Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 550 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Zazili ste nejaky mensi alebo vacsi ''trapas''?
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Zazili ste nejaky mensi alebo vacsi ''trapas''? Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 24 02, 2009, 14:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
Jožko, to nie je očierňovanie, to je realita... keby si pôsobil ako organista v našom "arcikniežatstve", aj Ty by si sa zapojil do diskusie....

Hej, do diskusie pri pive s kolegami. Ale nie na verejnom fóre. Chudák biskup sa nemôže brániť, lebo to nečíta, miesto toho to môže čítať hocikto, kto si vytvorí krásny názor na už aj tak dostatočne kritizovanú Cirkev a jej predstaviteľov.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Martin Petrek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 67
Bydlisko: Nové Mesto

PríspevokZaslal: 24 02, 2009, 16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlňujem sa a beriem späť.

Len keby chcel s nami aspoň trošku komunikovať. Zvyčajne na nás "nemá čas".

Martin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 24 02, 2009, 17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja sa ospravedlňujem, ak som napísal niečo nevhodné.
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
saska
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 02. 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Trnovec nad Váhom

PríspevokZaslal: 24 02, 2009, 18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja tiež pridám dáky ten trapas, napr. raz som zabudla, že je maďarska omša a začala som po slovensky, stalo sa mi, že som aj zabudla , že už mam hrať a najlepšie bolo, ked sme mali nedeľnú omšu, mali sme aj hosťa - iného kňaza, zahrala som úvodnú pieseň a organ - elektrický prestal hrať ,, kedže vypadla elektrina. Bolo to strašné ... tie falošné tóny...mala som dosť
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 24 02, 2009, 18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

My sme mali asi tri roky dozadu elektron. hud. čudo zn. Delicia. Raz začal organista hrať Hľa, aká to hviezda (JKS 116?) zvukom podobným anglickému rohu na organe (tak je označený register na mojom virt. organe), všetci sa čudovali- no, bolo to divné. Spravil tak preto, že niektoré klávesy nehrali, tak skúšal iné "registre."

S tým istým "nástrojom" bol aj druhý trapas. Pri jednej omši čosi zasyčalo a potom bolo počuť už len organistu. bol kaput. Teraz máme Roland c-180, staršieho príbuzného nástroja z cyrilometodskej omše v Nitre, ktorá sa na tomto fore rozoberala.

Inak, párkrát sa stalo, že prišiel organista neskôr a začal hrať v polovici pesničky , čo spievali ľudia.
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
lukas1055
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 01. 2009
Príspevky: 40
Bydlisko: Čierne 1055

PríspevokZaslal: 25 02, 2009, 16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing Laughing tak aj ja sa pridám. bolo to asi pred 2 rokmi vtedy som začal hrávať a cez príjimanie už kňaz umýval kalich ja som len tak ticho dohrával a ked v tom babky spustili duša kristova... samé od seba... bolo to dosť dobé..
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Tomas Socha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 02. 2006
Príspevky: 286
Bydlisko: Kuzmice, Nová 363/ KE Nad Jazerom

PríspevokZaslal: 25 02, 2009, 20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

no, pridam sa aj ja. dnes to bolo zaujimave. spieval som zalm v katedrale od ambony a pocas prveho versu vypadli vsetky svetla a mikrofony. len na chore sa svietilo. tma ako v rohu. bolo celkom vtipne Smile esteze kosicke sviecky ziaria tak intenzivne Razz
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 25 02, 2009, 21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

saska napísal:
No ja tiež pridám dáky ten trapas, napr. raz som zabudla, že je maďarska omša a začala som po slovensky,


No ja ked som bol na dovolenke V Patinciach boli sme v kostole v Komarne podla rozpisu mala byt slovenska omsa. Organista zacal hrat madarsky Shocked , no bohuzial knaz ho podporil a odrozpraval si omsu po madarsky Twisted Evil , vecsina ludi tam spolu so mnou pozerala do blba (evidentne nerozumeli) a odpovede si hovoril knaz sam a organista mu pomahal. Najvecsia sranda bola ked otce nas a pod. si organista s fararom spievali madarsky a ludia vecsinou slovensky Razz
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MartaJambrichova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 10. 2008
Príspevky: 46
Bydlisko: Senohrad

PríspevokZaslal: 25 02, 2009, 22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som na svadbe svojej učiteľlky v hre na organ "skočila" kňazovi do reči a začala hrať "Svätý, svätý" o čosi skôr ako som mala. asi som mala väčší stres ako samotná nevesta.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 26 02, 2009, 8:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Popolcová streda.
Kňaz: ...dnes sa vynecháva úkon kajúcnosti.
Kňaz: Pane zmiluj sa........
Organista: Shocked
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 26 02, 2009, 8:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si myslel, že je nemožné, aby kňaz prehliadol, že sa úkon kajúcnosti vynecháva (Direktórium, misál,...), tak som si prichystal rovno kolektu v knihe.
Aké bolo moje prekvapenie, keď počujem: ...oľutujme svoje hriechy... Zmiluj sa nad nami, Pane. Lebo sme sa... Potom som čakal, že organista ostane zaskočený, ale odznelo Kýrie na pôstny nápev Shocked . Tak som bol nemilo- milo prekvapený. Very Happy Very Happy
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
saska
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 02. 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Trnovec nad Váhom

PríspevokZaslal: 10 03, 2009, 12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, pridávam zo svojich breptov, ktoré sa mi podarilo zaspievať v žalme.

Ježiša som nazvala , že bol namiesto najlepší lekar - najlepší LEKVÁR
a na mad.omši Ježiša nie ponížili, ale v preklade zasiali.
Pozn. jedného veriaceho : ,,kedy teda Ježiš vyklíči?
Viete si predstaviť pohľad kňaza, ktorý sa šúlal ....
Hanbila som , že až...[/b]
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 10 03, 2009, 13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

No manželke sa počas vianoc podarilo dostať pastierov do vzduchu keď zaspievala" anjeli spievali, pastieri lietali".
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 10 03, 2009, 15:08    Predmet: nová Odpovedať s citátom

saska napísal:
Ahojte, pridávam zo svojich breptov, ktoré sa mi podarilo zaspievať v žalme.

Ježiša som nazvala , že bol namiesto najlepší lekar - najlepší LEKVÁR
a na mad.omši Ježiša nie ponížili, ale v preklade zasiali.
Pozn. jedného veriaceho : ,,kedy teda Ježiš vyklíči?
Viete si predstaviť pohľad kňaza, ktorý sa šúlal ....
Hanbila som , že až...[/b]

v ceram i hovoril farar ze poznal jednu babku ktora spievala na madarskej omsi to bolo zevraj neak cez vianoce namiesto jednoduchy pastier ona spievala jednooky pastier
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 11 03, 2009, 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No mne sa teraz nedávno stalo ešte cez cezročné obdobie, že p. farár začal v nedeľu klasicky spievať ,,Sláva Bohu na výsostiach" po zaintonovaní jeho spevu nastalo hrobové ticho do, ktorého sa po chvíli začalo ozývať rýchle otáčanie stránok v LS po celom kostole, kým som nenašiel Glóriu Very Happy . Akosi som zabudol v tej chvíli aj kde ju mám hladať. To bolo ráno na sedmičke kedy sa často budím až k záveru omše Very Happy


p. Sokol
A ešte k tomu biskupovi p. Sokolovi, priznám sa ja som začal debatu s tým aké som pri ňom zažil trapasy, no ja ho neočierňujem ako človeka, len mal som s ním zlú skúsenosť a nemal som v pláne ho ohovárať, je to duchovný vodca, ktorý má svoje významné postavenie v Cirkvi no neoprávňuje ho zasahovať do vecí netaktným spôsobom a nie je to správne aby bol človek priamo na omši pretriasabý za jeho chyby, to sú veci, ktoré si majú ľudia povedať ale medzi dvoma očami a slušne. A pri tom čo sa toho týka v našej diecéze bol len na návšteve. A ako som spomenul ja som sa s ním potom rozprával a on sa na mňa usmial, že veď to nevadí a myslím, že je to tiež človek, ktorí vie čo robí a vie prečo je kňazom a určite aj Najvyšší vie prečo je biskupom..... Nie sme nikto z nás ideálny a robíme kopec chýb často aj možno horších, možno sa tiež niekedy hráme na dôležitejších ako v skutočnosti sme.
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Strana 14 z 17

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.12 sekúnd