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ta pesnicka ma v tom prevedeni na spevnik.sk otrasnu harmonizaciu Smile ubera jej to dost na krase...

Ak chcete spievať niečo jednohlasne, vo veľkonočnom Liturgickom spevníku III. sa náje zopár aj takých vecí. Napr. uvedium jednu: na Kvetnu nedeľu- Hosanna synovi Dávidovmu, bez toho ostinata to vyznie tiez pekne...ak sa opriete o tento spevník, budete si na čistom aj po liturgickej stránke,žiadne pochybné spevy a texty. Ak máte k dispozícii až 45 ľudí, to je celkom slušná skupina, veľa šťastia prajem Smile keby som mal ja takú možnosť....
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
AlbertSobek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 02. 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: Hertník

PríspevokZaslal: 07 02, 2010, 22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Michael Augustín"]ta pesnicka ma v tom prevedeni na spevnik.sk otrasnu harmonizaciu Smile ubera jej to dost na krase...
...................................................................................................................

Skutočne s tou harmonizáciou spevov v spevník.sk je na považenie a stačilo len ponechať originálnu, ktorá sa dá nájsť v mnohých starších príručkach.
Aj úvodny spev "Prichádza Kristus...." na Obetovanie Pána 2.II. má novú melódiu, žiaľ s neuvedením autora (prečo tá skromnosť?), ale tá sa nedá porovnať s krásou pôvodnej gregoriánskej melódie na slová: "Hľa, prichádza náš Pán...", ktorá sa používala doteraz.
Myslím, že zmeniť niečo sa má vtedy, keď to nové je lepšie než pôvodné. A tu sa dejú veci opačné. Dobré, osvedčené zamieňame za nové len preto, že autor je členom nejakej komisie, alebo zostavovateľom spevníka. Tak ďaleko nedôjdeme.
Zvlášť pri gregorianských nápevoch, harmonizácia je už dávno urobená renomovanými svetovými odborníkmi. Načo objavovať Ameriku?




Albert
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dankajakubcova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 02. 2007
Príspevky: 107
Bydlisko: Pohorelá

PríspevokZaslal: 08 02, 2010, 7:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Hovoríš mi z duše, nanovo sa prepisujú nové veci, a to, čo by bolo treba robiť, pláva.
My, organisti, sme amatéri, ale kde sú tí, ktorí to majú robiť naozaj - ako náplň práce?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 08 02, 2010, 10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

jakdanka napísal:
My, organisti, sme amatéri, ale kde sú tí, ktorí to majú robiť naozaj - ako náplň práce?


Takí u nás neexistujú...
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 08 02, 2010, 11:20    Predmet: Odpovedať s citátom

cantor_marek napísal:
jakdanka napísal:
My, organisti, sme amatéri, ale kde sú tí, ktorí to majú robiť naozaj - ako náplň práce?


Takí u nás neexistujú...


Potom to tak aj vyzerá !!!!!!!!!! Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stefek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 29. 05. 2008
Príspevky: 185
Bydlisko: Nová Ľubovňa

PríspevokZaslal: 08 02, 2010, 14:55    Predmet: Re: re Odpovedať s citátom

[quote="Bismarck"]Ahoj, myslíš že sa budú chcieť starší učiť niečo nové?


by si bol prekvapeny, ale ja ked som zacal spievat ach co som to len urobil(ja som nevedel, ze ludia to nevedia), tak ma potom popytali ci sa do nemozu naucit, t. j. ci ich to nemôzem naucit, lebo je to krasna piesen.
_________________
organista v Novej Ľubovni(sčasti v Levoči)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlbertSobek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 02. 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: Hertník

PríspevokZaslal: 08 02, 2010, 15:10    Predmet: Re: Veľka noc - noty pre amatersky zbor Odpovedať s citátom

Daniela napísal:
Mám maličku prosbičku...
Par takych starších (45-65) ľudí u nás v dedinke


Daniela uvádza, že má niekoľko 45-65 ročných spevákov. Nie, že má 45-65 spevákov!
(To by bola paráda...) Aspoň ja som to tak porozumel.

Albert
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniela
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2010
Príspevky: 9
Bydlisko: Trenčianske Stankovce

PríspevokZaslal: 10 02, 2010, 19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale kdeze... To v zátvorke to je vek (45-65) Pocet je skromný (5-7). Ale strasne chcu spievat... Ja im sice ponukam novu tvorbu ale to je pre nich vysoko umelecke... To trenujeme s mladými (tam je zase problém, ze oni strasne chcu spievat skôr take tie nadsené (od Mariana Miluckeho, hymny zo stretnutí mlladeže..) tak tam musim novy spevnik tiez davkovat velmi opatrne... Ale títo postaší sú skôr orientovaní smerom Pán zastavil sa na brehu... A ja som už na pokraji zufalstva... Tak by som chcela hrať to čo sa má... Akurát som na to sama... Tak som dufala ze sa tu najde niekto co je v podobnej situácii a helpne mi.. Ale vdaka aspon za navrh..
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniela
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2010
Príspevky: 9
Bydlisko: Trenčianske Stankovce

PríspevokZaslal: 10 02, 2010, 19:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Bismrck: a koho mas od násna vyške?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 10 02, 2010, 19:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniela napísal:
Ale kdeze... To v zátvorke to je vek (45-65) Pocet je skromný (5-7). Ale strasne chcu spievat... Ja im sice ponukam novu tvorbu ale to je pre nich vysoko umelecke... To trenujeme s mladými (tam je zase problém, ze oni strasne chcu spievat skôr take tie nadsené (od Mariana Miluckeho, hymny zo stretnutí mlladeže..) tak tam musim novy spevnik tiez davkovat velmi opatrne... Ale títo postaší sú skôr orientovaní smerom Pán zastavil sa na brehu... A ja som už na pokraji zufalstva... Tak by som chcela hrať to čo sa má... Akurát som na to sama... Tak som dufala ze sa tu najde niekto co je v podobnej situácii a helpne mi.. Ale vdaka aspon za navrh..

ja si myslím že keď chcú spievať a trochu im to obkecáš že toto sa bude "zachvíľu" spievať namiesto JKS a bolo by dobré aby sme niečo vedeli... napr. to Aleluja je veľmi jednoduché a tak nádherné alebo aj Slávny si Bože alebo aj Všetko čo žije. Ja keď začnem Jasaj na chválu Pánovi tak babky plačú Smile alebo ešte aj Ja som dobrý Pastier. Treba im to pár krát prespievať a hlavne trpezlivosť. Aj ja to poznám pár ani nie ochotných ale skôr donútených spevákov sme sa za pár nedieľ asi 7 naučili celý sv. týždeň. A keď chcú tak to musia inak nič. Tak držím palce a nech je to na AMDG
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Daniela
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 02. 2010
Príspevky: 9
Bydlisko: Trenčianske Stankovce

PríspevokZaslal: 10 02, 2010, 20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

ved ano Hlavne nech je to na Božiu oslavu... Budem sa snažiť... Zatial sa ľudia ostychaju... nieco som uz skusala... Prisla pani hore ze co to hram nech hram o co poznaju... Ale dakujem za povzbudenie idem na to budem sa snazit... To aleluje je mile to je pravda... Moje oblubene je Kto je moje telo... Idem teda tlacit kopirovat a cvicit... dik za podporu andrej
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.13 sekúnd