Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 550 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Zazili ste nejaky mensi alebo vacsi ''trapas''?
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Zazili ste nejaky mensi alebo vacsi ''trapas''? Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tomas Socha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 02. 2006
Príspevky: 286
Bydlisko: Kuzmice, Nová 363/ KE Nad Jazerom

PríspevokZaslal: 04 09, 2007, 12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nové texty by ste mali riešiť tak, že ich vytlačíte na papieriky a rozdajú sa do lavíc. Niekto by povedal, že ľudia si papieriky potratia a pod., ale ja mám takú skúsenosť, že nie...

predstav si, ze by si mal 20 piesni s novym textom... to by babky mali mat 20 papierikov??? bol by strasny bordel a obrovsky chaos
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Stanislav Brath
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 06. 2006
Príspevky: 60
Bydlisko: Stitare,okres Nitra

PríspevokZaslal: 04 09, 2007, 14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsetko nove sa musi udomacnit. Len treba chciet. Trebars aj tie papieriky k tomu pomozu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
eduscho
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 13. 05. 2007
Príspevky: 1
Bydlisko: Tatranská Lomnica/Praha

PríspevokZaslal: 20 09, 2007, 14:32    Predmet: Žalm je vec zákerná.. Odpovedať s citátom

Ak sa žalm pripravuje 2 minúty pred omšou, čo som zažil už mnoho krát, často sa stáva, že spevák a organista sa nezhodnú na melódii alebo nezosúladia text z notami. To sú ale situáci, ktoré sa dajú vždy nejak doimprovizovať a nakoniec si to málokto všimne. Horšie bolo, keď som začínal hrávať a spievať zároveň. Predsa len som sa spočiatku viac sústredil na notový zápis žalmu ako na ten text. Mno a verte, že som zo seba vypustil veľaráz úplne iné slová, ako boli napísane. Na všetky si už nespomeniem ale jeden žalm mi utkvel v pamäti. Text vo strofe verša bol "budeš šťastný a budeš sa mať dobre"... A ak človek rozmýšla počas toho ešste nad všeličím možným, zo mňa v tej chvílke vyliezlo "budeš hladný a budeš sa mať dobre Smile Keby som šiel ďalej, možno si to nikto ani nevšimne, mno ja som sa duchaplne opravil a to už si všimli všetci, čo vyvolalo všeobecný smiech, kvôli ktorému som ten žalm už skoro ani nedospieval. Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Katarina Sumichrastova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2006
Príspevky: 172
Bydlisko: Bratislava/Dubnica nad Vahom

PríspevokZaslal: 24 09, 2007, 12:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Eduscho .. - 1! Very Happy
Raz sa mi stalo, že sme sa so spevákom nezhodli na nápeve alelujového verša - on iný spieval, ja som iný hrala...
Nuž čo, aj to patrí k tomu..
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Dionyz Takacs
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 06. 2007
Príspevky: 78
Bydlisko: Košice, Kechnec

PríspevokZaslal: 01 10, 2007, 11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

,,

Naposledy upravil Dionyz Takacs dňa 17 10, 2007, 13:42, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Maria
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 11. 2006
Príspevky: 106
Bydlisko: Kosicka Arcidieceza

PríspevokZaslal: 01 10, 2007, 16:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Dionyz,

je pekne ze si bol ochotny na poslednu chvilu pomoct kolegovi organistovi, ktory nestihal na omsu. Je od neho nezodpovedne ze neprisiel kedy vravel ze pride, ale vidno ze mu zalezalo na tom aby niekto hral ked on nestiha. Mozno mal vazny dovod preco nakoniec neprisiel...

Musim sa ale priznat, ze povazujem za dost nezodpovedne z Tvojej strany, ze si len tak odisiel zo sv. omse. Chapem ze si sa mozno spoliehal ze ten druhy organista po kazni pride a dohra sv. omsu a rozumiem aj to ze vy bohoslovci mate vychadzky mozno len do 18:00, ale urcite by to vasi vychovavatelia pochopili ze meskas ak by si im vysvetlil ze si hral sv. omsu. Neviem ake to mate prisne v seminari, ale ja by som urcite len tak neodisla kym by neprisiel dalsi organista, aj keby som mala mat ''problem'' ze som niekde prisla neskoro. Som prekvapena ze Vas toto v seminari neucia, ze ak mate ozajstny dovod prist neskoro, ze to je OK. Nechcem Ti tymto nic vycitat, lebo si urobil dobry skutok tym ze si bol ochotny ist zahrat, ale skus sa ozaj zamysliet nadtym, ci by nebolo lepsie ak by si odohral celu sv. omsu a prisiel neskoro, ako ked si odisiel zo stredu sv. omse a urcite knaz zazil dost velky trapas po Tvojom odchode... Nabuduce ak Ta taketo nieco postihne, neodchadzaj kym nepride druhy organista... V seminari to urcite pochopia. A ak to nepochopia, tak je to ''postavene na hlavu'', lebo prave sv. omsa je centrom knazovho zivota. A Ty ako buduci knaz by si nebal byt ''potrestany'' za ucast na sv. omsi aj ked je ta sv. omsa po dobe dovolenej vychadzky... Idea

Co si o tom myslite vy organisti, ktori toto citate? Pozeram sa na tuto situaciu z nespravneho uhla?

Maria Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Dionyz Takacs
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 06. 2007
Príspevky: 78
Bydlisko: Košice, Kechnec

PríspevokZaslal: 02 10, 2007, 10:04    Predmet: Odpovedať s citátom

,,

Naposledy upravil Dionyz Takacs dňa 17 10, 2007, 13:41, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
viollette
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 10. 2007
Príspevky: 1
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: 03 10, 2007, 18:56    Predmet: Odpovedať s citátom

S tými žalmami je to tak Very Happy keď treba dávať pozor, naraz aj na notový zápis aj na text.

Mne sa stalo, že v žalme, že namiesto zajatcov... farár počul zajacov Very Happy
Alebo alelujový verš som si nevšimla:
"Vezmite na sba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom." ... a vtedy som si v rýchlosti nevšimla a zaspievala "utečte".... Very Happy ľudia si to nevšimli, len kňaz....ebo to mal pred sebou Very Happy

Najhoršie je to, že keď vy hore máte nové vydanie liturgického spevníka a niektoré alelujové verše a žalmy sa líšia od starých..... a zasa dole kňaz číta staré vydanie a potom sa na vás pozrie, aký verš to spievate.... tek potom fakt.... Question
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 03 10, 2007, 19:33    Predmet: nová Odpovedať s citátom

To mas pravdu mi na chorusi mame dva lit. spevniki II. jeden stary aj jeden novy teraz v nedelu bol v novom blahoslaveni chudobny v duchu a v starom chval dusa moja pana
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Marian Schwarz
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 02. 2007
Príspevky: 251
Bydlisko: Vyšná 7, Košice- Kavečany

PríspevokZaslal: 15 10, 2007, 23:30    Predmet: toto ste este nepoculi... Odpovedať s citátom

my mame uz takeho starsieho oragnistu,a on zaspieval v jednej piesni ktora sa vola"Srdce moje laskou ziari", spieval Srdce moje, na stoziari" .... no aspon tak to znelo...

ale podarilo sa mu uz aj take s vyslovnostou pri zalme,a to tak,ze refren bol: ake mile , su tvoje kramy Pane" ,ale ludia chapali ze ide o chramy...

ale klobuk dolu pred ujom,ktory ma vela naucil a uci,a este teraz pri svojich 73 rokoch hraje a spieva... klobuk dole


Naposledy upravil Marian Schwarz dňa 08 02, 2008, 23:23, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Jaroslav Ferenc
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 12. 2006
Príspevky: 57
Bydlisko: Dolná Streda

PríspevokZaslal: 18 10, 2007, 15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa raz v pôstnom období stalo, že jeden pán na chóruse spieval namiesto "pohliadni Ježiš sa nakloňuje" "pohlianni Ježiš sa NAKLONUJE"....

Alebo na pohrebnej omši - záverečná pieseň= Odpočinku večného daj... Stal si ku mne jeden dedko a začal do mikrofónu vyspevovať úpne inú melódiu a text asi takýto: oooodpočinkuu všeeeeckýým daj Páááne dušičkáám...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Katarina Sumichrastova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2006
Príspevky: 172
Bydlisko: Bratislava/Dubnica nad Vahom

PríspevokZaslal: 06 11, 2007, 8:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Prednedávnom som mala takúto dilemu:
Práve počas hrania sa mi zošuchlo zrkadlo z organu cez klávesnicu do pedálov... v prvom momente som nevedela, či skôr chytať padajúce zrkadlo, či ostať hrať.. ideál by bol stihnúť obe činnosti súčasne, na čo som sa ale v tom okamihu neodvážila. No, okrem rámusu z pádu a mierneho obmedzenia v hre to skončilo nad mieru dobre – zrkadlo sa nerozbilo Exclamation A JE V PôVODNOM STAVE Exclamation Twisted Evil
(jednému ujovi organistovi sa stalo aj to, že mu počas hry a spevu vypadla medzi pedále protéza..)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 30 12, 2007, 23:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som na druhý sviatok vianočný zabudol zapnúť organ po kázni a tak sme Krédo spievali a capella Smile.

A ešte mi je stále smiešno ako kaplán hovoril ako vtip, že sa v 2. slohe piesne Dobry pastier sa narodil (50) spieva, že "ženám Boh dal takého..."
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 12 01, 2008, 21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som to poriadne dokendil:
Náš zastaralý číselník už nereaguje na stláčanie tlačidiel, ale stačí podržať o pol sekundy dlhšie a píše zaradom držané číslo.
Práve prebiehal baránok boží a potom slová kňaza: Hľa baránok boží,... . Chcel som do číselníka zadať 66, čo by znamenalo o chýr preblahý. Ale ako áno, ako nie, podržal som tlačidlo dlhšie a na displayi vyskočilo: !!!666!!! Shocked Shocked Rolling Eyes Embarassed Spamätal som sa až o dvadsať sekúnd. Staré babky museli mať zase šou
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 12 01, 2008, 21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

S tými pesničkami to je inač halus. Mnohé texty sa dajú znetvoriť a to je potom halus. Napr.: 257- svätá omša obeť hrozná, bože dobrý už znie ti, alebo kde je tvoja veľká hlava, zriekol si sa svojho prava,...
Pred omšou sa ešte staré babky zvyknu modliť: drava marija,...
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk


Naposledy upravil LukasDrozd dňa 12 01, 2008, 21:57, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Ďalší
Strana 3 z 17

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.12 sekúnd